menu

Rewolucyjna Macarena Sanchez na zawsze zmieniła argentyńską piłkę nożną

15 kwietnia, 16:00 | Tomasz Dębek

Podczas, gdy piłkarze w Argentynie są gwiazdami, zawodniczki traktuje się jak obywateli drugiej kategorii. A raczej traktowano, bo dzięki Macarenie Sanchez doszło do pierwszych dużych zmian.

Macarena Sanchez
Macarena Sanchez
fot. AP/Associated Press/East News

[galeria]10 dolarów stypendium miesięcznie i praca na pół etatu nie związana ze sportem - takie możliwości zarobku miały do niedawna argentyńskie piłkarki. I to nie jakiegoś podrzędnego klubu, ale UAI Urquiza: w ostatniej dekadzie czterokrotnych mistrzyń kraju, zdobywczyń trzeciego miejsca żeńskiego Copa Libertadores. Zawodniczki UAI stanowiły prawie połowę reprezentacji Argentyny, która awansowała na tegoroczne mistrzostwa świata we Francji.

- To frustrujące. Męski zespół Urquizy gra w trzeciej lidze, a ma zapewnione dużo lepsze warunki. Oni mogą żyć z futbolu, my nie, choć wygrywamy walkę o mistrzostwo z Boca czy River Plate i gramy w międzynarodowych turniejach. Traktuje się nas jednak gorzej tylko dlatego, że jesteśmy kobietami - podkreślała w lutym na łamach „Guardiana” 27-letnia Macarena Sanchez.

ZOBACZ TEŻ: [url="https://polskatimes.pl/chcial-ukrasc-telefon-pieknej-zawodniczce-mma-dostal-solidna-nauczke-galeria-zdjecia/ar/13788536" title=""]>> CHCIAŁ UKRAŚĆ TELEFON ZAWODNICZCE MMA. DOSTAŁ SOLIDNĄ NAUCZKĘ [ZDJĘCIA] PIŁKARKA, KTÓRA DOPROWADZIŁA DO REWOLUCJI. ZOBACZ ZDJĘCIA MACARENY SANCHEZ [GALERIA] PIĘKNA I ODWAŻNA. SOPHIA FLOERSCH WRÓCIŁA NA TOR 105 DNI PO KOSZMARNYM WYPADKU [ZDJĘCIA]