Wikimedia CommonsIrlandia
22:39

Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

22:38

Po bardzo przeciętnym spotkaniu Polacy zremisowali 0:0 z Irlandią. W końcu udało się zagrać na zero z tyłu, brakło za to pomysłu w ataku.

96'

Koniec meczu!

95'

Brzyski dośrodkowując w pole karne Irlandii nabił... Teodorczyka.

90'

Druga połowa przedłużona aż o 6 minut.

90'

Olkowski oddał strzał z narożnika pola karnego, po którym piłka wylądowała w rękach Forde'a.

88'

Zmiana w drużynie Polski: Jakuba Błaszczykowskiego zastępuje Marcin Robak.

87'

Będzie jeszcze jedna zmiana w naszym zespole, przy linii bocznej na wejście czeka Robak.

86'

Strzał głową próbował oddać Celeban. Wyszło uderzenie plecami, a do tego nasz zawodnik ucierpiał w tym starciu.

85'

Teodorczyk bezpardonowo powstrzymywany przez Irlandczyków w ich polu karnym, gwizdek sędziego Trutza jednak milczy.

83'

Brzyski ruszył lewą stroną, podał do Olkowskiego, ten jednak musiał zwolnić akcję, bo w okolicy nie miał partnerów, którym mógł odegrać piłkę. A w efekcie Polacy ją stracili.

81'

...a Waldemara Sobotę zastępuje Tomasz Brzyski. Oba skrzydła wymienił zatem Adam Nawałka na ostatnie dziesięć minut meczu.

81'

I mamy zapowiadane zmiany: Olkowski zastępuje Ćwielonga...

81'

Znów nastąpi podwójna zmiana w naszej reprezentacji, gdyż obok gracza Górnika gotowy również legionista Tomasz Brzyski.

80'

Do wejścia gotowy Paweł Olkowski.

79'

Rzut rożny dla biało-czerwonych wywalczył Teodorczyk.

77'

Właśnie Whelan przed chwilą skutecznie zatrzymał Błaszczykowskiego.

76'

Zmiana w ekipie Irlandii: Whelan za Wilsona.

75'

Wybita przez obrońców gości piłka trafiła w głowę Pazdana, później pod nogi Ćwielonga, który zamachnął się... i nie trafił w futbolówkę. Salwy śmiechu z trybun podsumowały zagranie zawodnika Bochum.

75'

Ależ teraz niewiele zabrakło! Marciniak dośrodkował w pole karne, mocna piłka trafiła pod nogi Błaszczykowskiego. Gdyby tylko zdołał lepiej ją przyjąć!

73'

Kolejna zmiana w drużynie Irlandii. Boisko opuszcza Long, zastępuje go Hoolahan.

71'

Błaszczykowski nawinął obrońcę, wrzucił piłkę w pole karne, ale tam padła łupem Irlandczyków.

69'

Czwarta zmiana w ekipie gości: Kevin Doyle w miejsce Anthony'ego Stokesa.

67'

A teraz sprzed pola karnego nad bramką Forde'a huknął Jodłowiec. Te dwie sytuacje ożywiły kibiców, słychać teraz gromkie "Polska, Polska!".

66'

Pięknie do końca powalczył teraz Teodorczyk,ale nie udało mu się zaskoczyć Forde'a.

66'

Żółta kartka dla Michała Pazdana.

64'

Była bardzo dobra okazja dla naszego zespołu, ale strzał Szukały głową obronił Forde.

62'

...a McClean McGready'ego.

63'

Dwie zmiany również w drużynie gości: Pearce zastępuje McCarthy'ego...

62'

Polska - IrlandiaPolska - Irlandia

62'

Mamy oficjalną informację o frekwencji na dzisiejszym meczu. Starcie Polska - Irlandia z trybun ogląda 31 094 kibiców.

60'

...a kontuzjowanego Mączyńskiego zmienił Jodłowiec.

60'

Podwójna zmiana w naszej reprezentacji: Roberta Lewandowskiego zastępuje Łukasz Teodorczyk...

57'

Boisko na noszach opuszcza Mączyński, który ucierpiał w starciu z rywalem.

56'

Do wejścia na boisko szykuje się Łukasz Teodorczyk. Będzie miał zatem okazję do występu przed własną, poznańską publicznością.

55'

Mączyński wybił piłkę daleko do przodu, próbował dojść do niej Lewy, ale uprzedził go O'Shea. Rezerwowy obrońca w drużynie Irlandii podawał głową do własnego bramkarza.

54'

Po dośrodkowaniu z kornera niecelnie uderzał Long.

53'

Marciniak blokuje strzał Waltersa, rożny dla Irlandii.

53'

Rajd Soboty prawym skrzydłem powstrzymany przez Wilsona.

52'

Z rzutu wolnego piłkę w pole karne Irlandczyków wrzucał Mączyński. Tam głową sięgnął ją Szukała i skierował do boku do Roberta Lewandowskiego. Snajper Borussii miał trudną pozycję i nie zdołał oddać skutecznego strzału.

49'

Marciniak dobrze wyprzedził Waltersa, przejmując piłkę na boku boiska.

