Świetna passa Korony Kielce w Centralnej Lidze Juniorów. Wygrała z Arką 2:1 [DUŻO ZDJĘĆ]

18 sierpnia 2018, 13:50 | dor

Drużyna Korony Kielce odniosła trzecie zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni Marka Mierzwy w sobotę na stadionie przy ulicy Szczepaniaka pokonali Arkę Gdynia 2:1. Po trzech kolejkach maja na koncie komplet 9 punktów.

Korona Kielce W meczu Centralnej Ligi Juniorów pokonała u siebie Arkę Gdynia 2:1.

1 / 43

[b]Korona Kielce - Arka Gdynia 2:1 (1:0)[/b]
[b]Bramki[/b]: Jakub Górski 30 z karnego, Oskar Sewerzyński 50 - Dawid Szałecki 65.
Korona: Dutka - Prętnik (75. Gawlik), Bartosiak, Kordas, Sewerzyński - P. Lisowski (81. Pawczyński), J. Górski (60. Gurski), Piróg, Długosz - D. Lisowski (57. Szelągowski), Bujak.
Korona prowadziła w tym meczu 2:0. Pierwszą bramkę z rzutu karnego zdobył Jakub Górski, a drugą w 50 minucie strzałem z 20 metrów Oskar Sewerzyński. Wydawało się, że kielczanie spokojnie będą kontrolować to spotkanie. Ale niepotrzebnie się cofnęli i w 65 minucie Dawid Szałecki strzelił kontaktowego gola w zamieszaniu podbramkowym. Ostatnie minuty były nerwowe, w ostatniej minucie goście domagali się rzutu karnego, ale sędzia uznał, że faulu nie było.

Korona utrzymała prowadzenie 2:1 i wywalczyła kolejny komplet punktów. Zasłużenie, bo była w tym meczu lepszym zespołem, tylko niepotrzebnie doszło do nerwowej końcówki.

W czwartej kolejce Korona zagra na wyjeździe z Cracovią (sobota, godz. 12).