menu

MŚ 2018. Robert Lewandowski opuści zgrupowanie w Juracie?!

16 maja 2018, 14:52 | ŁŻ

Wszystko wskazuje na to, że Roberta Lewandowskiego nie zobaczymy podczas zgrupowania reprezentacji Polski w Juracie. Snajper Bayernu Monachium do biało-czerwonej kadry ma dołączyć w późniejszych terminie.


fot. Bartek Syta

Reprezentacja Polski w Juracie pojawi się już w najbliższy poniedziałek. Przebywać tam będzie do soboty. Wszystko wskazuje jednak na to, że na Pomorzu Biało-Czerwoni nie zameldują się w komplecie. W gronie nieobecnych znajdzie się prawdopodobnie Robert Lewandowski.

- 18 maja będzie podana grupa piłkarzy, którzy wezmą udział w zgrupowaniach w Juracie i Arłamowie. Nie mogę powiedzieć, kto przyjedzie do Juraty, bo nie wiem, jaka jest grupa. Nie będę spekulował. Trener podejmie decyzję, porozmawia z zawodnikami i będziemy ogłaszać komunikaty - mówi w rozmowie z serwisem SportoweFakty.wp.pl Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Snajper Bayernu Monachium ma dostać od trenera Adama Nawałki więcej wolnego. W sobotę bowiem jego drużyna zmierzy się w finale Pucharu Niemiec z Eintrachtem Frankfurt (godz. 20). Selekcjoner polskiej kadry woli zatem dmuchać na zimne.

Po przygotowaniach w Juracie Biało-Czerwoni przeniosą się do Arłamowa (28 maja - 7 czerwca). W trakcie tego zgrupowania, a konkretnie 5 czerwca, Adam Nawałka ogłosi nazwiska zawodników, których weźmie ze sobą do Rosji na mistrzostwa świata.

Zanim jednak to nastąpi, Polaków czekają jeszcze dwie potyczki towarzyskie. 8 czerwca zagrają oni z Chile w Poznaniu (godz. 20.45), a tuż przed wylotem do Rosji, 12 czerwca sprawdzą się na tle Litwy na PGE Narodowym (godz. 18).

Jak typują przed mistrzostwami świata 2018 Majdan, Strejlau, Świerczewski?


źródło: SportoweFakty.wp.pl