Znicz Pruszków - Górnik Łęczna 2:1. Druga sparingowa porażka zielono-czarnych

26 czerwca 2019, 13:10 | KK

W swoim drugim sparingu w trakcie okresu przygotowawczego przed sezonem 2019/20, Górnik Łęczna zmierzył się w Suskowoli z innym drugoligowcem, Zniczem Pruszków. Spotkanie zakończyło się wygraną zespołu z Mazowsza.

Na zdjęciu Igor Korczakowski

To był mecz zespołów, które dość dobrze się znają i jeszcze dwa miesiące temu mierzyły się w bezpośrednim starciu w lidze. Wówczas, pruszkowianie wygrali na własnym stadionie 2:0 po golu Pawła Tarnowskiego i samobójczym trafieniu Tomasza Midzierskiego. Tym razem "Górnicy" strzelili rywalom bramkę, ale znów górą była ekipa trenowana przez Andrzeja Prawdę.

Do przerwy prowadzili łęcznianie, a na listę strzelców wpisał się Paweł Sasin. O losach końcowego wyniku przesądził drugi kwadrans gry po zmianie stron. Piłkarze Znicza trafili do siatki dwukrotnie w ciągu czterech minut i przesądzili o tym, że rozgrywany w upale sparing zakończył się ich zwycięstwem. Autorami goli dla żółto-czerwonych byli Patryk Czarnowski i Karol Noiszewski. Tym samym, zielono-czarni doznali drugiej z rzędu towarzyskiej porażki.

Wyniki test-meczów nie mają na razie większego znaczenia, bowiem w Górniku trwa kompletowanie kadry na nadchodzącą drugoligową kampanię. Podobnie, jak w sobotniej potyczce z GKS-em Bełchatów, trener Kamil Kiereś przyglądał się w starciu ze Zniczem testowanym zawodnikom. Na boisku pojawiło się ich czterech. Póki co, nie wiadomo czy mogą liczyć na pozostanie w drużynie oraz propozycje kontraktowe.

Dobrą informacją dla kibiców zielono-czarnych jest fakt, że nową, roczną umową z łęczyńskim klubem związał się w tym tygodniu Igor Korczakowski. Środkowy pomocnik, który pod koniec września będzie świętował 21. urodziny, zanotował w poprzednich rozgrywkach dla Górnika 24 spotkania, w których strzelił dwie bramki. Teraz czeka go drugi z rzędu sezon w Łęcznej. Kolejnych nowych kontraktów, a także ruchów transferowych można się spodziewać w Górniku niemal każdego dnia.

Natomiast następny sparing łęcznianie rozegrają w najbliższą niedzielę, w Adamowie z tamtejszym Sokołem. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 16. Z kolei do inauguracji II. ligi pozostał jeszcze miesiąc.

Znicz Pruszków - Górnik Łęczna 2:1 (0:1)
Bramki: Czarnowski 61, Noiszewski 65 - Sasin 15

Górnik: (I połowa) zawodnik testowany - Zagórski, Pajnowski, Midzierski, Sasin, Szczerba, Stromecki, Stasiak, Korczakowski, Dzięgielewski, Wojciechowski. (II połowa) Kostrzewski - Klepacki (70 Turek), testowany (70 Jaroszyński), Rogala, Orłowski, Nakrosius, Tymosiak, testowany, Wójcik, Cielebąk (70 Kukułowicz), testowany. Trener: Kamil Kiereś