47'

BŁASZCZYKOWSKI!!! Kapitan naszej reprezentacji przedzierał się w polu karnym rywala, mijając obrońców wszedł już na piąty metr, ale nie zdołał oddać strzału! W zasadzie podał piłkę w ręce Forde'a!

46'

Rozpoczęcie drugiej połowy!

21:45

Może po przerwie będzie lepiej? Oba zespoły na boisku, za moment zaczynamy!

21:45

Polakom w ataku brakuje jakby dynamiki, pomysłu. Czasami szarpnąć próbuje Ćwielong, kilka akcji rozgrywał Błaszczykowski. Swoją drogą Kuba, który gra dziś jako nominalna dziesiątka, słabo współpracuje z Lewandowskim - sporo rozegrań między tą dwójką kończy się stratami piłki.

21:43

Za nami słabe widowisko. Zarówno Polacy, jak i Irlandczycy nie potrafili skutecznie zagrozić bramce rywala, brakowało nam błyskotliwych akcji i ostatecznie mamy 0:0. Jakimś pozytywem jest fakt, że w porównaniu do spotkania ze Słowacją nie straciliśmy jeszcze bramki, ale przecież nie o to nam chodzi.

45'

Przerwa

45'

Głową uderzał Szukała, za lekko, by zaskoczyć Forde'a.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

45'

Lewandowski próbował wstrzelić piłkę w pole karne z prawej strony boiska. Chyba jednak powinien zagrać do oskrzydlającego akcję Celebana.

44'

Lewy przejął piłkę po błędzie Wilsona, ale chwilę później naprawili go inni obrońcy Irlandii.

43'

43'

Lewandowski zagrywa na bok do Celebana. Podanie za mocne, piłka wychodzi na aut.

42'

Pazdan świetnie przejął piłkę w środku pola, od tego zaczęła się niezła akcja Polaków. W końcowej fazie Kuba dogrywał w pole karne do Lewandowskiego i naprawdę niewiele brakło, by napastnik reprezentacji Polski uprzedził Forde'a, kierując piłkę do siatki.

41'

Wrzutka McGready'ego z wolnego i piłkę łapie Szczęsny.

39'

Lewy wypuścił Ćwielonga lewą stroną boiska, ale ten był na spalonym.

37'

Lewy teraz próbował wypuścić wychodzącego do przodu Kubę, ale akcję przerwał Wilson.

37'

Żółta kartka dla O'Shea za faul na wychodzącym z kontratakiem Lewym.

36'

Mączyński dośrodkował na głowę Marciniaka, a ten strzela nad bramką. Swoją drogą... ciekawe, czy parę miesięcy temu ktoś by pomyślał, że te dwa nazwiska zostaną użyte przy okazji opisu akcji reprezentacji Polski.

35'

Błaszczykowski faulowany 30 metrów przed bramką Forde'a, będzie wolny dla Polaków.

34'

Naciskany przez rywala Szczęsny ryzykownie, ale skutecznie zagrywa do Celebana.

33'

Zmiana w drużynie gości: St Ledger opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi O'Shea.

32'

Opatrywany jest jeden z Irlandczyków. Chwilę przerwy wykorzystuje Adam Nawałka, który uciął sobie ostrą pogawędkę z Kubą Błaszczykowskim.

31'

Szczęsny wychodzi daleko z własnej bramki i wybija piłkę w aut. Dobra decyzja naszego golkipera.

30'

Bardzo ważna interwencja Szykały, który zdjął piłkę z nogi McGready'ego.

29'

Dośrodkowanie McGready'ego niepewnie wybijał Szczęsny, a poprawkę McCarthy'ego blokuje Szukała.

29'

Przebojowa akcja Ćwielonga, który dogrywał do Lewandowskiego, ale ten, naciskany przez obrońców nie zdołał się obrócić i w efekcie stracił piłkę.

27'

Postraszyli po raz drugi Irlandczycy! Po dograniu z wolnego jeden z gości strzelał głową obok bramki Szczęsnego.

25'

Z dystansu uderzał przed chwilą Błaszczykowski, piłkę złapał Forde. Strzał zbyt lekki, na dobitkę czaił się jeszcze Ćwielong, ale golkiper gości nie wypuścił piłki z rąk.

24'

Długi aut Celebana przyniósł trochę zamieszania pod bramką Irlandii.

22'

Dośrodkowanie z rożnego powędrowało na głowę Kelly'ego, ten na szczęście zamiast w kierunku bramki, to skierował piłkę w ziemię. Ta odbiła się i powędrowała nad poprzeczką.

22'

Odpowiedź Irlandczyków dużo groźniejsza! W pole karne wszedł Ward, strzelał z ostrego kąta, ale zdołał zablokować go Błaszczykowski.

21'

ĆWIELONG!...Najpierw bardzo dobrze przejął piłkę, ale chwilę później nie potrafił skutecznie dograć do wychodzącego na pozycję Lewego.

20'

A teraz wrzucał Celeban, piłkę łapie Forde.

