menu

Terry Gibson: De Gea powinien być numerem 1 w bramce Hiszpanii

31 marca 2015, 14:41 | Filip Błajet

Zdaniem Terry’ego Gibsona to David De Gea powinien bronić hiszpańskiej bramki we wszystkich najważniejszych meczach.

Póki co pierwszym wyborem Vicente Del Bosque jest wciąż Iker Casillas, który stanął między słupkami podczas piątkowego starcia z Ukrainą. Decyzja popularnego Sfinksa zaskoczyła wielu fanów doceniających świetną postawę De Gei w barwach Manchesteru United.

Zdaniem Terry’ego Gibsona to już właściwy moment, aby to ten młodszy zajął miejsce w pierwszym składzie. – Wydaje mi się, że Del Bosque chce pozostać przy golkiperze Realu. Casillas już wcześniej musiał konkurować chociażby z Pepe Reiną czy Victorem Valdesem, ale tak naprawdę nigdy nie było żadnej presji, aby zmienić bramkarza – mówi brytyjski ekspert.

- Bez względu na to, na jaki aspekt byśmy patrzyli, to De Gea powinien być numerem 1. Tylko co w takiej sytuacji zrobić z Casillasem? Posadzić go na ławce? Nie wydaje mi się, aby legenda Królewskich chciała podróżować setki kilometrów i oglądać mecze z ławki rezerwowych – kontynuuje Gibson.

- Myślę, że z podobnym problemem mierzy się Carlo Ancelotti w Realu. Jeśli madrytczycy chcą zmienić bramkarza, to Casillas powinien odejść, a jeśli De Gea ma zostać pierwszym wyborem, to Święty Iker powinien zakończyć reprezentacyjną karierę – zakończył Gibson.


Polecamy