2 liga. Stal Stalowa Wola wygrywa w Grudziądzu z Olimpią

4 maja, 20:39 | Kamil Górniak

Stal Stalowa Wola wygrała bardzo ważne wyjazdowe spotkanie. Zielono-czarni pokonali w Grudziądzu miejscową Olimpię 3:1.

Jest zwycięstwo, jest radość

Początek sobotniego spotkania w Grudziądzu to optyczna przewaga Stali Stalowa Wola. Zielono-czarni utrzymywali się przy piłce, lecz nie stwarzali sobie sytuacji bramkowych. Po kilku minutach zaczęli atakować gospodarze. Po stałych fragmentach gry groźnie, lecz niecelnie uderzali najpierw Kacper Rychert, a po chwili Igor Maruszak. W 20. minucie z akcją popędził Damian Urban, obrońca Stali zwolnił akcję i odegrał do Jakuba Kowalskiego, ten po chwili wrzucił piłkę w pole karne, a z główki na bramkę gospodarzy uderzył Kacper Chełmecki. Piłka trafiła jeszcze delikatnie w obrońcę Olimpii i wpadła do siatki.

Po golu gospodarze utrzymywali się częściej przy piłce, lecz gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Do przerwy gospodarze jeszcze kilka strzałów, lecz właściwie żaden nie był nawet na tyle groźny, aby obrona Stali musiała patrzeć z niepokojem gdzie wyląduje futbolówka. Po zmianie stron mocno zaczęli gospodarze, którzy zamknęli Stal na jej połowie i stwarzali sobie okazje. W 61. Minucie minimalnie pomylił się Oskar Sikorski, a 180 sekund później z trafienia cieszyli się goście.

Piłkę z najbliższej odległości do siatki wpakował Arkadiusz Ziarko, który wykorzystał niepewną interwencję golkipera ekipy z Grudziądza Kacpra Górskiego. Olimpia próbowała i wreszcie w 81. minucie Tsiupa zamknął akcję gospodarzy i pokonał Mikołaja Smyłka. Już w doliczonym czasie gry Stalówka wyprowadziła kontrę, którą na gola zamienił Olivier Sukiennicki i to zielono-czarni mogli cieszyć się z końcowego triumfy, który nie tylko powinien już im dać spokój jeśli chodzi o utrzymanie, to jeszcze zwiększył szanse na udział w barażach.

Olimpia Grudziądz - Stal Stalowa Wola1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Chełmecki 20, 0:2 Ziarko 64, 1:2 Tsiupa 81, 1:3 Sukiennicki 90+1

Olimpia: Górski - Maruszak (46 Rabet), Kostkowski żżcz, Sikorski, Czarnowski (68 Chernii), Krocz, Zbiciak, Rychert, Frelek ż (68 Yampol), Kobryń, Tsiupa. Trener Mariusz Pawlak.

Stal: Smyłek - Kowalski (87 Banach), Oko, Furtak, Urban, Ziarko, Mydlarz, Sukiennicki, Pioterczak ż (59 Górski), Chełmecki (83 Wojtak), Strózik. Trener Ireneusz Pietrzykowski.