Liga angielska. Pierwszy gol Kamila Grosickiego w West Bromwich Albion! Polak strzelił byłemu klubowi [WIDEO]

5 lipca 2020, 20:10 | Piotr Szymański

Liga angielska. Wielki powrót Kamila Grosickiego. Polak pierwszy raz dostał szansę w pierwszym składzie West Bromwich Albion i od razu odwdzięczył się bramką. 32-latek pokonał bramkarza swojego byłego klubu, Hull City, w wygranym 4:2 meczu.

Pierwszy gol Kamila Grosickiego w West Bromwich Albion
1 / 2

Pierwszy mecz Kamila Grosickiego w pierwszym składzie

Aż trudno uwierzyć, że Kamil Grosicki rozegrał dopiero pierwszy mecz w wyjściowym składzie (90 minut), od momentu gdy 31 stycznia dołączył do ekipy West Bromwich Albion. Do tej pory skrzydłowy reprezentacji Polski zwykle dostawał od menedżera Slavena Bilicia ostatnie kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, wchodząc na podmęczonych rywali.

Po przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa było jeszcze gorzej. "Grosik" w dwóch meczach nie załapał się nawet na ławkę rezerwowych. Przełom nastąpił w ostatnią środę, gdy Grosicki wszedł na końcowe 21 minut spotkania z Sheffield Wednesday. 32-letni Polak zaprezentował się bardzo dobrze. Był bliski wpisania się na listę strzelców, a co najistotniejsze, zanotował asystę.

Debiutancki gol Kamila Grosickiego w WBA

W sobotnim meczu z Hull City wystąpił już w pierwszym składzie. I odwdzięczył się za zaufanie trenerowi szalenie istotną bramką na 3:2 w 49. minucie. Skrzydłowy wyszedł w pełnym biegu do prostopadłego zagrania od Matheusa Pereiry i nie dał szans bramkarzowi Tygrysów. Było to jego siódme trafienie w obecnym sezonie. Warto podkreślić, że "Grosik" nie celebrował bramki.

Ostatecznie zespół Grosickiego zwyciężył 4:2 i jest coraz bliżej bezpośredniego awansu do Premier League (2. miejsce w Championship, z przewagą 5 punktów nad Brentford).