menu

16-letni reprezentanci Polski wyrzuceni ze zgrupowania za alkohol

28 września, 18:02 | Krzysztof Kowalski

Dwóch reprezentantów Polski do lat 17 zostało dyscyplinarnie usuniętych ze zgrupowania za spożywanie alkoholu. Ukarani mają zaledwie 16 lat. To zawodnicy Lecha Poznań oraz Zagłębia Lubin.


fot. YouTube Łączy nas piłka

Reprezentacja do lat 17 w tegorocznym Pucharze Syrenki zajęła wysokie trzecie miejsce. Podopieczni Marcina Włodarskiego w ostatnim spotkaniu roznieśli Anglików 5:0. Nie wszyscy kadrowicze będą jednak dobrze wspominać wrześniowy turniej.

W pokoju 16-letniego obrońcy Mikołaja Tudruja z Akademii Lecha Poznań oraz jego rówieśnika bramkarza Michała Matysa z Akademii Zagłębia Lubin znaleziono butelki po alkoholu. Taką informację przekazał Dawid Dobrasz z Meczyków.

Obaj piłkarze wystąpili jedynie w pierwszym meczu z Uzbekistanem. Matys zagrał całe 90 minut, a Tudruj wszedł w drugiej połowie. Incydent potwierdził rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

To nie zamyka sprawy, bo o zdarzeniu zostały poinformowane kluby 16-latków. - Nie zostały na razie podjęte żadne decyzje, bo sprawa jest bardzo świeża. Szefostwo Akademii bada całą sytuację - przekazał rzecznik Lecha Poznań Maciej Henszel w rozmowie z Onet Przeglądem Sportowym. Zdaniem rzecznika Kolejorza informacja jest dużym zaskoczeniem, bo do tej pory nie było żadnych uwag dotyczących Tudruja.

16-letni defensor to jedna z perełek Kolejorza. Do Akademii Lecha trafił w 2019 roku z Bałtyku Koszalin, a w zeszłym roku związał się z klubem profesjonalnym kontraktem.

źródło: Meczyki

REPREZENTACJA w GOL24


Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele


Polecamy