menu

400 młodych piłkarzy z całej Polski uczestniczy w turnieju Świderski Cup

28 sierpnia 2022, 13:18 | Łódź (PAP)

Blisko 400 młodych piłkarzy z całego kraju bierze udział w rozgrywanych w weekend w Łodzi zawodach o puchar reprezentanta Polski Karola Świderskiego. "Gramy bez klasyfikacji, nie ma jednego zwycięzcy turnieju" - powiedział PAP koordynator imprezy Marcin Zalewski.


fot. Pawel Relikowski / Polska Press

Turniej zorganizowano z inicjatywy reprezentanta Polski i zawodnika Chalotte FC (MLS - USA) Świderskiego i jego trenera Roberta Szwarca, związanych ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi.

Druga edycja zawodów rozgrywana na boiskach łódzkiej SMS zgromadziła prawie 400 młodych zawodników w wieku od 8 do 10 lat. W turnieju grają 34 zespoły, także drużyny z młodzieżowych akademii klubów piłkarskiej ekstraklasy, m.in. Jagiellonii Białystok, Lechii Gdańsk, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin i Zagłębia Lubin.

"Gramy bez klasyfikacji, czyli nie ma jednego zwycięzcy turnieju. Dzięki temu zdejmujemy z dzieciaków presję wyników, ale jednocześnie pozwalamy na rywalizację z silnymi drużynami" - zaznaczył Zalewski.(PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ krys/