Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w serwisie Ekstraklasa.net. Do następnego razu!

Koniec meczu! Polska przegrywa z Irlandią 0:2.

Grosicki uderza z dystansu, mocno i niecelnie.

86'

Żółtą kartką za opóźnianie gry otrzymał Greg Cunningham.

85'

Na kolejną zmianę zdecydował się Trappatoni - Keogh zastąpił strzelca pierwszej bramki Clarka.

81'

Nie tego oczekiwaliśmy od Polaków w dzisiejszym meczu. Masa niecelnych zagrań, niepotrzebnych przetrzymań piłki i strat, niewiele dokładnej gry. Dużo lepiej pod względem zgrania wyglądała drużyna złożona z ligowców, która ograła Rumunię.

78'

Zmiana w reprezentacji Polski: Mierzejewski zastępuje Łukasika.

77'

Bramka to efekt złego ustawienia Marcina Wasilewskiego, który nie zdążył za wchodzącym w pole karne rywalem. Obrońca Anderlechtu, który ostatnio występował na środku obrony, stał właśnie zbyt blisko centralnej części boiska, przez co Hoolahan miał dość miejsca, by pokonać Szczęsnego.

76'

2:0 dla Irlandii! Wes Hoolahan zdobywa bramkę!

74'

Po dośrodkowaniu Grosickiego Lewandowski stracił piłkę na jedenastym metrze. Fakt, że był tyłem do bramki, ale mógł pokusić się o odegranie do stojących przed polem karnym partnerów. On jednak próbował obrócić się i strzelić, ale nie wyszło.

72'

Błaszczykowski traci piłkę w polu karnym rywala. Bardzo niedokładnie, bez pomysłu grają dzisiaj Polacy.

71'

... z kolei Jamesa McCarthy'ego zastąpił Jeff Hendrick.

71'

Dwie zmiany w drużynie gospodarzy: boisko opuszcza Robbie Brady, a zastępuje go John Walters...

69'

Ładny kontratak Polaków, Grosicki dogrywa do Lewandowskiego, a ten podaje w ręce Forde'a.

67'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Wasilewskiego, po którym piłkę niepewnie wybijał Forde.

64'

Spore zamieszanie pod bramką Irlandczyków, ale jedynym skutkiem akcji biało-czerwonych był rzut rożny.

62'

Zmiana w drużynie gospodarzy: Wes Hooolahan zastępuje Shane Longa.

61'

Fatalny kiks Perquisa, który wyłożył piłkę Sammonowi, na szczęście na posterunku był Wojciech Szczęsny.

61'

James McCarthy ukarany żółtą kartką.

60'

Czwarta bramka w reprezentacji Polski: Obraniaka zastępuje Arkadiusz Milik.

58'

Błaszczykowski dogrywał do stojącego w polu karnym rywala Grosickiego, ale ten chyba nie spodziewał się takiego zagrania.

56'

Ludo Obraniak ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

54'

Wasilewski zagrywa piłkę w poprzek boiska wprost pod nogi rywala. Masa niedokładności w poczynaniach Polaków na początku drugiej połowy.

52'

McClean zatrzymany przez wychodzącego z bramki Wojciecha Szczęsnego.

51'

Po długim wrzucie z autu uderzał Grosicki, piłka odbita od rywali wyszła na rzut rożny.

48'

Była teraz okazja dla Irlandczyków, ale bardzo dobrze interweniował Wojciech Szczęsny!

46'

Na zmianę zdecydował się również Giovanni Trapattoni, wprowadzając Greena w miejsce Whelana.

46'

... a Szymona Pawłowskiego zastąpił Kamil Grosicki.

46'

... za Sebastiana Boenischa wchodzi Marcin Wasilewski...

46'

Trzy zmiany w reprezentacji Polski: Artura Boruca zastąpił Wojciech Szczęsny...

46'

Początek drugiej połowy meczu!

