Wisła Płock - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Nafciarze przełamią klątwę własnego stadionu?

15 września 2018, 12:42 | Kaja Krasnodębska

Wisła Płock - Miedź Legnica ONLINE. Niesiona dwoma wygranymi z rzędu Miedź o przedłużenie swojej serii zawalczy w Płocku. Gospodarze przed własną publicznością jeszcze nie wygrali. O przełamanie zagrają bez kontuzjowanego Mateusza Szwocha, ale z powracającymi ze zgrupowania reprezentacji Damianem Szymańskim oraz Adamem Dźwigałą. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Wisła Płock - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Mecz Wisła Płock - Miedź Legnica ONLINE

Oglądaj mecz Wisła Płock - Miedź Legnica na żywo online w Player.pl >>>;nf

Piątkowe mecze rozbudziły apetyty. Po cztery gole w obu spotkaniach - o utrzymanie tej średniej po starciu w Płocku będzie bardzo ciężko. Na stadionie im. Kazimierza Górskiego zmierzą się bowiem ekipy, które nie narzekają w tym sezonie na nadmierną skuteczność. Gospodarzom na razie udało sie zdobyć dziesięć bramek, a mimo to ich najlepszy strzelec już rozpoczął walkę o koronę króla strzelców. Ricardinho, bo o nim mowa, ma już sześć goli i po siedmiu kolejkach wraz ze Zdenkiem Ondraskiem przewodzi stawce. Najlepszy pod względem trafień w Legnicy Petteri Forsell zdobył cztery bramki, a cała jego Miedź dziewięć.
To w połączeniu z dziurawą momentami defensywą beniaminka pozwoliło im uplasować się na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli. Przed sobotnimi meczami ma dziesięć punktów, po jednym straty do kolejno siódmej Korony i ósmej Legii. Nieco gorzej przedstawia się sytuacja Nafciarzy, którzy jak dotąd zgromadzili jedynie sześć oczek. Przed strefą spadkową ratuje ich jednak niezmiennie słaba forma Cracovii oraz Pogoni Szczecin. Słabsze wciąż jest również Zagłębie Sosnowiec oraz Śląsk Wrocław. Nie powinno to jednak dawać Nafciarzom specjalnie wiele radości.

Ją przyniosły natomiast powołania. Jerzy Brzęczek, który przecież wybił się w dużej mierze pracą w Płocku, na swoje pierwsze zgrupowanie w roli selekcjonera zaprosił dwóch zawodników Wisły: Damiana Szymańskiego oraz Adama Dźwigałę. Zadebiutował tylko ten pierwszy, który wstał z ławki w obu spotkaniach reprezentacji. Stoper starcia z Włochami i Irlandią oglądał jedynie jako rezerwowy. Wyjazd na obóz z pewnością przyniósł mu kolejne doświadczenia. Miał okazję trenować z najlepszymi, w tym z niedawnym klubowym kolegą: Arkadiuszem Recą. Zawodnik Atalanty jest uważany za jednego z największych wygranych ostatnich dni. A przecież jeszcze wiosną grał w Płocku...

Ciężko powiedzieć czy to właśnie jego odejście sprawiło, że za Wisłą bardzo ciężki początek sezonu. W siedmiu kolejkach odnieśli tylko jedno zwycięstwo: na wyjeździe pokonali warszawską Legię. Sukcesu nie zdołali powtórzyć tydzień później i przed własną publicznością jedynie zremisowali z Jagiellonią 1:1. Do przerwy prowadzili 1:0 po golu Ricardinho, ale po przerwie białostoczanom udało się doprowadzić do wyrównania po trafieniu Lukasa Klemenza. Tym samym Nafciarze na swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością muszą czekać co najmniej do 15.30.

Wygranej nie przyniósł im także sparing z Arką Gdynia, który rozgrywali podczas reprezentacyjnej przerwy. Żadnego gola nie strzelili, żadnego też nie stracili. Na długi czas stracili jednak Mateusza Szwocha, który podczas jednego ze starć doznał kontuzji. Nie zagra nie tylko z Miedzią, ale i próżno szukać go będzie na boiskach w kolejnych tygodniach. To spora strata dla ekipy Dariusza Dźwigały, bowiem przybyły latem zawodnik jak dotąd wystąpił we wszystkich starciach płocczan.

Nienajlepsze wejście do Lotto Ekstraklasy zaliczyli piłkarze Miedzi. Choć na inaugurację wygrali z Pogonią Szczecin 1:0, to w kolejnych czterech meczach zdobyli zaledwie jeden punkt. Przełamanie przyszło w wygranym 3:2 starciu z Jagiellonią, a dobrą formę utrzymali również przed dwoma tygodniami przeciwko Zagłębiu Lubin. Gole Marquitosa oraz Petteri Forsella sprawiły, że w Derbach Dolnego Śląska okazali się lepsi i na reprezentacyjną przerwę udawali się w dobrych nastrojach. W podobnych chcieliby opuszczać stadion w Płocku, na który powracają po prawie trzech latach przerwy.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
W tym sezonie prowadził już pięć ekstraklasowych spotkań. W drugiej kolejce spotkał się z Wisłą Płock, która pod jego okiem zremisowała z Górnikiem 1:1, natomiast będzie to jego pierwsza styczność z legniczanami.

Ostatnie bezpośrednie starcia:
18 marca 2016: Wisła Płock - Miedź Legnica 2:0 (Piotrowski, Łuczak)
27 sierpnia 2015: Miedź Legnica - Wisła Płock 1:0 (Bartczak)

Wisła Płock - Miedź Legnica TRANSMISJA TV
Spotkanie Wisły Płock z Miedzią pokaże nSport+. Wstęp do meczu od 15:10. Początek transmisji na żywo o 15:25. W internecie spotkanie płockiej z Wisły z Miedzią będzie można obejrzeć na player.pl i canalplussport.pl. Tekstowa relacja na żywo w GOL24!

15:30 Wisła Płock - Miedź Legnica nSport+

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/48c05fd9-8645-59ff-7105-b7f391b86847,6173526e-5fc8-0f69-00f3-407fcfd9d4dd,embed.html[/wideo_iframe]