menu

2 Liga. Znamy skład baraży o awans do 1 Ligi! Kto dołączy do Górnik Łęczna i Widzewa?

25 lipca 2020, 19:25 | DW

2 Liga. Znamy ostateczną czwórkę, która między sobą rozstrzygnie awans do Fortuna 1 Ligi. Są to: GKS Katowice, Bytovia Bytów, Resovia i Stal Rzeszów. Punktu do szóstego miejsca zabrakło natomiast Garbarni i Olimpii Elbląg. Dużo zmieniło się po 34. kolejce, kończącej cały sezon.

Aż dwie drużyny z Rzeszowa zagrają w barażach! Stawkę uzupełniają Bytovia i GKS Katowice
Aż dwie drużyny z Rzeszowa zagrają w barażach! Stawkę uzupełniają Bytovia i GKS Katowice
fot. brak

2 Liga. Kto zagra w barażach?


W 2 Lidze przed 34. kolejką miejsce na najniższym stopniu podium zajmował GKS Katowice. Był on pewien udziału co najmniej w barażach, choć piłkarze z Katowic z pewnością celowali w bezpośredni awans. Dużo zmmieniło się dla Olimpii Elbląg, która zajmowała szóste miejsce i wystarczyło jej zwycięstwo, by mieć jeszcze szanse na awans. Wyniki ułożyły się jednak inaczej.

Zacznijmy od GKS-u. Katowiczanie pragnęli bezpośredniego awansu, ale porażka Widzewa to nie wszystko. Oni sami nie zdołali pokonać Resovii, więc kończą sezon na trzecim miejscu, już myśląc o barażu.

Czwarte miejsce zajęła Bytovia, która grała na wyjeździe z Górnikiem Polkowice. Gospodarze tego spotkania nie mieli już o co grać, ale wcale nie odpuścili starcia. Bytowianie odpowiedzieli najpierw na trafienie Sobkowa golami Giela i Czubaka, ale stracili prowadzenie na kilka minut przed końcem.

Piąte miejsce należy do Resovii, której remis z GKS-em pasował. Nic dziwnego, że rzeszowianie starali się obronić wynik i nie parli na siłę do przodu. Piłkarze w biało-czerwonych pasach zgromadzili tyle samo punktów, co czwarta Bytovia, co należy uznać za spory sukces.

Ostatnim zespołem w barażach okazała się Stal Rzeszów, która jeszcze niedawno okupowała miejsce bliskie spadku. Druga rzeszowska drużyna wzięła się jednak w garść i zawdzięcza sobie całkiem dużo. W Stali jest bowiem infrastruktura, są pieniądze, tylko sukcesu sportowego brak. Stalówka pokonała w ostatniej kolejce Skrę 4:0, a to tylko pokazuje jej siłę.

Oficjalnie: w barażach o Fortuna 1 Ligę zagrają:

  • GKS Katowice
  • Bytovia Bytów
  • Resovia
  • Stal Rzeszów

2 liga - TABELA na koniec sezonu 2019/2020