APOEL NikozjaAPOEL Nikozja
3 : 1
Wisła KrakówWisła Kraków
90'

Koniec meczu! APOEL Nikozja w fazie grupowej Ligi Mistrzów! Piłkarze Roberta Maaskanta przynajmniej na rok muszą zadowolić się słuchaniem "Zadok the Priest", albo z telewizji, albo z głośników swoich sprzętów grajacych. W tych dwóch meczach lepszym zespołem byli dzisiejsi gospodarze, którzy pokazali, gdzie obecnie znajduje się polski futbol. Choć Wisła Kraków blisko była awansu, to gracze Thrylos pokazali jak dzisiaj powinien wyglądać futbol w europejskim wydaniu. Bramki dla APOEL-u strzelali: Sergei Pareiko, który zaliczył samobójcze trafienie oraz Aílton José Almeida, który zdobył dwie bramki. Honorowe trafienie dla zespołu Białej Gwiazdy zaliczył Cezary Wilk. Mimo porażki, zespół Wisły Kraków nie żegna się z Europą, bowiem już od października zagra w fazie grupowej Ligi Europy. APOEL Nikozja - Wisła Krakó 3-1. Dziękujęmy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live razem z Ekstraklasa.net!

90'

Konstantinos Charalambidis ogląda żółtą kartkę, zaś Cezary Wilk w polu karnym APOEL-u fauluje rywala i grę wznowią gospodarze.

90'

Ostatnia zmiana w zespole APOEL-u. W miejsce Marcinho na placu gry pojawia się Sanel Jahić.

90'

Junior Diaz ogląda żółtą kartkę za faul na rywalu. Zaś sędzia Viktor Kassai dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Cwetan Genkow na spalonym. Grę wznawia Dionisis Chiotis. Wisła Kraków szansę na awans ma już minimalne. Było tak blisko, a jednak daleko.

87'

GGGOOLLLL!!!! Powtórka sprzed pięciu lat z Grecji. Znowu Wisła Kraków traci bramkę w końcówce spotkania. Strzelcem Aílton José Almeida. APOEL Nikozja - Wisła Kraków 3-1.

85'

Helio Pinto ogląda żółtą kartkę za faul na Cwetanie Genkowie.

85'

....zaś za Williama Boaventurę, na boisku melduje się Nektarios Alexandrou.

85'

Podwójna zmiana w zespole APOEL-u. Za Gustavo Manducę, na placu gry pojawia się Konstantinos Charalambidis...

84'

Cwetan Genkow zostaje uderzony w głowę. Napastnik Wisły Kraków potrzebuje pomocy lekarzy klubowych.

83'

Wszyscy piłkarze Wisły Kraków w defensywie i niebezpieczną sytuację wyjaśnia Osman Chavez, który wybija piłkę, ale wprost pod nogi rywala.

81'

Dziesięć minut dzieli Wisłę Kraków od fazy grupowej Ligi Mistrzów. Koncentracja to wszystko, czego potrzeba w tych ostatnich minutach meczu Wiślakom.

80'

...zaś za Kewa Jaliensa na boisku pojawia się drugi z Serbów w kadrze Wisły Kraków, mianowicie Marko Jovanović.

80'

Podwójna zmiana w zespole Wisły. W miejsce Patryka Małeckiego na placu gry pojawia się Andraż Kirm...

79'

Gervasio Nunez ogląda żółtą kartkę za zagranie piłki ręką. Rzut wolny dla APOEL-u przy lini pola karnego Wisły. Do piłki dochodzi Cwetan Genkow i wybija futbolówkę jak najdalej od własnego pola karnego.

78'

Sergei Pareiko ratuje Wisłę przed utratą bramki po strzale Aíltona José Almeidy.

76'

Kolejny stały fragment gry i kolejna dobra interwencja Sergeia Pareiko, który chwyta piłkę i dalekim wykopem uruchamia Cwetana Genkowa.

74'

Brawo Sergei Pareiko! Estoński bramkarz Wisły Kraków broni strzał Gustavo Manduco. Rzut rozny dla APOEL-u, ale dobrze w obronie Junior Diaz, który wybija piłkę na połowę klubu z Nikozji.

