Liga francuska. Rafał Kurzawa z premierowym trafieniem w Amiens SC

15 września 2018, 23:11 | red

Liga francuska. Nie tylko Kamil Glik zagrał w sobotę na boiskach Ligue 1. Na listę strzelców wpisał się w meczu Amiens - Lille Rafał Kurzawa. Polski skrzydłowy wykończył akcję technicznym strzałem z narożnika pola karnego. Jego drużyna przegrała jednak 2:3 u siebie.

Rafał Kurzawa wykorzystał prostopadłe podanie Ganso.

Obie drużyny przed starciem znajdowały się na dwóch biegunach we francuskiej ekstraklasie. Lille mogło wskoczyć na pozycję wicelidera, natomiast Amiens broni się przed wylądowaniem "pod kreską". Lepiej notowany rywal drużyny Rafała Kurzawy prowadził po trzech golach Nicolasa Pepe. Reprezentant Polski pojawił się na murawie przy stanie 0:2. W 79. minucie akcja dwóch rezerwowych dała gospodarzom kontakt. Ganso zagrał przytomnie prostopadłą piłkę w pole karne, gdzie znalazł się Kurzawa. Polak technicznym strzałem w prawy róg bramki tchnął nadzieję w serca kibiców.

GOL RAFAŁA KURZAWY W MECZU Z LILLE:

#ASCLOSC - Le but de Kurzawa sur une passe de Ganso qui réduit l'écart pour Amiens : pic.twitter.com/6YiO5n3v84— La Causerie de L1 Vidéos (@CDL1Videos) 15 września 2018

W 93. minucie drugiego gola dla Amiens strzelił Saman Ghoddos, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

TOP 10 polskich piłkarzy bez klubów

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/48c05fd9-8645-59ff-7105-b7f391b86847,6173526e-5fc8-0f69-00f3-407fcfd9d4dd,embed.html[/wideo_iframe]