Wisła KrakówWisła Kraków
3 : 1
Litex ŁoweczLiteks Łowecz
22:23

Wisła w dobrym stylu awansuje do dalszych gier. Krakowscy piłkarze potwierdzili swoją wyższość nad mistrzem Bułgarii. Ważną rolę w końcowym zwycięstwie odegrał Maor Melikson, który był dziś nie do zatrzymania. Ze stadionu przy ulicy Reymonta żegnają się Kasia Guzik oraz Kacper Reński.

93'

Wisła wygrywa 3-1 i awansuje do czwartej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

91'

Turecki sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

91'

Sobolewski strzela wysoko nad poprzeczką z około trzydziestu metrów.

90'

Na trybunach meksykańska fala. Wiślacy mogą zacząć świętowanie awansu!

89'

Groźny strzał Nuneza zza pola karnego. Centymetry dzieliły piłkę od słupka bramki Viniciusa.

86'

Ostatnia zmiana dzisiejszego meczu. Jovanovic za Lameya.

86'

Schodzi z boiska najjaśniejsza gwiazda tego widowiska. Za Melikona zapowiadany Palijc.

86'

Gol Cezarego Wilka, który dobił piłkę po strzale jednego z kolegów z drużyny! 3-1!

84'

Do wejścia na boisko przygotowywany jest Dragan Palijc.

78'

Czerwona kartka dla Nikolova za chamski faul na Nunezie! Obrońca Liteksu przy akompaniamencie głośnych gwizdów żegna się z murawą.

76'

.Pierwsza zmiana Roberta Maaskanta.

74'

Znakomicie dzisiejszego wieczoru współpracuje Patryk Małecki z Maorem Meliksonem.

72'

Ostatnia zmiana w składzie Liteksu.

70'

Bodurov zdobywa bramkę kontaktową po zamieszaniu w polu karnym Wisły.

69'

Żółta kartka dla Meliksona za przeszkadzanie w wykonaniu rzutu wolnego.

67'

Rzut wolny dla Liteksu z około 25 metrów. Może być groźnie.

66'

Liteks utrzymuje się przy piłce, jednak wydaje się, że krakowianie kontrolują grę.

64'

Kibice Liteksu już nie wierzą. Oglądają mecz w milczeniu.

64'

Kolejna zmiana w drużynie mistrza Bułgarii.

62'

Groźna akcja Liteksu. W ostatniej chwili dośrodkowanie blokuje Jaliens.

61'

Przy linii bocznej boiska energicznie rozgrzewają się : Biton, Wilk oraz Jovanovic

59'

Na trybunach szaleństwo. Wszystko wskazuje na to,że będzie to wesoła noc dla Armii Białej Gwiazdy!

58'

Pewny strzał Meliksona w lewy róg bramki Viniciusa. Tylko cud może odebrać mistrzowi Polski awans do dalszej rundy!

57'

Rzut karny,po faulu bramkarza na Meliksonie. Izraelczyk przeprowadził rajd przez pół boiska. Egzekutorem będzie sam poszkodowany.

55'

Todorov jest teraz najbardziej wysuniętym piłkarzem Liteksu. Thiago przeszedł na lewe skrzydło.

53'

Pierwsza roszada kadrowa trenera Peneva.

52'

Dobry strzał Małeckiego w krótki róg.

48'

Groźnie przedzierał się Zanev, lecz powstrzymał go Lamey.

46'

Gramy!

21:33

Piłkarze obu drużyn już na boisku.

21:20

Kibic podpisujący się nickiem "pozdrawiającym" PZPN ma rację. Cwetan Genkow jest dziś bardzo nieskuteczny.

21:17

Wisła w pierwszej połowie miała lekką przewagę co udokumentowała bramką Maora Meliksona. Jeżeli Liteks nie wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności, nie powinien zrobić w drugiej połowie Wiśle wielkich szkód.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Maor Melikson potwierdza słuszność wyboru selekcjonera reprezentacji Izraela - Luisa Fernandeza, który powołał go na towarzyski mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

43'

Dwójkowa akcja Małeckiego z Meliksonem. Izraelczyk strzela w krótki róg bramki Viniciusa i mamy otwarcie wyniku!

36'

Fantastyczna okazja Genkova po podaniu Sobolewskiego. Bułgar położył już bramkarza,jednak w decydującym momencie akcji czekał zbyt długo. Zaraz potem dobra sytuacja Kirma. Strzał został zablokowany przez obrońce mistrza Bułgarii.

34'

Niepotrzebny faul Chaveza. Rzut wolny dla Liteksu z trzydziestu metrów.

30'

Ostry faul Yaneva na Kirmie.

28'

Kirm miękko w pole karne, jednak piłka odbija się od niezorientowanego w sytuacji Genkova i wychodzi poza plac gry.

27'

Rzut wolny dla Wisły z około 35 metrów.

26'

Yelenkovich wysoko nad poprzeczką Pareiki po strzale z trzydziestu metrów.

23'

Minimalny spalony po prostopadłym podaniu Meliksona do Kirma.

