Startuje świętokrzyska piłkarska klasa okręgowa. ZOBACZ WYNIKI

1 sierpnia 2020, 09:23 | dor, DW

W weekend 1-2 sierpnia 2020, startuje świętokrzyska piłkarska klasa okręgowa. Sprawdź wyniki meczów.

Na inaugurację klasy okręgowej Wicher Miedziana Góra pokonał Victorię 2015 Skalbmierz 3:2.

1 / 37

[b]Wicher Miedziana Góra - Victoria 2015 Skalbmierz 3:2 (2:0)[/b]
[b]Bramki:[/b] Bartosz Malinowski 3, Wiktor Nogacki 15, Michał Sobczyk 90 - Michał Borek 47, Kamil Adamski 75.
[b]Victoria 2015[/b]: Pol - Nowak, Banaś, Olesiński, Dybał (51. Maj) - Wieczorek, Adamski, Wiącek (85. Żarnowiecki), Niedźwiedź, Borek - Szlembarski (29. Wójcik).
[b]Wicher[/b]: Żak - Sochacki, Basąg, Brela, Tacij - Nogacki (78. Niewczas), Szymkiewicz (55. Sobczyk), Petelicki (88. Mazur), Malinowski (62. Pacholczak) - Ryński, Chrzanowski (72. Gągorowski).
-Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu. Dominowaliśmy, Victoria w zasadzie nie stworzyła sytuacji. Po przerwie mecz się odwrócił, goście przejęli inicjatywę. W 90 minucie udało się strzelić zwycięskiego gola. Cieszymy się z pierwszych trzech punktów - powiedział Przemysław Ryński, grający trener Wichra.
Do zespołu z Miedzianej Góry dołączyło ostatnio kilku doświadczonych zawodników, ogranych w wyższych ligach - Dominik Szymkiewicz, Bartosz Malinowski, Wiktor Nogacki, Damian Chrzanowski, Marcin Tacij.

[b]Sparta Kazimierza Wielka - Świt Ćmielów 1:0 (0:0)[/b]
[b]Bramka[/b]: Piotr Mocherek 83.
[b]Sparta K.[/b] W. Pałaszewski - A. Morsztyn, Odrobina, P. Mocherek, Kościołek - Fakowski, Jeleń, Kłoda (Zając), T. Mocherek, D. Mocherek (Kądzielski) - Wołowski (Sambór).
[b]Świt[/b]: Dymanowski - Dziedzic, Łukawski, Czuba, Gołasa (85. Zając) - Kijanka, Dryka (87. Krawiec), Misiura, Michałowski (60. Niedbała) - Harabin (80. Foremniak), Skwarliński (75. Nowak).

Przed sezonem do zespołu Świtu dołączyło kilku doświadczonych zawodników, ogranych w wyższych ligach, między innymi bramkarz Tomasz Dymanowski, który ostatnio był w Łysicy Bodzentyn, a obecnie jest szkoleniowcem bramkarzy w Stali Kraśnik oraz Konrad Kijanka i Konrad Dziedzic z Łysicy Bodzentyn, Mateusz Gajewski z Kamiennej Brody, Bartłomiej Gołasa z Powiślanki Lipsko. Trenerem został Marcin Wróbel, który był szkoleniowcem w KSZO 1929 Ostrowiec i Kamiennej Brody.

-Jestem zadowolony z gry. Coś się rodzi, od podstaw budujemy drużynę. Mieliśmy okazje w pierwszej, dwa stałe fragmenty gry mogliśmy zamienić na bramkę, W drugiej połowie przeciwnik trochę nas przycisnął. W 70 minucie był dość problematyczny rzut karny, ale czujnością wykazał się Tomek Dymanowski i obronił jedenastkę. Nie ustrzegliśmy się błędu w końcówce, zabrakło zawodnika przy kryciu i przegraliśmy. Można się było pokusi o zdobycz punktową, nie udało się. Wracamy jednak z podniesioną głową, była to pozytywna lekcja. Walczymy dalej - powiedział Marcin Wróbel, trener Świtu.

[b]Orlęta Kielce - Klimontowianka Klimontów 0:5 (0:1)
Bramki: [/b]Michał Hołody 21, Jacek Rożek 47, 65, Maciej Kiljański 85, Mateusz Miłek 90.
[b]Orlęta:[/b] Zieliński - Gołąbek (59. Grzesiak), Jarząbek (76. Materek), Kwiatek, Dudek - Gajos (59. Ogonowski), Żak, Tutaj (81. Susło) - Salwa (59. Gładysz), Krystian Moskal, Kaczmarski.
[b]Klimontowianka:[/b] Majchrowski - Śmiech, Miziołek, Wokniak, Mikosa - Hołody (84. Pacholczak), Stępień, Dominik Kaczmarczyk, Kiljański (89. Konecki), Wiśniewski (68. Gadowski) - Rożek (87. Miłek).

- Sam początek meczu nie był najgorszy i mieliśmy rzut karny, który obronił bramkarz Klimontowianki. Potem jednak doświadczenie rywali wzięło górę i wygrali oni zasłużenie - powiedział nam Tomasz Kołodziejczyk, trener Orląt.

[b]Więcej o tym meczu przeczytasz tutaj. Galeria zdjęć i relacja;nf[/b]

[b]Piast Stopnica - Unia Sędziszów 2:1 (1:0)
Bramki:[/b] Mateusz Leszczyński 37, Paweł Żmuda 90+1 - Tomasz Kita 85.
[b]Piast:[/b] Siek - Król, Rajca (90. Wach), Jankoski, Guła (25. Plewa) - Jędo, Machniak, Zoch (60. Niekurzak), Pitkiewicz (68. Walasek) - Żmuda, Leszczyński.
[b]Unia:[/b] Otręba - Brożek, Kulczyński, Kamil Bratek, Adrian Rybicki - Tomasz Kita, Narutowski (70. Grzybek), Zapalski, Kasza - Kamil Gacek (87. Molus), Styczeń.