73'

Piłkarze APOEL-u znowu zaczynają grę faul. Mając niekorzystny rezultat zawodnicy Thrylos próbują zdekoncetrować rywali poprzez częste faule.

72'

To mógł być remis! Do piłki doszedł Ivica Iliev, ale strzał serbskiego pomocnika Wisły trafił wprost w plecu Helio Pinto.

70'

GGGGGOOOOLLL!!!! Cezary Wilk i Wisła Kraków choć przegrywa to znajduje się obecnie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Bardzo dobre podanie Ivicy Ilieva, skrzydłowy Wisły podaje do kapitana Białej Gwiazdy - Cezarego Wilka, a ten technicznym strzałem raduje kibiców Wisły znajdujących się na trybunach stadionu GSP w Nikozji! APOEL Nikozja - Wisła Kraków 2-1! Ten wynik promuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów Mistrza Polski!

69'

Dobre prostopadłe podanie w kierunku Cwetana Genkowa, który jednak w starciu z bramkarzem APOEL-u nie potrafi opanować piłki, w rezultacie czego to właśnie Dionisis Chiotis wznowi grę z tak zwanej "piątki".

67'

Uderzenie z dystansu Maora Meliksona przechodzi wysoko ponad poprzeczką bramki Dionisisa Chiotisa.

66'

Sędzia Viktor Kassai upomina Juniora Diaza, który faulował Gustavo Manduco.

65'

Kolejna strata Wiślaków. Kontratak APOEL-u, Marcinho podaje piłkę w kierunku Nuno Moraisa, ale dobrze w obronie Osman Chavez.

63'

Samolubna gra Patryka Małeckiego i Wisła traci piłkę. Pomocnik Białej Gwiazdy tak jak i jego koledzy gra tak, jakby wygrana z drużyna APOEL-u była niemożliwa, a przecież w Krakowie Wiślacy udowodnili, że piłkarzy z Nikozji pokonać można.

62'

Wisła Kraków szuka pomysłu na zbudowanie akcji w defensywie. Po chwili piłka przenosi się pod pole karne APOEL-u, jednak bezbarwnie grający dzisiaj Maor Melikson traci piłkę na rzecz Paulo Jorge.

60'

Pół godziny do końca spotkania. Na trzydzieści minut przed końcem - APOEL Nikozja gra w fazie grupowiej Ligi Mistrzów, zaś zespół z Krakowa przenosi się do rozgrywek Ligi Europy.

58'

Michael Lamey ogląda żółtą kartkę za faul na rywalu. Dobra decyzja obrońcy Wisły, który musiał przerwać szybki kontratak zespołu Thrylos.

57'

Pierwsza zmiana w zespole Wisły. W miejsce przeciętnie grającego Radosława Sobolewskiego, na boisku pojawia się Ivica Iliev.

56'

Aílton José Almeida fauluje Juniora Diaza. Sędzia Viktor Kassai upomina napastnika APOEL-u.

54'

Wisła cofnięta do obrony. APOEL mimo korzystnego dla siebie wyniku nie składa broni i zmierza ku zdobyciu trzeciej bramki.

52'

GGGOOOLLL!!!! APOEL Nikozja 2 Wisła Kraków 0. Dobra akcja prawą stroną boiska Ivana Triczkowskiego. Macedoński pomocnik APOEL-u wykłada piłkę na jedenasty metr, zaś Aílton José Almeida strzela drugą bramkę dla swojego zespołu. Jedno jest pewne, dogrywki już nie będzie. Albo APOEL, albo Wisła, trenerze Maaskant czas na zmiany!

50'

I znowu w ataku Wisła. Melikson podaje do Nuneza, jednak dobrą interwencją przed polem karnym popisuje się Dionisis Chiotis. Wisła zdecydowanie nie przypomina tej z pierwszej połowy meczu. Oby piłkarze Roberta Maaskanta wytrzymali to tempo meczu.

49'

Kolejny atak Wiślaków i Cwetan Genkowa wywalcza dla swojego zespołu rzut rożny. Dośrodkowanie Gervasio Nuneza i Nuno Morais wybija piłkę na rzut z autu. Po chwili uderzenie z dystansu Patryka Małeckiego i piłka przechodzi tuż obok słupka bramki APOEL-u.

