menu

Zbigniew Boniek ma plan na dokończenie rozgrywek. Puchar Polski będzie miał zdobywcę?

25 marca, 18:13 | red/bill

Polski Związek Piłki Nożnej pracuje nad planem, który pozwoliłby wznowić rozgrywki przerwane przez pandemię koronawirusa. - Może w czerwcu udałoby się zagrać kilka meczów, dlatego być może pojawi się szansa na dokończenie przynajmniej Pucharu Polski - zastanawia się prezes Zbigniew Boniek w rozmowie z "WP Sportowymi Faktami".

Boniek ma plan na dokończenie rozgrywek
Boniek ma plan na dokończenie rozgrywek
fot. Karolina Misztal/Polska Press

Ostatnia, 26. kolejka PKO Ekstraklasy odbyła się w dniach 6-9 marca. Wkrótce koronawirus przybrał na sile w naszym kraju i rozgrywki zawieszono. Także na pozostałych szczeblach. Na razie przerwa ma trwać do 26 kwietnia, jednak niewykluczone, że zostanie ona przedłużona. Z powodu pandemii odwołano takie imprezy, jak piłkarskie mistrzostwa Europy czy igrzyska olimpijskie.

Mimo to PZPN pracuje nad tym, by piłkarze we wszystkich ligach w Polsce wrócili na boiska. - Plan jest przygotowany, cały czas go ulepszamy, w środę pracowaliśmy nad nim jeszcze kilka godzin. Myślę, że w okolicach najbliższego piątku lub poniedziałku przedstawimy go wszystkim. Obejmuje całą piłkarską polską piramidę, nie tylko sam wierzchołek. To plan, który odnosi się do sytuacji, w jakiej znajdujemy się na dziś. Zakładamy, że obecny sezon będzie trudno dokończyć - tłumaczył Zbigniew Boniek w rozmowie z WP Sportowymi Faktami.

Prezes polskiego związku nie ukrywa, że wątpi w dokończenie obecnego sezonu. - Na dziś to mrzonka. Jaki jest sens rozgrywania jednej czy dwóch kolejek? Może w czerwcu udałoby się zagrać kilka meczów, dlatego być może pojawi się szansa na dokończenie przynajmniej Pucharu Polski. Trudno teraz to przewidzieć. W każdym razie nasz plan tyczy się przede wszystkim sezonu 2021/22 - doprecyzował. napisał:

PZPN jest organizatorem rozgrywek o Puchar Polski, światełka w tunelu. Rozgrywki przerwano na etapie 1/4 finału. Cracovia wygrała z GKS Tychy 2:1 po dogrywce, a Lechia Gdańsk ograła 2:1 Piasta Gliwice. Pozostałe dwa mecze tej fazy to Miedź Legnica - Legia Warszawa i Stal Mielec - Lech Poznań (o awansie decyduje jedno spotkanie).

[polecane] 19865095, 19811209, 19767717, 19711897, 19648273, 15002961;1; ZOBACZ TEŻ:[/polecane]

NIE PRZEGAP: CZY ROZPOZNASZ KIBICÓW POLSKICH DRUŻYN PO BARWACH? ROZWIĄŻ QUIZ!;nf


Polecamy