menu

Wzruszająca chwila Roberta Lewandowskiego. "Żałuję, że mój tata nigdy nie mógł zobaczyć mojego meczu"

9 stycznia, 23:09 | DW

Robert Lewandowski wygrał 86. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego Sportowca Polski 2020 roku. Kapitan naszej reprezentacji, po odebraniu nagrody, wygłosił bardzo wzruszające przemówienie. Docenił pozostałych sportowców na gali, zwrócił uwagę, że nie tylko talent liczy się w karierze sportowca, a także uronił łzę na wspomnienie o tacie.

Kapitan naszej reprezentacji, po odebraniu nagrody, wygłosił bardzo wzruszające przemówienie.
Kapitan naszej reprezentacji, po odebraniu nagrody, wygłosił bardzo wzruszające przemówienie.
fot. Polsat Sport

Przemówienie Roberta Lewandowskiego na Gali Mistrzów Sportu było bardzo wzruszające. Napastnik Bayernu Monachium wspomniał, że sukces zawdzięcza swoim rodzicom, którzy bardzo pomogli mu wznieść na wyżyny swoich możliwości.

Moja droga, którą przebyłem i cały czas przebywam zaczęła się ponad 20 lat temu, jako młody chłopak. Dzięki moim rodzicom, którzy poświęcili wiele czasu, żeby mnie zawozić na treningi, odbierać. Wiele innych rodziców pukało się w głowę, po co to robią, a robili to tylko dlatego, żebym spełniał swoje marzenia, był szczęśliwym dzieckiem. Żałuję jedynie, że mój tata nigdy nie mógł zobaczyć mojego meczu na żywo. Myślę, że to dla chłopaka, który dorasta był ciężki czas, ale ja wiedziałem, że nigdy nie mogę się załamać, że przeszkody, które trafiałem na swojej drodze spowodują, że będę mocniejszym facetem. W tamtym czasie byłem tylko nastolatkiem i spotkało mnie wiele ciężkich chwil, ale wiedziałem, że nie mogę się poddać, że ciężka praca to jest tak naprawdę podstawa sukcesu, talent tylko jakąś odrobiną napisał:

- powiedział na Gali Robert Lewandowski.

Obok kapitana reprezentacji Polski stanęła Iga Świątek, która zajęła drugie miejsce w Plebiscycie. Młoda tenisistka wygrała w minionym sezonie WTA French Open. Jest pierwszą Polką, której udało się wygrać wielkoszlemowy turniej. Ona również podziękowała swoim fanom za głosy, odpowiedziała również na pytanie o wygranie Wimbledonu (transmitowanego regularnie w Polsacie Sport).

- Jeśli chodzi o wygranie Wimbledonu, trawa jest dla mnie jeszcze nie do końca znaną nawierzchnią, w przeciwieństwie do Roberta Lewandowskiego. Brawa należą się tym, którzy głosowali, dlatego bardzo dziękuję, że doceniliście tenis, który nie jest zbyt popularną dyscypliną w naszym kraju. Cieszę się, że dałam kibicom tyle radości w tym pandemicznym roku, który nas niestety nie rozpieszczał. Mimo że nie lubię przegrywać, drugie miejsce jest dla mnie ogromnym sukcesem. Chciałabym podziękować mojej rodzinie, również tacie, który zabrał mnie kiedyś na kort i został z nim ze mną do dziś napisał:

- powiedziała Iga Świątek, odbierając nagrodę.

Ranking TOP 10 Sportowców w Plebiscycie Przeglądu Sportowego:

  • 10. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)
  • 9. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)
  • 8. Wilfredo Leon (siatkówka)
  • 7. Jan Błachowicz (MMA)
  • 6. Natalia Maliszewska (łyżwiarstwo szybkie)
  • 5. Bartosz Zmarzlik (żużel)
  • 4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
  • 3. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
  • 2. Iga Świątek (tenis)
  • 1. Robert Lewandowski (piłka nożna)