48'

Szybki kontratak gospodarzy, ale dobrze w obronie po raz kolejny Junior Diaz. Przy piłce piłkarze Roberta Maaskanta.

47'

Wisła Kraków odwaznie rozpoczyna drugą część spotkania. Z dystansu uderza Radosław Sobolewski i Dionisis Chiotis nie jest w stanie złapać piłki po strzale Wiślaka, jednak żaden z piłkarzy Białej Gwiazdy nie był na tyle blisko bramkarza APOEL-u aby przejąć bezpańską piłkę.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Zarówno w ekipie Wisły jak i APOEL-u bez zmian. APOEL Nikozja - Wisła Kraków 1-0.

21:46

Piłkarze Wisły Kraków już na murawie stadionu GSP w Nikozji. Za chwilę początek drugiej części meczu.

45'

Viktor Kassai kończy pierwszą część spotkania, o której piłkarze Wisły Kraków muszą jak najszybciej zapomnieć, jeżeli marzy im się jeszcze awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po samobójczym trafieniu Sergeia Pareiki APOEL Nikozja - Wisła Kraków 1-0. Wracamy za kwadrans!

45'

Pierwsza część spotkania zostanie przedłużona o jedną minutę.

44'

Kolejna okazja Wisły. Cwetan Genkow zgrywa piłkę głową przed pole karne APOEL-u, do piłki dochodzi Gervasio Nunez, sęk w tym, że tak jak w poprzednich spotkaniach tak i teraz Argentyńczyk nie potrafi celnie uderzyć.

43'

Od dawien dawna wyczekiwana akcja Wiślaków, jednak strzał Patryka Małeckiego nie trafia nawet w bramkę Dionisisa Chiotisa.

42'

Kolejna szansa APOEL-u i znowu brawo Junior Diaz! Szkoda, że koledzy z zespołu Kostarykańczyka nie prezentują chociaż podobnej formy, co obrońca Wisły.

41'

Maor Melikson ogląda żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu wolnego. Dziwna decyzja arbitra, tym bardziej że przed kilkoma minutami za próbe wymuszenia rzutu karnego Marcinho żółtej kartki nie ujrzał.

40'

Rzut rożny dla APOEL-u. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkowuje Marcinho, do piłki dochodzi Christos Kontis, uderza, ale strzał obrońcy Thrylos przechodzi wysoko ponad poprzeczką bramki Wisły.

39'

Gustavo Manduca uderza na bramkę Wisły i tylko dobra interwencja Sergeia Pareiki ratuje Białą Gwiazdę przed utratą bramki.

38'

Choć Wisła przegrywa 0-1 w dalszym ciagu jest w grze. Przypomnijmy, że jeżeli ten stan meczu utrzyma się do ostatniej minuty, będziemy świadkami dogrywki, następnie zaś jeżeli żadna z drużyn nie zdobędzie bramki, o awansie zadecydują rzuty karne.

37'

Kolejna szansa gospodarzy na zdobycie bramki. Na szczęście dla Wiślaków, w miejscu gdzie powinien być Kew Jaliens stał Cezary Wilk, który wybija piłkę w głąb pola gry.

36'

Kolejny atak Marcinho prawą stroną boiska i kolejny raz Junior Diaz ratuje swój zespół. Choć Wisła przegrywa z APOEL-em 0-1, to trener Robert Maaskant z gry lewego obrońcy może być zadowolony.

35'

Przerwa w grze. Cwetan Genkow potrzebować będzie pomocy klubowego lekarza. Wisła przez moment będzie grała w dziesiątkę.

33'

Marcinho próbuje wymusić na arbitrze rzut karny. Sędzia Viktor Kassai ignoruje jednak protesty piłkarza APOEL-u.

31'

Radosław Sobolewski fauluje rywala na dwudziestym metrze od własnej bramki. Kapitan Wisły Krakow za faul ogląda żółtą kartkę.

30'

Gustavo Manduca ogląda żółtą kartkę za zdjęcie koszulki.

