Martinez show w derbach Mediolanu. Inter Mediolan w finale Pucharu Włoch

19 kwietnia 2022, 23:10 | DW

Mediolan przed tym starciem był pewny swojego przedstawiciela w finale. W 1/2 spotkały się bowiem Inter i AC Milan. Formalni gospodarze tego meczu szybko ustawili pod siebie mecz, bo już w 4. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Lautaro Martineza. Napastnik dołożył jeszcze jedno trafienie przed przerwą. Jego dublet znacznie przyczynił się do awansu. Po nieuznaniu przez VAR bramki dla Milanu Nerazzurri dołożyli jeszcze jedną bramkę.

Inter już w pierwszej udanej akcji mógł cieszyć się z gola. Rozegranie ze środka pola, prosta piłka na skrzydło i precyzyjne dośrodkowanie - nie trzeba było tworzyć sztuki, by pokonać Maignana. W polu karnym świetnie odnalazł się Lautaro Martinez - dopadło do niskiego dośrodkowania i fantastycznym wolejem huknął tuż pod poprzeczkę.

Argentyńczyk nie miał litości dla bramkarza również przy drugim golu. Prostopadła piłka w pole karne, do której Martinez zdążył przed golkiperem. Gdy zobaczył, że ten wychodzi z bramki, delikatnie podciął sobie nad nim futbolówkę. Inter do przerwy schodził z wynikiem 2:0, choć między 28. i 35. minutą Milan miał swoje okazje. Najpierw Handanović obronił mocny strzał z bliska Leao. Po chwili słoweński bramkarz poradził sobie z uderzeniem Saelemaekersa zza pola karnego. Gdy natomiast Handanović nie dawał rady, to wyręczył go choćby Theo Hernandez, który ofiarnym wślizgiem wybronił uderzenie Francka Kessiego.

Rossoneri zaczęli drugą połowę z mocnym akcentem. W 66. minucie mogli dopiąć swego. Piękny strzał zza pola karnego Ismaela Bennacera, ale radość Milanu była mocno przedwczesna. Po analizie VAR okazało się, że Kalulu absorbował uwagę golkipera. Bramka została cofnięta i nawet frustracja piłkarzy Stefano Piolego nie pomogła w zmianie decyzji arbitra.

W 82. minucie formalności dopełnił Robin Gosens. Cała akcja mogła się podobać. Arturo Vidal zagrał na skrzydło do Marcelo Brozovicia, a ten zagrał wzdłuż linii końcowej. W świetle bramki dopadł do futbolówki Gosens i ustalił wynik starcia.

Inter Mediolan - AC Milan 3:0 (2:0)

Bramki: Lautaro Martinez 4', 40', Robin Gosens 82'

Inter Mediolan: Handanović - Skriniar, De Vrij, Bastoni (79' D'Ambrosio) - Darmian, Barella, Brozović, Calhanoglu (73' Vidal), Perisić (79' Gosens) - Correa (70' A. Sanchez), L. Martinez (70' Dżeko)

AC Milan: Maignan - Calabria (73' Gabbia), Kalulu, Tomori, T. Hernandez - Bennacer (73' Krunić), Tonali (46' B. Diaz) - Saelemaekers (46' J. Messias), Kessie, Leao (86' Lazetić) - Giroud