Ale wejście! Dwie asysty Sebastiana Szymańskiego w debiucie! [WIDEO]

7 sierpnia 2022, 16:27 | DW

Sebastian Szymański zaliczył kapitalny start w lidze holenderskiej. Feyenoord Rotterdam wygrał na wyjeździe z Vittesse 5:2, a przy dwóch pierwszych golach dla gości asystował polski pomocnik. Był to jego debiut na ligowych boiskach w Eredivisie.

Po podaniach Szymańskiego gole strzelili Szwed Patrik Walemark w 31. minucie oraz 10 minut później Brazylijczyk Danilo. W doliczonym czasie pierwszej połowy Polak otrzymał żółtą kartkę za faul. Grał do 65. minuty, zastąpiony przez Jensa Toornstrę.

Asysta na 1:1

Asysta z rzutu wolnego na 1:2

Latem Szymański zdecydował, że do Rosji już nie wróci i skorzysta z przepisu FIFA, pozwalającego zawodnikom zagranicznym na rok zawiesić kontrakt z rosyjskimi klubami. Z Dynama został wypożyczony na rok do Feyenoordu z opcją wykupienia po zakończeniu sezonu.

Feyennord to 15-krotny mistrz kraju i 13-krotny zdobywca Pucharu Holandii. Ostatni sezon zakończył na trzeciej pozycji w tabeli.