2 liga. Apklan Resovia zwycięska pod Jasną Górą. „Pasiaki” ograły Skrę Częstochowa 2:0

20 kwietnia 2019, 20:54 | mawa

Piłkarze 2-ligowej Apklan Resovii wygrali 2:0 ze Skrą w Częstochowie. To drugie wyjazdowe zwycięstwo „Pasiaków” w rundzie wiosennej. Mają w tabeli już 40 punktów i w praktyce zapewnili sobie utrzymanie.

Bartłomiej Buczek trafił w 2 lidze po raz 11. w tym sezonie. Tym razem... piętą.

- Bardzo dobrze zaczęliśmy mecz. Strzeliliśmy gola już w 2. minucie po dobrze wykonanym rogu i strzale Bartka Buczka – opowiadał trener Szymon Grabowski. – Niestety potem za bardzo się cofnęliśmy i przez 20 minut rywal mocno nas przycisnął.

Warto jeszcze dodać, że Buczek pokonał Mikołaja Biegańskiego uderzając piłkę... piętą. To jego 11. trafienie w tym sezonie!

Skra najbliżej gola była zaś, gdy z rzutu wolnego przymierzył Damian Nowak, ale piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

- Potem mecz się wyrównał i zaczęliśmy wyglądać lepiej. Powinno być 2:0, ale Paweł Hass nie trafił głową do bramki po kolejnym rogu – przypominał Grabowski, którego zadowoliła druga połowa w wykonaniu zespołu.

Drugi gol zaś praktycznie „zamknął” mecz. Po trójkowej akcji Dariusza Frankiewicza i Bartłomieja Buczka w okienko trafił Szymon Hajduk. Był to jego pierwszy gol w 2 lidze w czwartym meczu tego sezonu.

Wcześniej mogło być jednak różnie; w 72. minucie Krzysztof Napora uderzył z ostrego kąta, ale Wojciech Daniel nie dał się zaskoczyć. W 90. minimalnie niecelnie uderzył Kamil Zalewski.

– Z naszej strony też mieliśmy okazje, m.in. sytuację sam na sam zmarnował Szymon Kaliniec – dodawał trener Resovii, który w końcówce wpuścił na boisko kilku rezerwowych, a debiut w 2 lidze zaliczył Dawid Obłoza, 19-letni wychowanek Orzełka Przeworsk.

Już w środę Resovia gra na Stadionie Miejskim z Ruchem Chorzów. – Dlatego wolna będzie tylko niedziela wielkanocna, a w poniedziałek trenujemy. Szykuje się bardzo fajny mecz dla kibiców – zakończył Grabowski.

Chorzowianie twardo walczą o utrzymanie, Resovia na pięć kolejek przed finałem sezonu ma już 10 punktów przewagi nad strefą spadkową i w praktyce może już świętować utrzymanie.

Skra Częstochowa – Apklan Resovia 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Buczek 2, 0:2 Hajduk 78.

Skra: Biegański - Gerega (57 Kieca ŻK), Poprawa (68 Błaszkiewicz), Holik, Obuchowski (82 Marek) - Napora, Zalewski ŻK, Olejnik, Nocoń ŻK, Niedbała (82 Kaczmarczyk) – D. Nowak ŻK. Trener: Paweł Ściebura.

Resovia: Daniel 6 - Kantor 6, Domoń 6, Zalepa 7, R. Adamski 6 - Feret 6 (90 Szafar), Kaliniec 6 (89 Ogrodnik), Frankiewicz 8, Hajduk 6 (90 Obłoza) - Hass 7 - Buczek 7 (80 Świechowski). Trener: Szymon Grabowski.

Sędziował: Łęgosz (Włocławek).

[xlink]18ff78bb-f16f-1263-7332-d4c187f64d9b,f894f5a6-c64a-08ba-a44f-04c019e009e7[/xlink]