20'

Dośrodkowanie Mączyńskiego z kornera pada łupem obrońcy na krótkim słupku.

19'

Ward wślizgiem blokuje wrzutkę Soboty, będzie rożny dla Polaków.

18'

Ćwielong długo szukał pozycji, w końcu uderzał z okolic narożnika pola karnego, ale zablokowali go obrońcy.

16'

Długa piłka Kuby w stronę wchodzącego w pole karne Lewandowskiego. Za głębokie było to dogranie, futbolówkę złapał Forde.

15'

Green wygrał główkę z Lewandowskim, ale przy okazji faulował naszego zawodnika.

15'

Po rozegraniu stałego fragmentu poszła akcja lewą stroną, dośrodkowywał McGready, a w polu karnym obrońcy naszego zespołu uniemożliwili Irlandczykom skuteczne uderzenie.

14'

Pazdan faulował rywala na naszej połowie. Wolny dla Irlandczyków, ale do bramki Szczęsnego daleko.

14'

Adam Nawałka od samego początku bardzo aktywny przy linii bocznej.

13'

Lewandowski dobrze naciskał Wilsona. Był o krok od przejęcia piłki, ostatecznie wywalczył aut.

12'

A chwilę później próbował poprawiać Sobota, którego zablokowali obrońcy zespołu Irlandii.

11'

Błaszczykowski za nisko wbijał piłkę w pole karne, padła łupem pierwszego obrońcy.

11'

Faulowany jeden z naszych, będzie wolny dla Polaków.

10'

Teraz goście rozgrywali piłkę na prawej stronie, Green do Waltersa, a ten później zalicza nieudane zagranie do boku. Aut dla Polaków.

10'

Znów McGready i znów pojedynek główkowy z Longiem wygrywa Szukała.

9'

9'

Długa piła Wilsona w okolice pola karnego Polaków, wprost na głowę Szukały.

9'

Celeban (bo to on ucierpiał przed chwilą) wraca do gry.

8'

Leży na boisku jeden z naszych piłkarzy, McGready wybija piłkę w aut.

7'

Irlandczycy przedarli się w nasze pole karne, tak skuteczną interwencją akcję zatrzymał Błaszczykowski.

7'

Długi wrzut z autu Celebana wybijają obrońcy. Podobny skutek przynosi chwilę później dośrodkowanie prawego obrońcy reprezentacji Polski.

6'

Teraz Błaszczykowski dobrze odzyskał piłkę na prawej stronie ruszył do przodu i próbował zgrywać do Lewego. Ten jednak zbyt wcześnie wystartował, spodziewał się dogrania na dobieg i w efekcie przejęli Irlandczycy.

5'

Akcja Irlandczyków, McGready w narożniku pola karnego naciskany przez polskich obrońców odgrywał do tyłu do McCarthy'ego, przez co atak zespołu gości stracił cały impet.

3'

Marciniak zatrzymał Longa, dograł do Pazdana, ale ten był naciskany przez rywali i podawał już niecelnie.

2'

Lewą stroną wchodził teraz Marciniak, dogrywał po ziemi w pole karne, ale i tak był na spalonym.

1'

Dobre przejęcie Polaków w środku boiska, później wycofanie do obrony.

1'

Mączyński do Błaszczykowskiego! Początek meczu!

20:43

Hymny już za nami, teraz powitanie kapitanów i zaczynamy!

20:40

Ale zanim to nastąpi jeszcze jedna uroczystość - Robert Lewandowski odbiera z rąk prezesa Zbigniewa Bońka nagrodę za 60. występ w kadrze.

20:39

Obie reprezentacje już na murawie, czas na hymny narodowe.

20:39

Już za chwilę początek spotkania, a na poznańskim obiekcie widać jeszcze sporo pustych miejsc. Najprawdopodobniej będą się stopniowo zapełniać, o czym świadczy tłok w tramwajach oraz przy wejściach na stadion.

20:35

W tym roku rywalizowaliśmy już z reprezentacją Irlandii. W lutym ulegliśmy drużynie, prowadzonej wówczas przez Giovanniego Trappatoniego 0:2. Liczymy na skuteczny rewanż biało-czerwonych.

20:32

Już niecały kwadrans dzieli nas od rozpoczęcia spotkania z Irlandią, drugiego pod wodzą Adama Nawałki. W debiucie selekcjonera ulegliśmy Słowacji 0:2. Czy tym razem będzie lepiej?

20:32

Ze Stadionu Miejskiego w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.

20:30

W podstawowej jedenastce na dzisiejszy mecz z Irlandią, w porównaniu z piątkowym spotkaniem ze Słowacją, Adam Nawałka dokonał ośmiu zmian. Szansę debiutu w reprezentacji otrzymał Piotr Ćwielong. Wracający na stadion przy Bułgarskiej Robert Lewandowski po raz 60. wystąpi w drużynie narodowej i zostanie członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta.

20:16

Kadrowicze przed meczem: polska

20:15

Zapraszamy na relację na żywo z drugiego pod wodzą Adama Nawałki meczu reprezentacji Polski. Rywalem biało-czerwonych będą Irlandczycy.