menu

Trener Gino Lettieri ocenia jesień w wykonaniu piłkarzy Korony

26 grudnia 2017, 17:39 | dor

Piłkarze i sztab szkoleniowy Korony Kielce do 8 stycznia mają wolne, ale trener Gino Lettieri pokusił się o krótkie podsumowanie pierwszej części sezonu.

Trener Gino Lettieri jest zadowolony z postawy Korony w rundzie jesiennej.
Trener Gino Lettieri jest zadowolony z postawy Korony w rundzie jesiennej.
fot. Dorota Kułaga

- Bardzo pozytywnie oceniam pierwszą część sezonu. Ostatnie cztery spotkania były słabsze w naszym wykonaniu, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze mecze, mieliśmy fantastyczną rundę. Na pewno jeśli chodzi o styl gry byliśmy plusem w ekstraklasie. Rozwijali się poszczególni zawodnicy, praktycznie w każdym meczu próbowaliśmy dobrze grać w piłkę, narzucać swój styl przeciwnikowi. I wielu pojedynkach udało nam się to osiągnąć. Nie licząc tych czterech ostatnich spotkań, w żadnym meczu nie byliśmy słabsi od przeciwnika. Pod koniec rundy zabrakło siły, ale to też przez to, że dużo graliśmy w Pucharze Polski. Podsumowując - uważam, że była to bardzo dobra runda - powiedział trener Gino Lettieri, który urlop spędza w Niemczech.

Korona zakończyła rundę jesienną na siódmym miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy z dorobkiem 31 punktów. Awansowała też do półfinału Pucharu Polski. W przerwie zimowej kielecki zespół ma zostać wzmocniony. Trener Gino Lettieri przyznał, że potrzebuje przede wszystkim środkowego obrońcy i dwóch kreatywnych środkowych pomocników.

NAJLEPSZA JEDENASTKA JESIENI W EKSTRAKLASIE. DWÓCH PIŁKARZY KORONY

ZOBACZ TAKŻE: TOP Sportowy 24

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/ed82c63b-e38a-ebb9-0aa2-a36b49ae6755,d0eee85a-3642-382a-4086-05c0e3692b58,embed.html[/wideo_iframe]


Polecamy