3 liga. Texom Sokół Sieniawa przegrał w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO 0:1 [RELACJA]

27 lutego 2021, 17:30 | kostek

Na początek ligowego grania w 2021 roku Sokół pojechał do Ostrowca powalczyć o zdobycz punktową i zachowanie miana niepokonanych na wyjeździe. Gospodarze za to chcieli się zrewanżować za jesienną porażkę w Sieniawie 1:3 i udało im się ten cel zrealizować.

Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) od porażki zaczął ligowe granie w roku 2021.

Mecz dla naszej drużyny nie rozpoczął się dobrze. Już po kwadransie gry gospodarze prowadzili 1:0, a gola otwierającego wynik spotkania zdobył kapitan KSZO, Szymon Stanisławski. Do końca pierwszej połowy obie drużyny stworzyły sobie okazje do zmiany wyniku, ale brak skuteczności nie pozwolił na strzelenie bramki. Tym samym na przerwę drużyny zeszły ze skromnym prowadzeniem miejscowych.

Po zmianie stron Sokół dążył do wyrównania, jednak stwarzane sytuacje nie potrafił zamienić na gola wyrównującego. Gospodarze mądrze się bronili i od czasu do czasu wyprowadzali kontry, które defensywa gości w porę kasowała. Ostatecznie to miejscowi cieszyli się z trzech punktów, jednak remis wydaje się, że byłby wynikiem bardziej sprawiedliwym.

- Mecz nie ułożył się po naszej myśli, straciliśmy pierwsi bramkę. W pierwszej połowie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola, lecz zabrało skuteczności. Druga połowa toczyła się pod nasze dyktando, lecz nie udało się strzelić gola. Myślę, że z przebiegu meczu powinniśmy wywieźć z Ostrowca przynajmniej remis – podsumował mecz pomocnik Sokoła, Bartłomiej Purcha.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Texom Sokół Sieniawa 1:0 (1:0)

Bramka: Stanisławski 16.

KSZO: Lipiec – Mężyk, Chrzanowski, Kaczmarek, Partyka, Nowak (66 Smuczyński), Zaklika żż cz[90], Paluch, Kraśniewski, Dwórzański, Stanisławski. Trener Tadeusz Krawiec.

Sokół: Zając – Grasza, Drelich, Kapuściński, Lis – Purcha, Jędryas, Majda – Hass, Mazurek, King. Trener Ryszard Kuźma.