Ruch Chorzów wygrał w Pucharze Polski. Niebiescy w końcówce strzelili dwie bramki Skrze Częstochowa. W III lidze zaczną bez dwóch punktów

7 sierpnia 2019, 19:12 | Tomasz Kuczyński

Ruch Chorzów jeszcze nie rozegrał meczu w III lidze, a już będzie musiał odrabiać straty, bo został ukarany odjęciem 2 punktów. Niebiescy zagrali w środę w rundzie wstępnej Pucharu Polski i wygrali ze Skrą w Częstochowie 2:1!

Puchar Polski: Skra Częstochowa - Ruch Chorzów 1:2
1 / 22

W środę Ruchem zajmowała się Komisja Licencyjna Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Dobrą informacją jest to, że komisja „podjęła decyzję o wyrażeniu zgody na przedłużenie terminu spłaty przeterminowanych zobowiązań klubu Ruch Chorzów S.A. do dnia 30 września 2019 roku”. Nie obyło się bez sankcji - Niebieskich pozbawiono 2 punktów w tym sezonie III ligi i nałożono karę 3 tys. zł. Wszystko za „za niespełnienie w terminie kryterium finansowego”.
W czerwcu Ruch dostał licencję na III ligę, ale miał do końca lipca spłacić licencyjne długi (780-790 tys. zł). Przeżywający ogromne problemy klub 31 lipca złożył wniosek do Komisji Licencyjnej o prolongowanie terminu spłaty oraz przedstawił plan naprawczy. Licencja nie została zawieszona, a wczoraj zapadły powyższe decyzje.

Pierwszy mecz Ruchu w III lidze z Zagłębiem II Lubin, ze względu na prośbę chorzowian, został przełożony z 3 sierpnia na 18 września. Mecz 2. kolejki w Bielsku-Białej z Rekordem (planowo 10 sierpnia) odbędzie się 4 września. Ruch zacznie więc sezon w III lidze 17 sierpnia u siebie z Foto-Higieną Gać.

Kibice Niebieskich bojkotują poczynania władz spółki i zapowiedzieli, że nie będą chodzili na mecze przy Cichej. Bojkotu nie dotyczą wyjazdów, dlatego w środę szczelnie wypełnili sektor gości na stadionie Skry w Częstochowie.

[przycisk_galeria]

W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski częstochowski drugoligowiec był bliski weliminowania 14-krotnego mistrza Polski, ale Ruch walczył do końca. Bramka dla gospodarzy padła już w 7. minucie. Dośrodkował Dawid Niedbała, a Dawid Wolny uderzeniem głową pokonał Dawida Smuga. Goście wspierani przez swych kibiców wyrównali w 88. minucie, kiedy do siatki Skry strzałem z pola karnego trafił Mateusz Bartolewski. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny za faul na Marcinie Kowalskim! Bramkę na wagę awansu zdobył Mariusz Idzik.
264 kibiców @Niebiescypl wsparło drużynę @ruchchorzow1920 podczas wyjazdowego meczu rundy wstępnej @PZPNPuchar ze @skraczwa.— Mateusz Wójcik (@neo_hks) August 7, 2019

OPINIE TRENERÓW

Łukasz Bereta (Ruch)

Źle zaczęliśmy to spotkanie, nie weszliśmy dobrze w mecz. Skra miała na początku kilka okazji, żeby nawet podwyższyć wynik. Strzelili tylko jedną bramkę. Po tej stracie graliśmy już lepiej. Później gra się wyrównała – 10 minut lepsza była Skra, 10 minut my i obie drużyny mogły strzelić gola. Jestem bardzo zadowolony z meczu, że graliśmy do końca, że zmiany były bardzo pozytywne i że wygraliśmy w regulaminowym czasie gry.

Paweł Ściebura (Skra)

Okoliczności, w jakich przegraliśmy ten mecz są dla nas tragiczne. Zaczęliśmy bardzo dobrze, szybko strzeliliśmy bramkę. Później mieliśmy kilka sytuacji, żeby podwyższyć wynik. W pierwszej połowie Ruch poza stałymi fragmentami nie był w stanie zdecydowanie nam zagrozić. W drugiej połowie mecz się wyrównał. Mieliśmy okazje, żeby zamknąć ten mecz. Jeżeli sytuacji się nie wykorzystuje, to w końcówce może się mecz odwrócić i tak się niestety stało. Styl w jaki to zrobiliśmy nie przystoi drużynie ze szczebla centralnego, która ma w swoich szeregach zawodników, którzy chcą być zawodowcami. Jest nam wstyd, jesteśmy zażenowani sposobem, w jaki ten mecz przegraliśmy. Nic nie ma na nasze usprawiedliwienie.

Puchar Polski, runda wstępna
Skra Częstochowa - Ruch Chorzów 1:2 (1:0)
1:0 Dawid Wolny (7-głową) , 1:1 Mateusz Bartolewski (88), 1:2 Mariusz Idzik (90+3).

Skra: Mońka, Błaszkiewicz, Holik, Brusiło - Olejnik, Niedbała, Zalewski (69. Borycka), Nocoń, Pawłas (82. Napora) - Wolny (59. Niedojad).

Ruch: Smug - Lechowicz (68. Kowalski), Iwan, Kulejewski, Bartolewski - Paszek (82. Iwanek), Mokrzycki, Foszmańczyk, Podgórski (59. Nowak), Winciersz - Idzik.

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)

[polecane]16691599,16841463,16841031,16839679,16841587,16689527;1;Nie przegapcie[/polecane]

[polecane]16837503,16674629,18987105,16831455,16828659,16662561;1;Zobaczcie koniecznie[/polecane]