20'

Groźne dośrodkowanie Małeckiego z rzutu rożnego. Wisła zyskuje przewagę.

19'

Po zgraniu piłki głową przez Kirma i strzale Genkova piłka przeszła tuż obok lewego słupka bułgarskiego bramkarza.

17'

Dobra dwójkowa akcja Melikson-Małecki zakończona niegroźnym dośrodkowaniem.

17'

Nikolov zdecydował się na strzał z blisko czterdziestu metrów, piłka odbiła się po drodze od Thiago i przeszła tuż nad poprzeczką

14'

Kibice Wisły dzisiejszego dnia prowadzą ogłuszający doping. Fani Wisły zdecydowanie są w formie, oby po dzisiejszym meczu to samo można było powiedzieć o piłkarzach Białej Gwiazdy.

11'

Yanew dośrodkowuje,lecz piłka pada łupem estońskiego bramkarza Wisły.

11'

Rzut wolny dla Bułgarów z około trzydziestu metrów.

8'

Świetne prostopadłe podanie Lameya do Kirma, jednak Słoweniec nie dochodzi do piłki.

8'

Rzut wolny dla Wisły po faulu na Meliksonie.

7'

Dobre wyjście z kontry wiślaków,jednak dośrodkowanie z lewej strony było niedokładne. Wisła zaczęła ten mecz spokojnie, tak jak zapowiadał trener Maaskant.

5'

Tsvetanov dośrodkowywał w pole karne Wisły,jednak bez zagrożenia bramki Pareiki.

3'

Gra toczy się głównie w środku pola.

2'

Po zgraniu piłki głową Genkova, Kirm na spalonym.

20:30

Zaczynają wiślacy.

20:27

Gospodarze zagrają w tradycyjnych czerwonych koszulkach i białych spodenkach. Goście w szarych trykotach z czarnymi spodenkami.

20:26

Sędziowie wyprowadzają piłkarzy na płytę boiska.

20:24

Do Krakowa zawitała skromna grupka kibiców Liteksu. Choć zapowiadali się na liczbę zbliżoną do dwustu osób, jest ich mniej więcej pięćdziesięciu.

20:22

Sektor, który zajmują najzagorzalsi kibice Wisły ozdobiony jest transparentem o treści: Nie straszne nam losu wyroki - dzielnie do przodu stawiamy kroki. Oby dziś Wisła postawiła kolejny krok w drodze do Ligi Mistrzów.

20:20

Dziś na trybunach zasiądzie komplet widzów. Bezpośrednio przed meczem kibice wykupili ostatnie 450 biletów.

20:20

W dzisiejszym meczu na łąwce rezerwowych Wisły zasiądą: Milan Jovanic, Łukasz Garguła, Dragan Palijc, Tomas Jirsak, David Biton, Marko Jovanovic oraz lekko kontuzjowany Cezary Wilk. Na ławce Liteksu zasiądą: Evgeni Alexandrov, Maxime Josse, Svetoslav Todorov, Celio Codo, Robert Flores, Strahil Popov oraz Aleksandr Tsvetkov

20:16

Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach.

20:16

Trener gości Ljubosław Penew był bardzo pewny siebie na przedmeczowej konferencji zapowiadając, że jego drużyna może odwrócić losy awansu. Podkreślając, że 90 minut w piłce nożnej, to bardzo dużo czasu. W przeciwieństwie do swojego przeciwnika, szkoleniowiec Wisły, Robert Maaskant wypowiadał się ostrożnie, oceniając, że sprawa awansu nie jest jeszcze przesądzona.

20:15

Wisła do tego spotkania przystąpi w zmocnionym składzie, bowiem do gry po krótkiej przerwie wracają Sergiej Pareiko oraz Patryk Małecki. Jedynym nieobecnym po stronie krakowian będzie Serb Ivica Iliev, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Piłkarz pojawi się dzisiaj... na sektorze rodzinnym, co będzie niewątpliwą frajdą dla najmłodszych fanów.

20:07

Nikt nie ma wątpliwości, że gra warta jest świeczki, bowiem jeśli piłkarze „Białej Gwiazdy” awansują do decydującej fazy kwalifikacji, a w III rundzie odpadnie także kilku faworytów, krakowianie będę rozstawieni przed ostatnim etapem walki o wejście do piłkarskiego raju. Wiślacy mogą uniknąć rywalizacji z teoretycznie mocniejszymi rywalami, jeśli do IV rundy eliminacji przystąpią jako zespół rozstawiony. Tak się stanie, gdy odpadną przynajmniej cztery drużyny z lepszym współczynnikiem UEFA.

20:04

Faworytem meczu jest drużyna z Grodku Kraka. Nie dość, że jej piłkarzom udało się strzelić na wyjeździe dwie bramki i do awansu wystarczy im remis, to w rewanżu wystąpią przed własną publicznością.

20:00

Witamy w relacji live z rewanżowego meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Przy Reymonta, Wisła Kraków podejmuje bułgarski Liteks Łowecz.