Włoskie media rozpływają się nad Arkadiuszem Recą. Polak asystą przysłużył się sensacyjnej wygranej SPAL

21 stycznia 2020, 12:01 | Press Focus/x-news

W poniedziałek (20.01) na zakończenie 20. kolejki Serie A Atalanta Bergamo podejmowała plasujące się w strefie spadkowej SPAL. Niespodziewanie goście pokonali walczących o awans do europejskich pucharów rywali 2:1. To ich dopiero trzecie zwycięstwo w sezonie. Bramki dla SPAL zdobyli Andrea Petagna oraz Mattia Valoti. Przy pierwszej z nich asystował Arkadiusz Reca.

Polski obrońca został doceniony przez włoskie media i otrzymał jedne z najwyższych not w całej drużynie. „Doskonale pomagał w obronie, a do tego pomógł Petagni zdobyć bramkę" – napisał serwis calciomercato.com i przyznał notę 7/10. "Miał trudnego przeciwnika. Radził sobie z Djimsitim" - dodał tuttomercatoweb.com i ocenił występ Polaka na 6,5/10. Ocenę 7/10 przyznał Recy włoski oddział Eurosportu. Zdecydowanie niższe noty otrzymał Thiago Cionek. Cionek w przeciwieństwie do Recy spędził na boisku pełne 90 minut. 24-latek opuścił boisko w 85. minucie. O wyższych notach przeważyła asysta - dla byłego piłkarza m.in. Wisły Płock druga w tym sezonie. Z perspektywy ławki rezerwowych poniedziałkowe spotkanie oglądał Bartosz Salamon. SPAL po 20 kolejkach ma 15 punktów i zajmuje 18. miejsce. Najwyższe w strefie spadkowej.