menu

Zbigniew Boniek o Jerzym Brzęczku: Więcej punktów zapewniłby tylko Darek Szpakowski!

12 czerwca 2019, 09:19 | red

Reprezentacja Polski. Zbigniew Boniek udzielił wywiadu "Przeglądowi Sportowemu". Sternik PZPN zapewnił, że nie zwolni Jerzego Brzęczka przed wygaśnięciem umowy: - Dopóki jestem prezesem, nikt nie będzie wybierał ani zwalniał selekcjonera: dziennikarze, Twitter czy ktokolwiek inny - zaznaczył.

23 lipca 2018 roku - prezentacja Brzęczka w roli selekcjonera
23 lipca 2018 roku - prezentacja Brzęczka w roli selekcjonera
fot. Bartek Syta

Po czterech meczach kwalifikacyjnych do Euro 2020 Polska przewodzi grupie G. Sięgnęła po komplet punktów, notując bilans bramkowy 8-0. I chcoiaż wynik jest świetny to wielu kibiców nie może pogodzić się ze stylem, w jakim został osiągnięty. Inaczej na sprawę patrzy Boniek.

- Nawet z Guardiolą czy Mourinho po czterech meczach moglibyśmy mieć tyle samo punktów. Lepszy wynik zapewniłby nam tylko jeden szkoleniowiec – Darek Szpakowski. Jest moim przyjacielem, więc mogę sobie pozwolić na taką szpileczkę - komentuje prezes PZPN, nawiązując do wpadki komentantora po meczu z Macedonią Północną (Szpakowski powiedział, że Polska po trzech meczach ma dwanaście punktów).

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Boniek zapewnia, że nie zwolni Brzęczka. - Mogę spojrzeć w twarz Waldkowi Fornalikowi, którego wszyscy zwalniali po remisie w Kiszyniowie, a pracował do końca eliminacji. Byłem do końca z Nawałką i tak samo będę wspierał Brzęczka. Cieszymy się i cierpimy razem. Zawsze pewien etap dobiega końca. Jurek nie będzie selekcjonerem przez 20 lat. Natomiast tworzenie teraz sytuacji zagrożenia to kompletna głupota - dodaje.

- Krytykowanie Brzęczka jest ponad miarę, ale nie mogę na to wpłynąć. Ludzie mają krótką pamięć. Kadra nie gra o wiele gorzej czy lepiej od poprzedniej. Czy Adam nie potykał się np. z Kazachstanem? Nie było wymęczonych zwycięstw, nie ratował w doliczonym czasie? Odnoszę wrażenie, że zdobywał większą przychylność, bo wyglądał jak Robert Redford – szaliczek, fryzura, okulary, opalenizna. A Jurek to bardziej nasz Romek Kłosowski z „Czterdziestolatka”. I nie ma znaczenia, że jego doświadczenie i wiedza o piłce są gigantyczne - zauważa Boniek.

Umowa Brzęczka z PZPN obowiązuje do końca 2019 roku i zostanie automatycznie przedłużona jeśli Polska uzyska awans na Euro 2020.

REPREZENTACJA w GOL24


Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele

[xlink]be37391b-5696-5ac0-fda0-a26b07cabf3e,96b429b6-3666-bf9d-7a1d-b75af8376a61[/xlink]


Polecamy