menu

Transfery. Maciej Wilusz nie wróci do Poznania. Zmieni klub i dołączy do dwóch Polaków

14 stycznia, 12:22 | DW

Transfery. Maciej Wilusz nie zagra już dla Lokomotiwu Rostów. Polak odchodzi z klubu, ale nie zamierza wracać do Ekstraklasy. Właśnie dopina transfer do Urału Jekaterynburg, w którym gra dwóch naszych rodaków - Rafał Augustyniak i Michał Kucharczyk.

Maciej Wilusz nie chce wracać do Ekstraklasy. Przeniósł się jeszcze bardziej na wschód.
Maciej Wilusz nie chce wracać do Ekstraklasy. Przeniósł się jeszcze bardziej na wschód.
fot. Szymon Starnawski /Polska Press

Według informacji Tomasza Włodarczyka ze "Sport.pl" Maciej Wilusz wcześniej rozstał się z Lokomotiwem niż zamierzał. Obrońca rozwiązał umowę z pracodawcą i na zasadzie wolnego transferu przejdzie do Urału Jekaterynburg. Nie zmienia więc ligi, ale duża zmiana czeka go w pozycji w tabeli. Rostów jest bowiem na trzecim miejscu w tabeli gwarantującym eliminacje do Ligi Mistrzów. Drużyna z Jekaterynburga to środek tabeli i mała szansa na grę w europejskich pucharach.

Z drugiej strony Wilusz nie mógł w Lokomotiwie liczyć na regularną grę. W tym sezonie nie zagrał w ani jednym spotkaniu, chociaż jest zawodnikiem Rostowa od 2017 roku i wyrobił tam sobie markę. Mówi się, że cieszył się zainteresowaniem 2-3 klubów, nawet z Ekstraklasy. Oferty z Lecha Poznań jednak nie było.

Maciej Wilusz gra od trzech lat w lidze rosyjskiej. Do tej pory zagrał 46 razy na boiskach Premier Ligi. Urał Jekaterynburg będzie siódmym zespołem w karierze obrońcy.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy