Sparingi. GKS Katowice przegrał ze Skrą Częstochowa

29 czerwca 2019, 20:30 | DW

W sobotę GKS Katowice rozegrał dwa mecze kontrolne. Drugi z nich zakończył się porażką ze Skrą Częstochowa 0:1. Trener Rafał Górak skorzystał z zawodników, którzy nie grali w Dankowicach przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała. Skład GieKSy był więc nieco odmieniony.

Katowiczanie kontrolowali przebieg spotkania i byli częściej przy piłce. Już w 5. minucie Dominik Bronisławski oddał mocny strzał z szesnastu metrów, a bramkarz z trudem interweniował. Drużyna z Częstochowy wyraźnie była przygotowana na grę z kontry. Taktyka przyniosła efekt w 63. minucie, kiedy bramkę przyniosła szybka akcja z lewej strony. W 80. minucie Szymon Małecki wyszedł sam na sam po dobrym podaniu kolegi, ale jego strzał zatrzymał się na bramkarzu.

Dla GKS-u Katoiwce był to ostatni sparing w trakcie letniego zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu.

GKS Katowice - Skra Częstochowa 0:1 (0:0)
GKS Katowice: Szymon Frankowski - Adrian Frańczak, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Kamiński, Thomas Skiba, Jakub Habusta, Michał Gałecki, Dominik Bronisławski, Patryk Grychtolik, Bartosz Marchewka, zawodnik testowany.

SPARINGI w GOL24

Więcej o SPARINGACH - newsy, wyniki, terminarz

[xlink]64d705f6-6d22-caa0-d004-398ff617228f,3213ce80-6a00-2178-dad5-9b697a7a697f[/xlink]