29'

GGGOOOLLLL!!! Wisła Kraków niestety, ale przegrywa w Nikozji 1-0. Pechowym strzelcem bramki Sergei Pareiko, który nie utrzymał piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gustavo Manduci. APOEL Nikozja - Wisła Kraków 1-0.

27'

Po raz kolejny dobrze w obronie Junior Diaz, któy wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Marcinho. Rzut rożny dla APOEL-u, piłkę w pole karne posyłą Triczkowski i dobrze Osman Chavez, który głową wybija piłkę daleko poza własne pole karne.

26'

Długo wyczekiwana akcja piłkarzy Wisły Kraków, którzy choć rozgrywają piłkę między sobą, to czynią to na własnej połowie boiska co nie podoba się trenerowi Robertowi Maaskantowi.

24'

Junior Diaz ratuje Wisłę Kraków przed utratą bramki, blokując swoim ciałem strzał Aíltona. Gdyby nie Kostarykańczyk, Wisła przegrywałaby w Nikozji 1-0.

23'

Wisła w dalszym ciągu ma problemy z wyjściem z piłką poza własną połowę. Potwierdza się zatem przedmeczowa zapowiedź, że o awansie Wiślaków do fazy grupowej Ligi Mistrzów zadecyduje postawa w grze defensywnej.

20'

Przy piłce w dalszym ciągu zawodnicy Thrylos. Grzacze Wisły choć w defensywie prezentują się przyzwoicie, to jednak APOEL był bliższy zdobycia bramki.

19'

Kolejny faul Macedończyka Triczkowskiego na Juniorze Diazie. Viktor Kassai upomina piłkarza cypryjskiego klubu.

18'

Przypadkowe dośrodkowanie Marcinho w pole karne Wisły. Do piłki dochodzi Ivan Triczkowski, uderza na bramkę Pareiki i estoński bramkarz Białej Gwiazdy fantastyczną interwencją blokuje strzał z woleja pomocnika APOEL-u.

17'

Kibice APOEL-u dają wyraz swojemu niezadowoleniu decyzjami podejmowanymi przez węgierskiego arbitra.

15'

Uderzenie Ivana Triczkowskiego z pola karnego na bramkę Sergeia Pareiki, jednak na szczęście Wiślaków pomocnik APOEL-u znajdował się na pozycji spalony.

14'

Osman Chavez blokuje strzał Aíltona z szesnastego metra. Piłka odbija się pod nogi Marcinho, który nie trafia jednak w piłkę.

13'

Kolejne starcie Triczkowskiego z Diazem, jednak tym razem skrzydłowy APOEL-u faulował obrońcę Białej Gwiazdy.

11'

Ivan Triczkowski mija Juniora Diaza, dośrodkowuje, ale dobrze w polu karnym Wisły Kew Jaliens, który wybija piłkę daleko od własnej bramki.

10'

Bardzo dobre prostopadłe podanie Nuneza do Małeckiego. Reprezentant Polski podaje piłkę w pole karne, gdzie czekał już Cwetan Genkow, jednak bułgarskiego napastnika uprzedza Dionisis Chiotis, który chwyta bezpańską piłkę.

9'

Bardzo dobre wejście prawe obrońcy Wisły - Michaela Lameya, jednak skutecznie w obronie Helio Pinto.

7'

Kolejny raz w środkowej strefie boiska faulowany jest Cezary Wilk. Prowadzący przed rokiem finał Ligi Mistrzów Viktor Kassai nie pokazuje narazie żółtej kartki piłkarzowi APOEL-u.

6'

Akcję Gervasio Nuneza wślizgiem przerywa Marcinho.

5'

Ivan Triczkowski faulowany przez Juniora Diaza, choć reakcja pomocnika APOEL-u na starcie z piłkarzem Wisły bardziej przypominała pokaz gry aktorskiej, aniżeli faktyczny ból. Po chwili Nuno Morais pada na murawę, widząc jednak że piłkarze Wisły przerywają swój kontratak pomocnik cypryjskiego klubu natychmiast podniósł się z trawy i kontynuuje grę.

4'

Aílton fauluje w środkowej strefie boiska Cezarego Wilka. Szybkie rozegranie piłki przez Patryka Małeckiego i krakowianie grę wznowią od rzutu rożnego.

3'

Piłkę rozgrywają gospodarze. Od pierwszego gwizdka arbitra obrońcy Wisły grają w pełnym skupieniu. Przed momentem pierwszą okazję do zdobycia bramki miał APOEL, ale dobrze w polu karnym Osman Chavez. Po chwili piłka trafia pod nogi Marcinho, który przenosi futbolówkę wysoko ponad bramką Wisły.

2'

Pierwsza akcja Patryka Małeckiego prawą stroną boiska i Reprezentant Polski zostaje sfaulowany na dwudziestym metrze od bramki APOEL-u. Szybkie rozegranie piłki przez Wiślaków i Genkow traci piłkę na rzecz Marcinho.

1'

Zaczynamy bój o Ligę Mistrzów! APOEL Nikozja - Wisła Kraków ! Niech wygra lepszy ! Zapraszamy na relację live razem z Ekstraklasa.net !

20:42

Sędzia Viktor Kassai wyprowadza obydwie jedenastki na murawę stadionu GSP w Nikozji. Za chwilę starcie, którego zwycięzca otrzyma niezwykle cenną nagrodę, mianowicie fazę grupową Ligi Mistrzów. APOEL Nikozja - Wisła Kraków. Początek meczu już za kilka minut!

20:20

Rezerwowymi Wisły będą Jovanić, Bunoza, Paljić, Kirm, Biton, Jovanović i Iliev.

20:15

W APOEL-u jedna zmiana w porównaniu z meczem w Krakowie. Ze składu wypadł Solomou z powodu urazu, w jego miejsce zagra Poursaitidis. Na rezerwie w zespole gości Solomou, Kissas, Oliveira, Jahić, Charalambides, Satsias i Alexandrou.

20:10

Na niecałą godzinę przed meczem okazało się, że Maor Melikson jednak zagra w spotkaniu. Jego występ był zagrożony z powodu kontuzji, ale teraz cała piłkarska część polski, trzymająca kciuki za Wisłę odetchnęła z ulgą.

20:05

Czterdzieści minut pozostało do początku spotkania. Jakie są wasze typy pojedynku APOELu z Wisłą? Czekamy na wasze opinie w komentarzach!

19:59

Wielu specjalistów sugeruje, że przewagą APOELu ma być temperatura, tylko czy aby na pewno? Wszakże Wisła jest zespołem polskim, to jednak piłkarzy nieprzyzwyczajonych do gry w takich warunkach w drużynie Białej Gwiazdy jest niewiele. Za przykład niech posłuży wypowiedź Maora Meliksona, który w Nikozji stwierdził, że czuje się jak w Izraelu. Pomijając jednak sprawy od piłkarzy niezależne, to spotkanie, które poprowadzi Viktor Kassai może wróżyć nam jedno, że żadna z drużyn nie odpuści dzisiaj piłki, żaden z piłkarzy nie odstawi nogi, zaś trenerzy Maaskant i Jovanović postarają się nawzajem zaskoczyć. My mamy nadzieję, że lepszym strategiem okaże się Holender, który wie czym gra w Lidze Mistrzów, szczególnie w fazie grupowej jest dla polskiej piłki.

19:54

Piętnaście lat czekają polscy kibice na fazę grupową Ligi Mistrzów. Czy Wisła Kraków przełamie fatum zespołów z Polski i po Widzewie Łódź i Legii Warszawa zagra w tych elitarnych rozgrywkach? Trener Robert Maaskant na każdym kroku powtarza swoim piłkarzom, że wygrana w Krakowie po bramce Patryka Małeckiego to dopiero połowa drogi do celu. Ivan Jovanović stwierdził natomiast, że posiada lepszy zespół i choć to Wisła jest w bardziej komfortowej sytuacji, to jego APOEL jest piłkarsko drużyną lepszy. Kto zwycięży w walce o prestiż, w walce o piłkarskie salony, w walce o miliony euro? Początek spotkania już o godzinie 20:45. Wisła? A może jednak APOEL? Zapraszamy na relację live z meczu, a może nawet i Wojny o Lige Mistrzów pomiędzy APOELem Nikozja, a Wisłą Kraków.