menu

Wiemy, czym w polskich piłkarzy rzucali albańscy kibice. "Mogło być mniej przyjemnie"

13 października, 09:17 | Andrzej Skibiński

Po golu Karola Świderskiego mecz Polski z Albanią w Tiranie został przerwany. Wszystko przez kibiców gospodarzy, którzy rzucali w cieszących się Biało-Czerwonych czym popadnie. Reporter TVP Sport pokazał, co wylądowało na murawie!

Wiemy, czym w polskich piłkarzy rzucali albańscy kibice. "Mogło być mniej przyjemnie"
fot. Szymon Starnawski

fot.
1 / 2

Butelki z napojami, zapalniczka i telefony komórkowe - to arsenał albańskich kibiców we wtorkowym meczu ich drużyny narodowej z reprezentacją Polski. Przedmioty latały w kierunku boiska od początku spotkania. Biało-Czerwoni, gdy wykonywali rzut rożny czy rzut wolny blisko linii bocznej czasem musieli zwracać uwagę sędziego na zachowanie kibiców.

Miarka przebrała się w 77. minucie. Wtedy to Karol Świderski strzelił gola na 1:0 (po pięknym podaniu Mateusza Klicha). Radość Polaków szybko została zakłócona, bowiem znaleźli się pod gradobiciem przedmiotów Albańczyków. Francuski sędzia Clément Turpin przerwał mecz, drużyny zeszły do szatni, interweniowała policja. Po rozmowa z oficjelami UEFA postanowiono, że spotkanie zostanie dokończone, pod warunkiem, że fani nie będą ciskać w gości czym popadnie. W innym wypadku gospodarzom groziłby walkower.

Ustalenia nie zostały dotrzymane. W końcówce na głowę musiał uważać Wojciech Szczęsny. Nic sobie nie zrobił z zapalniczki, a po ostatnim gwizdku wziął do ręki jedną z butelek, które obok niego wylądowały i wykonał w stronę kibiców gest "na zdrowie". Po spotkaniu trudno było porozmawiać z reprezentantami Polski. Stanowiska telewizji były bowiem umiejscowione blisko trybun, a na nich wciąż byli niezadowoleni kibice. Przez nich nawet na jedno pytanie reportera TVP Sport nie zdążył odpowiedzieć Karol Świderski.

Po wszystkim dziennikarz telewizji pokazał, co znalazło się na murawie:

Znaleziska z murawy sugerują, że finał tego wieczoru mógł być mniej przyjemny.Skończyło się pięknie! Gratulacje dla Drużyny! #POLALB pic.twitter.com/fKB8x3oNWP— Szymon Borczuch (@SzymonBorczuch) October 12, 2021


[polecane]22040291,22095655,21477475,21457785;1; JUŻ IDZIESZ? MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE:[/polecane]
[polecane]21882847,21637645,21373847,16255197;1; JUŻ IDZIESZ? MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE:[/polecane]


Polecamy