Zaloguj >

Komentarze (17)

• Brawa dla Tomka Chałasa
    30 maja 2012, 14:49

Do Zawiszy przyszedł w połowie rundy jesiennej i tylko raz wyszedł w podstawowym składzie, a poza tym grał same ogony. W przerwie zimowej uznano go za balast podnoszący koszty funkcjonowania spółki i bez żalu oddano do do Olimpii Elbląg. Kubotowi nie przeszkodziło to np. uparcie stawiać na K. Jackiewicza (kilkanaście meczów), chociaż nawet laik widział, że piłkarz ten nie nadaje się do tej klasy rozgrywkowej. Napastnikiem został urodzony skrzydłowy Wójcicki i Leśniewski, który mimo pracowitości pewnych rzeczy nie przeskoczy (80 kg wagi przy 183 cm wzrostu, zmarnowana setka w 4 min. z (Piastem). Bramki Tomka pokazały, że lepszy od nich, bo sztuka jest strzelić tyle bramek grając w najsłabszej drużynie ( to, że kilka z karnych nic nie znaczy). Jak chłopak zmężnieje jeszcze o nim usłyszymy. Kto pamięta dziś, że Piech grał 3 lata temu w II lidze w Gawinie Królewskie?

• widz
    30 maja 2012, 12:34

@ZZ , Chałas w oczach Kubota był od samego początku "opcją rezerwową" bo nie był... Rasiakiem dający "gwarancję bramek" - i cokolwiek by pokazał to szansy by nie dostał (cała jesień plus mecze awansem nie zagrał w sumie 90 minut... ). Nawet w sparingu Zawiszy z Olimpią Elbląg którego oglądałem strzelił w pół godziny zwycięzką bramkę ( i miał jeszcze strzał w poprzeczkę) grając dla Olimpii - po tym Elbląg szybko go zgarnął, a Kubot pozbył się zbędnego "balastu"... , Dopiero słabe wyniki i gra Chałasa otworzyła oczy Osuchowi, który zrobił to co powinien zrobić znacznie wczweśniej z Kubotem... A Kowalczyka pierwszy raz widziałem właśnie z Zawiszą... też nie mogę zrozumieć dlaczego taki zawodnik mógłby mieć jakiegolwiek problemy z grą... Potem zawodnicy jak Łuczak, Chałas czy wspomniany przez Ciebie Kowalczyk muszą "przekonywać" do siebie tych imbecyli zwiących siebie trenerami....

• zz
    30 maja 2012, 12:02

Takich mamy w Polsce trenerów co tylko kasa kasa ,fachowości ZERO . W Bydgoszczy nie było miejsca dla CHAŁASA ...W Nowym Sączu KOWALCZYK i kilku innych co szaleli w STRÓŻACH ,NIE było miejsca w Sączu ,fachowość KUBOTA i KURASA niech będzie przestrogą dla tych co by chcieli ich ZATRUDNIĆ ....

• OE
    30 maja 2012, 11:29

Szczególnie Piast i Pogoń na wiosnę pokazały swoją przewagę na tle Olimpii... :) pierwsi zmęczyli 1 : 0 (rzeczywiście Chałasowi przeszkodził Kolosow do pustej bramki), a drugim właśnie Chałas dołożył 2 bramki w 45 minut pokonując lidera... Poza przegraną 1 : 4 z Arką ( Chałas ponownie na 1 : 1), to nikt tak wyraźnie i wysoko nie wygrywał, żeby można było coś świętować... Zejdziesz na ziemię ze swoją drużyną w ekstaklasie panie kibicPG... i policzysz "całokształt" :) Gratulacje dla Tomasza Chałasa i powodzenia w mocniejszym klubie ;)

• ZniczP
    30 maja 2012, 11:02

To jest indywidualne wyróżnienie, a nie za całokrztałt... A Chałas z Łuczakiem to najmłodsi wyróżniający się piłkarze I ligi. A dla twojej informacji to Chałas jak grał w Zniczu to poważnie walczyli o awans. Jak doznał kontizji, to Znicz spadł :( Nie wiem czy bez wspomnianego przez Ciebie Kędziory Piast by sobie też awansu nie wywalczył. Niewiele widziałem meczów Olimpii z udziałem Chałasa, ale widziałem mecz z Piastem i wszedł dopiero po utracie bramki. Miał możliwość strzelenia na 1 : 1, ale rosyjskojęzyczny partner z drużyny (ulubieńcy Szamotulskiego) przeszkodził mu już przed pustą bramką ?! Ale kilka razy "obwiózł" hiszpanów w tym meczu grając w czerwonej latarni ligi.Gdziekolwiek tylko dostał szansę (nie parę minut jak Górniku Zabrze, czy Zawiszy bydgoszcz) to zawsze strzelał dużo bramek. To, że dzisiaj nie gra w reprezentacji to wina kontuzji i hamowaniu jego talentu