Wisła Płock - Widzew 2:0. Łodzianie grali jak równy z równym z zespołem ekstraklasy

2 lutego 2019, 13:54 | Dariusz Kuczmera

W trzecim zimowym meczu kontrolnym Widzew przegrał z Wisłą Płock 0:2. Gole dla gospodarzy w końcówce meczu zdobyli Ariel Borysiuk i Oskar Zawada.

Trener Radosław Mroczkowski

Trener Radosław Mroczkowski podzielił swój zespół na trzy różne zestawienia: pierwszy z nich przebywał na boisku całą pierwszą połowę, drugi od 45. do 60 minuty, trzeci - od 61. minuty - informuje oficjalna strona widzew.com

W 82. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po podaniu z prawej strony Ariel Borysiuk płaskim strzałem pokonał Macieja Humerskiego. W końcówce Widzew próbował jeszcze doprowadzić do wyrównania. Najpierw jednak za lekko uderzył Konrad Gutowski, a później Daniel Świderski co prawda umieścił piłkę w siatce, ale był na spalonym. Tymczasem w 90. minucie wynik spotkania na 2:0 dla Wisły ustalił Oskar Zawada, który wykorzystał podanie Ricardinho.

Wisła Płock - Widzew Łódź 2:0 (0:0)

Bramka:

1:0 - Ariel Borysiuk (82’)

2:0 - Oskar Zawada (90')

Wisła Płock (I połowa): Bartłomiej Żynel - Patryk Stępiński, Alan Uryga, Bartłomiej Sielewski, Ángel García, Damian Rasak, Semir Štilić, Justinas Marazas, Nico Varela, Giorgi Merebashvili, Grzegorz Kuświk.

Wisła Płock (II połowa): Thomas Dähne - Marcin Warcholak, Ariel Borysiuk, Dominik Furman, Adam Dźwigała, Oskar Zawada, Cezary Stefańczyk, Ricardinho, Krystian Miś, Igor Łasicki, Jakub Łukowski.

Widzew Łódź (I połowa): Patryk Wolański - Tomasz Wełna, Daniel Tanżyna, Sebastian Zieleniecki, Łukasz Turzyniecki, Konrad Gutowski, Adam Radwański, Dario Kristo, Marcin Pieńkowski, Filip Mihaljević, Przemysław Banaszak.

Widzew Łódź (II połowa do 60. minuty): Maciej Humerski - Tomasz Wełna, Daniel Tanżyna, Sebastian Zieleniecki, Marek Zuziak, Adam Radwański, Dario Kristo, Daniel Mąka, Łukasz Turzyniecki, Filip Mihaljević, Przemysław Banaszak.

Widzew Łódź (II połowa od 61. minuty): Maciej Humerski - Marek Zuziak, Mikołaj Gibas, Radosław Sylwestrzak, Marcin Pieńkowski, Konrad Gutowski, Maciej Kazimierowicz, Daniel Mąka, Kacper Falon, Daniel Świderski, Rafał Wolsztyński.

Kartki: Varela - Kristo, Mąka