menu

Powołania do reprezentacji Jacka Magiery

15 maja 2018, 13:10 | Kaja Krasnodębska

Jacek Magiera podał nazwiska 26 urodzonych w 1999 roku i młodszych zawodników, którzy pod koniec maja udadzą się na zgrupowanie do Bydgoszczy.

Sebastian Bergier
Sebastian Bergier
fot. Gazeta Wrocławska

Koniec sezonu dla wielu zawodników Lotto Ekstraklasy nie oznacza wcale początku wakacji. Kilku z nich uda się na zgrupowania w Juracie i Arłamowie, natomiast część ich młodszych kolegów pojedzie do Bydgoszczy. W dniach 21-23 maja będą tam trenować pod okiem Jacka Magiery i próbować przekonać sztab szkoleniowy do kolejnych powołań. Ten obóz ma przede wszystkim charakter selekcyjny i daje trenerom możliwość zobaczenia zawodników, poznania ich charakterów, podejścia do treningów. Jeżeli ocena wypadnie pomyślnie, szanse na kolejne powołania wzrosną. A stawka jest niezwykle wysoka: bilet na przyszłoroczne mistrzostwa świata do lat 20.

Wielu z zaproszonych piłkarzy to debiutanci, jeśli nie w ogóle w reprezentacji Polski, to przynajmniej na tym szczeblu. Z Jackiem Magierą, który swoją funkcję selekcjonera kadry do lat 20 objął stosunkowo niedawno, większość z nich pierwszy raz będzie miała okazję pracować. Do grona nowicjuszy nie należy Radosław Majecki, który od lat jest związany z warszawską Legią. Golkiper, aktualnie broniący barw Stali Mielec to jedyny wychowanek Akademii stołecznego klubu. Mistrz Polski nie jest przodownikiem w produkcji młodzieżowych reprezentantów kraju. Ta sztuka znacznie lepiej udaje się Lechowi Poznań czy Górnikowi Zabrze. Właśnie ten ostatni wyśle do Bydgoszczy największą liczbę zawodników. Adrian Gryszkiewicz, Kacper Michalski, Dariusz Pawłowski i Wojciech Hajda mogą okazać się nie tylko przyszłością klubu z Zabrza, ale i kadry.

Nie zabrakło także zagranicznych powołań. Z Anglii przyjedzie golkiper Chelsea Marcin Bułka, natomiast nieco krótszą drogę do pokonania będą mieli Oskar Repka, Riccardo Grym i David Kopacz. Oni na co dzień występują w młodzieżowych drużynach niemieckich klubów: Karlsruher SC, Borussii Moenchengladbach oraz Borussii Dortmund.

Nieco większym doświadczeniem w seniorskiej piłce mogą pochwalić się piłkarze, występujący w Lotto Ekstraklasie. Trener Śląska, Tadeusz Pawłowski, już nie raz pozwolił zaprezentować się Sebastianowi Begierowi czy Adrianowi Łyszczarzowi, świeżo po debiutach są także Sebastian Walukiewicz i Adrian Benedyczak z Pogon Szczecin. W 2018 roku Adam Chrzanowski stał się ważnym zawodnikiem Lechii Gdańsk, natomiast Tymoteusza Klupsia czy Jakuba Modera coraz częściej można oglądać w barwach Kolejorza. Za dobrą formę powołaniem nagrodzony został również Bartosz Slisz. Na zgrupowanie uda się ze swoim klubowym kolegą, Serafinem Szotą.

Pełna lista powołań:
bramkarze:
Marcin Bułka (Chelsea FC, Anglia)
Radosław Majecki (Stal Mielec)

obrońcy:
Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk)
Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze)
Kacper Michalski (Górnik Zabrze)
Dariusz Pawłowski (Górnik Zabrze)
Tymoteusz Puchacz (Zagłębie Sosnowiec)
Oskar Repka (Karlsruher SC, Niemcy)
Serafin Szota (Zagłębie Lubin)
Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin)

pomocnicy:
Mateusz Bogusz (Ruch Chorzów)
Riccardo Grym (VfL Borussia Mönchengladbach 1900, Niemcy)
Wojciech Hajda (Górnik Zabrze)
Radosław Kanach (Cracovia)
Tymoteusz Klupś (Lech Poznań)
David Kopacz (BV Borussia 1909 Dortmund, Niemcy)
Mikołaj Kwietniewski (Legia Warszawa)
Adrian Łyszczarz (Śląsk Wrocław)
Daniel Mikołajewski (Stomil Olsztyn)
Jakub Moder (Lech Poznań)
Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin)

napastnicy:
Jakub Bednarczyk (TSV Bayer 04 Leverkusen, Niemcy)
Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin)
Sebastian Bergier (Śląsk Wrocław)
Sebastian Strózik (Cracovia)
Nikolas Wróblewski (GKS Tychy)

<a href="http://www.gol24.pl/stadiony/g/gruz-brud-i-wysluzone-trybuny-najgorsze-stadiony-w-polsce-top-10,12692024,26378088/"><h2><b>Gruz, brud i wysłużone trybuny. Najgorsze stadiony w Polsce [TOP 10]</b></h2><img src="https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/87/25/5a1312e7d62d9_o,size,1088x550,crop,0.0000x0.0000x0.9938x0.8619,opt,w,q,71,h,4733ac.jpg" width="100%"></a>

[a]http://www.sportowy24.pl/tag/eskadra-na-mundial/;eSkadra na Mundial;nf[/a] - CIEKAWOSTKI O BIAŁO-CZERWONYCH

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/8a2845f4-6980-1e01-1e4a-bf668f1a6013,dd391534-14f0-41ea-74ce-ff18bd1d6dac,embed.html[/wideo_iframe]


Polecamy