Warta Poznań. Zieloni przegrali drugi raz w tym sezonie. Poznaniacy ulegli w Grudziądzu Olimpii 1:2. ZOBACZ ZDJĘCIA

1 września 2019, 11:04 | LUMAR, MAC

W siódmej kolejce Fortuna 1 Ligi Warta Poznań uległa Olimpii w Grudziądzu 1:2 (0:1). To druga przegrana Zielonych w sezonie, po serii pięciu spotkań bez porażki. Poznaniacy pozostają w ścisłej czołówce tabeli.

Warta Poznań (w białych strojach) w kolejnym meczu Fortuna 1 Ligi przegrała z Olimpią w Grudziądzu 1:2. [b] Zobacz kolejne zdjęcie. --->[/b]
1 / 14

Mecz od początku był interesujący, a oba zespoły starały się jak najszybciej „otworzyć” wynik, ale wysiłki piłkarzy długo nie przynosiły efektu. Dogodnych sytuacji strzeleckich też nie było wiele. Kiedy już wydawało się, że pierwsza połowa nie przyniesie goli, reprezentant Afganistanu Omran Haydary uprzedził obrońców Warty i z bliska zmusił do kapitulacji Adriana Lisa.

Druga odsłona rozpoczęła się dla poznaniaków fatalnie. W 48. minucie strzelec pierwszego gola dośrodkował piłkę w pole karne wprost na głowę Sebastiana Kamińskiego i zrobiło się 2:0 dla gospodarzy.

Poznaniacy wprawdzie szybko, bo już cztery minuty później za sprawą Rafała Janickiego zdobyli gola kontaktowego, ale na więcej rywale już nie pozwolili.

– Bramki straciliśmy w najgorszych momentach jakie można sobie wyobrazić – w 43. i 48. minucie, czyli do szatni i na początku drugiej polowy. To mogło podłamać zespół i całkowicie zachwiać naszym planem. Mimo to do końca walczyliśmy o korzystny wynik i tego pogratulowałem chłopakom w szatni. W drugiej połowie mieliśmy dużo sytuacji do zdobycia bramek, lecz nie udało się odrobić całości strat. Musimy pracować nad finalizacją akcji. Bez trudu dochodzimy do 18-20 metra od bramki rywali, ale brakuje dośrodkowania bądź innego wykończenia. Szkoda straconych punktów, bo uważam, że zagraliśmy w Grudziądzu dobre spotkanie. Teraz mamy w rozgrywkach dłuższą przerwę i będziemy poprawiać elementy, które w naszej grze nie funkcjonują – powiedział na pomeczowej konferencji Piotr Tworek, trener Warty.

Następny mecz Zieloni rozegrają14 września, kiedy ich rywalem będzie w Niecieczy Bruk-Bet Termalica. Spotkanie 8. kolejki, w którym Warta 7 września miała się zmierzyć w Grodzisku Wielkopolskim z Odrą Opole, z powodu powołań piłkarzy do reprezentacji został przełożony na środę 18 września.

Olimpia Grudziądz – Warta Poznań 2:1 (1:0)