21:44

Zawodzą natomiast ci, co do których oczekiwania są największe. Niewidoczny jest Obraniak, w związku z czym rozgrywanie musi przejmować na siebie Grzegorz Krychowiak. Robert Lewandowski jest aktywny, ale za to kompletnie nieskuteczny.

21:41

Do przerwy mocnym punktem polskiego zespołu był również Damian Łukasik. Ciekawe, czy młody legionista przekona Waldemara Fornalika, że można postawić na niego w spotkaniu z Ukrainą. Teraz nie zdziwilibyśmy się, gdyby w przerwie zastąpił go Przemysław Kaźmierczak - warto zobaczyć, jak będzie funkcjonował środek pola z piłkarzem Śląska Wrocław.

21:40

Najjaśniejszym punktem reprezentacji Polski do przerwy był Sebastian Boenisch. Dla 26-letniego obrońcy Bayeru Leverkusen to pierwszy występ pod wodzą Waldemara Fornalika i mimo że gra po przeciwnej niż zazwyczaj stronie boiska, to prezentuje się bardzo dobrze. Jest przede wszystkim aktywny w ofensywie, często włączając się w akcje bokiem boiska.

21:38

To słabszy mecz w wykonaniu biało-czerwonych niż ostatnie towarzyskie spotkanie z Rumunią. Polacy co prawda prezentują się nieźle, stwarzają sytuacje, ale grają niezwykle skutecznie. Dwóch wyśmienitych okazji nie wykorzystał Robert Lewandowski, a to dziwne, bo w klubie nie zwykł marnować takich okazji.

45'

Koniec pierwszej połowy, do przerwy Irlandia prowadzi z Polską 1:0.

44'

Żółtą kartką za faul ukarany został Kamil Glik.

43'

A teraz niedokładność Obraniaka sprawia, że zmarnowana została niezła akcja Polaków.

41'

Kontratak Polaków zakończony niedokładnym dograniem Boenischa.

39'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego minimalnie niecelnie głową uderzał Błaszczykowski.

38'

W polu karnym rywala faulowany był Lewandowski, ale nie zauważył tego arbiter.

37'

Mogło być 1:1! Błaszczykowski odgrywał piłkę do Lewandowskiego, jego strzał obronił Forde! Bardzo dobra interwencja bramkarza uchroniła Irlandczyków od straty gola.

36'

Po rzucie rożnym dla Irlandczyków zapanowało spore zamieszanie w polu karnym Polaków. Jeden z obrońców skierował głową piłkę w kierunku własnej bramki, później trafiła ona pod nogi Clarka, a ten wykorzystał sytuację i pokonał Artura Boruca.

35'

GOL DLA IRLANDCZYKÓW! Strzelcem bramki Ciaran Clark!

31'

Lewandowski zbyt mocno zagrywał do Błaszczykowskiego, przez co Kubę zdołał uprzedzić Forde.

29'

Irlandia - Polska

29'

Robert Lewandowski zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, wskutek czego przegrał pojedynek sam na sam z Fordem.

28'

Lewandowski zaplątał się w dryblingu w polu karnym rywala, ale zdołał wywalczyć rzut rożny.

26'

Wrzutka Glika w pole karne Irlandczyków wybita przez obrońców.

24'

Łukasik traci piłkę w środku pola, a chwilę później odzyskuje ją. Bardzo ambitnie gra dziś młodzian z warszawskiej Legii.

23'

Niepewne wybicie Kamila Glika wskutek którego piłka trafiła pod nogi Robbiego Brady. Ten, naciskany przez Daniela Łukasika, uderzał niecelnie.

20'

20'

Pawłowski zamiast strzelać, podaje piłkę w ręce Davida Forde'a. Szukał pewnie któregoś kolegi z zespołu, ale którego - chyba tylko on wie.

19'

Kolejny rzut rożny dla Polaków, ale po dośrodkowaniu Obraniaka żaden z Polaków nie zdołał skierować piłki do bramki.

