menu

Wojciech Łobodziński zakończył karierę piłkarską. Rozpoczyna pracę szkoleniową

11 stycznia, 14:20 | Piotr Janas

36-letni Wojciech Łobodziński ogłosił dziś zakończenie kariery piłkarskiej. Skrzydłowy Miedzi Legnica, który jako kapitan wprowadził ją do LOTTO Ekstraklasy, rozpoczyna pracę szkoleniową. Od teraz będzie asystentem trenera w trzecioligowych rezerwach "Miedzianki".

Wojciech Łobodziński
Wojciech Łobodziński
fot. FOT. Piotr Krzyżanowski

Łobodziński do Miedzi trafił w 2012 roku i od tego momentu w pierwszym zespole Miedzi rozegrał 182 mecze, w których strzelił 34 gole. Przez długi czas był jednym z liderów drużyny, a w ostatnich latach także jej kapitanem. Z opaską kapitańską na ramieniu wywalczył z Miedzią pierwszy, historyczny awans do LOTTO Ekstraklasy.

Jesienią pojawił się na boisku 16 razy. Wiosną nie zobaczymy go już jednak w pierwszym zespole, choć niewykluczone, że pogra jeszcze w trzecioligowych rezerwach, gdzie od teraz będzie pełnił rolę asystenta trenera.

36-letni Wojciech Łobodziński rozpoczyna nowy rozdział w Miedzi i skupi się na pracy szkoleniowej. – Dziękuję za te wszystkie lata kibicom Miedzi! To dobry moment by zostawić pole do popisu młodszym – mówi „Łobo”.Wojtek, dzięki za te 7 sezonów i powodzenia w pracy trenerskiej! pic.twitter.com/HS5eB7B1yX— MKS Miedź Legnica (@MiedzLegnica) 11 stycznia 2019


– Dziękuję za te wszystkie lata kibicom Miedzi. To był wyjątkowy czas, którego nie zapomnę. Myślę, że to dobry moment by zostawić pole do popisu młodszym. Przede mną teraz nowe wyzwania. Dziękuję panu Andrzejowi Dadełło za szansę dalszego rozwoju w Miedzi – mówi Łobodziński, który od grudnia 2016 roku legitymuje się dyplomem trenerskim UEFA A.

– Z Wojtkiem pracujemy od lat i naturalne jest dla mnie jego płynne przejście od roli zawodnika do pracy szkoleniowej w naszym klubie. Z jego pracą trenerską wiążę duże nadzieje na przyszłość – mówi Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

Łącznie w swojej bogatej karierze Łobodziński, wychowanek Zawiszy Bydgoszcz, reprezentował barwy 7 klubów. Poza macierzystą Zawiszą, były to jeszcze Stomil Olsztyn, Wisła Płock, KGHM Zagłębie Lubin, Wisła Kraków, ŁKS Łódź i legnicka Miedź.

Największe sukcesy święcił w barwach Zagłębia i Wisły. Z "Miedziowymi" zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Polski (sezon 2006/2007), a potem jeszcze trzykrotnie powtórzył ten wyczyn z "Białą Gwiazdą" (sezony 2007/2008, 2008/2009 i 2010/2011). Jeszcze piłkarz Zagłębia Lubin sięgnął także po Superpuchar Polski (sezon 2006/2007).

Popularny "Łobo" przewinął się przez wszystkie szczeble reprezentacji Polski od U-15 aż do kadry seniorskiej. Z reprezentacją do lat 18 zdobył w 2001 roku tytuł mistrza Europy. W dorosłej reprezentacji rozegrał 23 spotkania, w których strzelił dwa gole. Był podstawowym piłkarzem w kadrze holenderskiego selekcjonera Leo Beenhakkera i zaliczył trzy występy podczas Euro 2008 na boiskach Austrii i Szwajcarii.