Warta Poznań wygrała i znów jest liderem Fortuna 1 Ligi. Zieloni pokonali Chojniczankę 2:0

3 listopada 2019, 15:32 | LUMAR, MAC

Warta Poznań w meczu 16. kolejki rozgrywek piłkarskiej Fortuna 1. ligi w bardzo dobrym stylu pokonała w niedzielę w Grodzisku Wielkopolskim Chojniczankę Chojnice. 2:0 (2:0), odnosząc dziewiąte zwycięstwo w sezonie i powróciła na fotel lidera tabeli.

Warta Poznań znów jest liderem w Fortuna 1. lidze

Przystępując do niedzielnego spotkania poznaniacy wiedzieli już, że wygrywając obejmą samodzielne prowadzenie w tabeli z przewagą jednego punktu nad prowadzącym przed tą kolejką Radomiakiem Radom, który w sobotę przegrał w Legnicy z Miedzią 1:3 (0:3). Podopieczni trenera Piotra Tworka nie zaprzepaścili okazji, po zasłużonym zwycięstwie sięgnęli po trzy punkty i są samodzielnym liderem.

Od pierwszego gwizdka arbitra trochę częściej przy piłce utrzymywali się przyjezdni, ale niewiele z tego wynikało, bo defensywa Warty potwierdzała, że nie przez przypadek, to poznaniacy stracili dotychczas najmniej bramek w całej lidze.

Prowadzenie Warta uzyskała bardzo szybko, bo już w 18. minucie. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi nieobstawionego Mateusza Kupczaka, który przytomnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Swoją wyższość poznańscy Zieloni potwierdzili jeszcze przed przerwą, kiedy drugą bramkę zdobył w 37. minucie Michał Jakóbowski.

Goście plasujący się w strefie spadkowej próbowali coś zmienić, po przerwie prezentowali się nieco lepiej niż w pierwszej odsłonie, ale przy dobrze dysponowanych poznaniakach niewiele byli w stanie wskórać. Drużyna z Chojnic praktycznie ani razu nie zagroziła poważnie bramce Adriana Lisa. Poznaniacy spokojnie rozgrywali swoje akcje, kontrolowali wydarzenia na murawie, bez większych problemów utrzymując do końca korzystny rezultat.

W następnym spotkaniu Zieloni w sobotnie południe 9 listopada zmierzą się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Będzie to formalnie ostatni mecz podopiecznych trenera Piotra Tworka w rundzie jesiennej, ale nie ostatni w 2019 roku, ponieważ zespoły Fortuna 1. ligi na zimową przerwę udadzą się dopiero 1 grudnia po rozegraniu jeszcze jesienią trzech kolejek rundy rewanżowej.

Warta Poznań – Chojniczanka Chojnice 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Kupczak (18), 2:0 Michał Jakóbowski (37).