menu

Marian Lichtman, łódzki "Trubadur" nagrał piosenkę na Mundial w Rosji [WIDEO]

16 maja 2018, 08:20 | Anna Gronczewska

Marian Lichtman, znany łódzki muzyk, założyciel i członek zespołu Trubadurzy, nagrał piosenkę na Mundial w Rosji. Nosi tytuł „Hej do przodu”.


fot. Pawel Lacheta

Marian Lichtman mówi, że choć jest wielkim kibicem piłkarskim, to pierwszy raz nagrał piosenkę na Mundial, choć zawsze o tym marzył. Cieszy się, że wreszcie spełnił to marzenie.

- Jestem kibicem polskiej piłki nożnej – dodaje Marian Lichtman. - Kibicuje wszystkim łódzkim drużyną, ale wszyscy wiedzą, że moim ukochanym zespołem jest Łódzki Klub Sportowy. Szanuje też Widzew. Cieszę się, że sukcesu każdej łódzkiej drużyny. Będę też mocno trzymał kciuki za reprezentację Polski.

Piosenkę Mariana Lichtmana można usłyszeć już w radiu RMF FM, w telewizji. Budzi duże zainteresowanie.

- Mam nadzieję, że piosenka pomoże osiągnąć sukces polskim piłkarzom, a kibicom będzie się lepiej przy niej wspierać ukochaną drużynę! - twierdzi łódzki muzyk. - Byłem przy tym jak narodziły się sukcesy polskiej piłki. Byliśmy z „Trubadurami” na olimpiadzie w Monachium, gdy nasi piłkarze zdobyli złoty medal. Potem kibicowałem naszej reprezentacji przy kolejnych sukcesach. Mam nadzieję, że w Rosji polscy piłkarze nawiążą do tych dawnych, dobrych czasów polskiej piłki. Liczę, że chłopcy dadzą z siebie wszystko. Będzie tak jak w mojej piosence, w której śpiewam: Zróbcie dla nas show, na rosyjskiej ziemi.

Marian Lichtman urodził się 30 marca 1947 roku. Jest kompozytorem, perkusistą, wokalistą.

W 1963 wraz z Krzysztofem Krawczykiem, Sławomirem Kowalewskim, Jerzym Krzemińskim i Bogdanem Borkowskim założył zespół „Trubadurzy”. Wylansował z nimi takie przeboje jak : „Kasia”, „Znamy się tylko z widzenia”, „Cóż wiemy o miłości” czy „Przyjedź mamo na przysięgę”.

W 1974 roku na pewien czas rozstał się z Trubadurami i wyjechał do Dani. W latach 90-tych znów zaczął koncertować z zespołem. W 2008 ukazała się jego najnowsza solowa płyta „Traces In The Sand”. Na płycie znalazła się między innymi przeróbka piosenki „Znamy Się tylko z widzenia” którą zaśpiewał z młodymi wykonawcami w wersji hip-hop. Razem z Sławomirem Kowalewskim nagrał płytę „Imieniny”. Niedawno ukazał się nowy krążek Mariana Lichtmana „Bez ciebie tak mi źle”. Ma żonę Bożenę i dwoje dzieci: Maksa i Roksanę oraz wnuki.

[xlink]a6ffaacc-390d-2c95-f8b4-52f45904677f,b2ed01c2-2e14-4408-00eb-e6ac70a69fb1[/xlink]