2 liga. Stal Stalowa Wola ograła Legionovię Legionowo, dzięki czemu opuściła strefę spadkową

20 czerwca 2020, 18:53 | MTR

Rozgrywki 2. ligi nie zwalniają tempa. Walcząca o utrzymanie Stal Stalowa Wola mierzyła się w sobotę z przedostatnią w tabeli Legionovią Legionowo.

Michał Fidziukiewicz otworzył wynik spotkania

Stal dość ofensywnie rozpoczęła sobotnie spotkanie - już w pierwszym kwadransie gospodarze wykonali kilka stałych fragmentów gry, jednak nic konkretnego z nich nie wynikało. Defensorzy Legionovii szczególnie nie radzili sobie z kryciem aktywnego na początku meczu Kacpra Śpiewaka.

"Stalówce", która zdecydowanie dłużej utrzymywała się przy piłce, brakowało przede wszystkim precyzji przy dośrodkowaniach w pole karne. W 34. minucie na czystą pozycję wychodził Michał Fidziukiewicz, ale w ostatniej chwili napastnika Stali ubiegł golkiper Legionovii.

Tuż przed przerwą po rzucie rożnym groźnie główkował Michał Płonka, jednak jeden z defensorów gości w ostatniej chwili wybił futbolówkę, ratując tym samym swój zespół przed stratą gola do szatni.
[polecane]20394147,20395009[/polecane]
W przerwie nad Stalową Wolą przeszła spora ulewa, dlatego po zmianie stron piłkarze rywalizowali na śliskiej nawierzchni. W 51. minucie Stal przeprowadziła skuteczną akcję; piłka z lewej strony trafiła do Adama Waszkiewicza, ten odegrał krótko piętką do Fidziukiewicz, a doświadczony snajper sprytnie się obrócił i strzałem po ziemi pokonał bramkarza Legionovii.

Wybiła 61. minuta, gdy podopieczni Szymona Szydełki wyprowadzili świetną akcję. Fidziukiewicz odegrał w pole karne do Bartosza Sobotki, ten zagrał wzdłuż bramki i z bliskiej odległości piłkę do siatki wpakował niezwykle skuteczny w ostatnich tygodniach Kacper Śpiewak.

W końcówce swoje szanse na podwyższenie rezultatu mieli Waszkiewicz i Fidziukiewicz, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0. Dla ekipy ze Stalowej Woli to bardzo cenne punkty w kontekście walki o utrzymanie.

Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Fidziukiewicz 51, 2:0 Śpiewak 61

Stal: Pietrzkiewicz 6 - Jarosz 6, Witasik 6, Mroziński 6, Sobotka 6 (68 Zmorzyński 5), Jopek 6 (64 Ciepiela 5), Stelmach 6, Waszkiewicz 6, M. Płonka 6 (73 Chromiński), Śpiewak 8 (90 Tłuczek), Fidziukiewicz 8. Trener Szymon Szydełko ż.

Legionovia: Podleśny – Waleńcik, Zembrowski, Weremko, Zaklika, Koprowski (57 Kluska), Podliński, Maślanka (62 Bajdur), Koziara, Małek (72 Trubeha), Bury (82 Kaczorowski). Trener Bogdan Jóźwiak.

Sędziował: Bielawski (Katowice).