16'

O'Shea faulował Lewandowskiego na boku boiska. Sporo fauli popełnili już gracze obu drużyn.

15'

Bardzo dobry odbiór Wawrzyniaka rozpoczyna atak pozycyjny Polaków. Akcja zakończyła się niedokładnym dośrodkowaniem Sebastiana Boenischa.

14'

Błaszczykowski faulował McClean'a na prawej stronie boiska.

13'

Po dośrodkowaniu z lewej strony dobrze we własnym polu karnym interweniował Kamil Glik.

12'

Rzut rożny dla Polaków, po dośrodkowaniu Obraniaka strzał głową zdołał oddać Boenisch, ale przy okazji faulował rywala.

9'

I znów Boenisch aktywnie na prawej stronie boiska, tym razem jego dośrodkowanie zablokowane.

6'

Okazja Roberta Lewandowskiego, ale napastnik Borussii na spalonym.

5'

Dodajmy, że Sebastian wyjątkowo występuje dziś na prawej stronie obrony, gdzie zastępuje kontuzjowanego Łukasza Piszczka. Na lewej flance biega natomiast Jakub Wawrzyniak.

4'

Pierwsza okazja Polaków, błysnął Sebastian Boenisch! Obrońca Bayeru Leverkusen świetnie włączył się w akcję ofensywną, wszedł w pole karne rywala i zagrał wzdłuż bramki, a piłkę nogami wybił Forde.

3'

Lewandowski próbował wypuścić Błaszczykowskiego lewą stroną boiska, ale Kubę uprzedził wychodzący z bramki David Forde.

2'

Początek meczu spokojny. Obaj bramkarze zdążyli zaliczyć już kontakt z piłką, łapiąc piłkę w niegroźnych sytuacjach.

1'

Rozpoczęli Irlandczycy.

20:41

Oba zespoły już na murawie, za chwilę odegrane zostaną hymny narodowe.

20:38

Ostatnie spotkanie obu drużyn odbyło się 19 listopada 2008 roku. Polacy wygrali wtedy mecz towarzyski w Dublinie 3:2 po bramkach Mariusza Lewandowskiego, Rogera Guerreiro i Roberta Lewandowskiego. Z powołanych obecnie zawodników obok snajpera Borussii Dortmund wystąpili wtedy jeszcze Marcin Wasilewski i Jakub Wawrzyniak.

20:34

Dotychczas Polacy mierzyli się z Irlandczykami 23 razy. Dziesięć potyczek wygrali biało-czerwoni, pięć gracze z Zielonej Wyspy, natomiast pozostałe osiem potyczek zakończyło się remisami.

20:22

Szansę gry od pierwszej minuty otrzymali dzisiaj trzej zawodnicy, którzy wystąpili przeciwko Rumunii: Jakub Wawrzyniak, Szymon Pawłowski i Daniel Łukasik. Ten ostatni po dobrym występie w sobotę ma szansę, by za miesiąc zastąpić pauzującego za kartki Eugena Polanskiego w arcyważnym pojedynku z Ukrainą. Dziś Waldemar Fornalik ustawił legionistę w duecie z Grzegorzem Krychowiakiem by sprawdzić, jak będzie współpracować ze sobą ta dwójka.

20:20

Artur Boruc Po ponad dwuletniej przerwie w biało-czerwonych barwach ponownie wystąpi Artur Boruc. Zawodnik Southampton ostatnio grał w reprezentacji 9 października 2010 roku, gdy Polacy zremisowali ze Stanami Zjednoczonymi 2:2.

20:14

Cztery dni temu nasza reprezentacja złożona z graczy rodzimej ligi w pięknym stylu rozgromiła Rumunię 4:1. Czy dzisiaj biało-czerwoni, już w międzynarodowym towarzystwie, rozprawią się równie gładko z Irlandczykami? Przekonamy się już wkrótce.