- Pierwsza połowa przebiegała pod naszym dyktandem. W drugiej połowie rywalom jakby zaczęło bardzo zależeć i doprowadzili do remisu, ale na szczęście to my zadaliśmy decydujący cios - powiedział nam trener Piasta, Sławomir Skiba.

- Mecz był dosyć wyrównany, a gol, jakiego strzeliliśmy, padł po bardzo ładnej akcji. Przeciwnik w końcówce okazał się skuteczniejszy, dzięki czemu wygrał ten mecz - powiedział nam Grzegorz Opara, trener Unii.

[b]Zenit Chmielnik - Zorza Tempo Pacanów 2:1 (0:1)
Bramki: [/b]Arkadiusz Rogala 85 z wolnego, Szymon Wesołowski 88 - Patryk Mazur 15.
Zenit: Mamedov - Frankiewicz (46. Kuśmierek), Cichoński, Płusa, Markowicz - Stępień, Rogala, Pawłowski (46. Ślusarczyk), Wesołowski - Kaczor, Gąsior (80. Kołdras, 88 Misztal).

-Goście strzelili gola i bronili się. My całą druga połowę przeważaliśmy, stwarzaliśmy okazje, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. W końcu udało się zdobyć dwie bramki i cieszyliśmy się z wygranej - powiedział Wojciech Gołębiowski, kierownik drużyny Zenitu. Przed meczem gospodarza pożegnali wieloletniego gospodarza obiektu Kazimierza Juszczaka, który w klubie pracował 42 lata i wieloletniego kapitana Mateusza Bracisiewicza. Prezes Włodzimierz Wrzesień wręczył im upominki i puchar.
Warto też odnotować udany debiut niespełna 16-letniego Marcina Cichońskiego.

[b]Zryw Zbigniewice - Stal Kunów 0:1 (0:1)
Bramka:[/b] Patryk Wodnicki 2

Stal: Sobański - Cholewiński, Dębniak, Michał Bitek, Ronduda (70. Krzemiński) - Milewski (75. Drewniak), Wielgus, Kotwa (55. Kowalski), Wodnicki (65. Kaczor), Adam Bitek - Nowak (70. Jagieła).

Zryw: Żurek, Sylwester Pacholczak (70. Dawid Pacholczak), Ćwiertnia, Kubicki, Bogdański (46. Papka) - Grzegorz Dzieciuch, Dyl, Lasota, Żugaj (70. Roman) - Chwała (50. Marek Dzieciuch), Ferenc (70. Suma)

- W pierwszej połowie kontrolowaliśmy przebieg spotkania, rywal nie miał okazji bramkowych. W drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę Zrywowi, ale dowieźliśmy wynik do końca, z czego bardzo się cieszymy - powiedział nam trener Stali, Rafał Jałocha.

W pierwszej połowie było trochę nerwowo. Szybko straciliśmy gola i do przerwy graliśmy bojaźliwie. W drugiej połowie zagraliśmy inny mecz. Byliśmy dobrym zespołem. Troszkę nas sparaliżowała pierwsza połowa. Po przerwie mieliśmy wiele niewykorzystanych okazji - powiedział nam trener Zrywu, Jacek Raczkowski.

[b]Bucovia Bukowa - Sparta Dwikozy 1:0 (0:0)
Bramka:[/b] Piotr Saladra 90.

Bucovia: Chojnecki - Stefańczyk (90. Jędrzejak), Cyga (24. Łukasz Bąk), Jakub Bąk, Michał Bąk, Wilk (80. Doroszko), Bała, Paweł Bąk, Saladra, Wsułek (65. Krzysztofik), Niechciał.

Sparta: Puszaj - Rosowicz, Dubiel, Warzocha, Bidas - Lipiec, Tenederenda (60. Głowacki), Lebida (70. Markiewicz), Majewski - Chorab (84. Śpiewak), Chmiel.

- Przede wszystkim nie stracić gola, ponieważ wiedzieliśmy że Sparta po wzmocnieniach wygląda bardzo solidnie. Jeszcze w pierwszej połowie udało się nam jednak stworzyć całkiem niezłe dwie okazje, a po przerwie wyglądaliśmy jeszcze lepiej i w samej końcówce wcisnęliśmy gola - powiedział nam Michał Jamrozik, grający trener Bucovii.

- W pierwszej połowie mieliśmy przewagę, ale nie potrafiliśmy wykorzystać swoich okazji. W drugiej połowie gospodarze byli jednak lepszą ekipą, choć gra była całkiem wyrównana, to jednak oni mieli więcej szans bramkowych. Wygrali zasłużenie - powiedział nam trener Sparty, Tomasz Rychel.

[b]Piaskowianka Piaski - Kamienna Brody 1:1 (1:1)
Bramki: [/b]- Marcin Dynarek 28.

Kamienna: Chrząstowski - Małaczek, Karwacki, Kiljański, Jagieła (84. Pożoga) - Dynarek, Maciejczak, Mularski, Dziewięcki - Gąsior (46. Adamczyk), Grudziecki (53. Janiec).

- Czujemy niedosyt. Mieliśmy więcej sytuacji do strzelenia gola i wygrania meczu. W ostatniej minucie była sytuacja sam na sam, ale nie udało się strzelić. Przywieźliśmy jednak punkt z trudnego terenu, to cieszy - powiedział nam grający trener Kamiennej, Marcin Dynarek

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

[B]
POLECAMY RÓWNIEŻ:
[/B]

[/tr]
IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘPIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA
BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: