Środa z Ligą Mistrzów: Ajax rozbity w drobny mak, popisy Borussii M’Gladbach

24 sierpnia 2016, 23:15 | jac

Znamy już wszystkich uczestników fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2016/17. Zgodnie z planem do elitarnego grona w środę dołączył Manchester City. Drugi raz z rzędu znajdzie się w nim również Borussia Moenchegladbach. Niespodzianka? Obecność FK Rostów i zarazem odpadnięcie Ajaksu Amsterdam. Holenderski klub w nagrodę pocieszenia powalczy w Lidze Europy.

Borussia Moenchegladbach pewnym krokiem awansowała do Ligi Mistrzów
Manchester City w rewanżu wygrał skromnie - 1:0
FC Kopenhaga zagra w Lidze Mistrzów
1 / 20

Manchester City oszczędził jeszcze jeden dzień wstydu Steaua Bukareszt. W rewanżu, który był formalnością wobec wygranej 5:0 w pierwszym meczu, Pep Guardiola nie wystawił najmocniejszego składu. Na ławce zostawił choćby Sergio Aguero. A na tych co puścił do boju najwyraźniej nie nałożył dodatkowej presji wyniku. Dlatego skończyło się na bramce Fabiana Delpha. Sędziował Polak - Paweł Gil z Lublina.

Żadnej litości nie miała za to Borussia Moenchegladbach. Chociaż awans zapewniła sobie w pierwszym meczu, tak jak Manchester City, to u siebie jeszcze go przypieczętowała mocnym stemplem. Trzy gole do przerwy, trzy po przerwie. Po hat-tricku strzelili Hazard i Raffael. Young Boys Berno żegna się z rozgrywkami jedynie efektownym rabowiskiem swoich fanów. Ale i tak nie przebiło ono kartoniady Borussii:

Mosaico da torcida do Borussia Mönchengladbach hoje no jogo contra o Young Boys pela Champions League. pic.twitter.com/wOTIBcAy79— Mundo das Torcidas (@MdasTorcidas) 24 sierpnia 2016

Niebywałą wręcz wpadkę zaliczył Ajax Amsterdam. Już tydzień temu u siebie był bliski potknięcia. Ledwie zremisował z FK Rostów 1:1. A w rewanżu? Całkowity blamaż. 1:4! Arkadiusz Milik we właściwym momencie zmienił barwy klubowe. Razem z Napoli zagra w Lidze Mistrzów.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów zagra jeszcze FC Kopenhaga. Mistrz Danii w pierwszym meczu wygrał z APOEL-em Nikozja 1:0. W rewanżu stracił jednak gola. Wydawało się, że będzie potrzebna dogrywka. Na trzy minuty przed regulaminowym czasem gry na 1:1 strzelił Santander.

Dodatkowe 30 minut potrzebne było za to w rywalizacji austriacko-chorwackiej. I pierwszy mecz, i drugi po 90 minutach nie wskazał zwycięzcy: było po 1:1. W dodatkowym czasie to Dinamo Zagrzeb wcisnęło jednego gola więcej. A więc Red Bull Salzburg znowu poza Ligą Mistrzów. Oto trafienie, które o tym zadecydowało: