Jerzy Brzęczek o meczu z Czechami: Po straconej bramce pokazaliśmy zaangażowanie

15 listopada 2018, 20:51 | krk

Jerzy Brzęczek pozostaje bez zwycięstwa w roli selekcjonera reprezentacji Polski. W Gdańsku nasz zespół uległ Czechom 0:1. Co po meczu powiedział selekcjoner?

Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski:

Jeżeli się przegrywa mecz, to ocena nie może być do końca dobra. Patrząc na to, co drużyna pokazała w drugiej połówce, na ilość stwarzanych sytuacji, to było to bardzo pozytywne. Przegraliśmy, to bardzo boli, bo to piąte spotkanie, którego nie udało nam się wygrać.

W drugiej połowie popełniliśmy jeden błąd w defensywie. Od razu straciliśmy bramkę. W drugiej części najważniejsze dla mnie było to, że drużyna pokazała zaangażowanie, charakter i dążenie za wszelką cenę do bramki wyrównującej. Myślę, że były momenty, z których mogę być zadowolony. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli chodzi o grę w defensywie, nie jesteśmy monolitem. Jest to spowodowane brakami kadrowymi, kontuzjami. Eksperymenty w tej formacji nie do końca się sprawdziły.

W pierwszej połowie źle się poruszaliśmy, za wolno i przeciwnik to wykorzystywał. W drugiej części było pod tym względem lepiej. Jestem spokojny o to, że Piotr Zieliński da nam więcej. Stać go na lepszą grę. Być może mecz z Portugalią będzie dla nas łatwiejszy, bo nie będziemy faworytem. Co do roszad przed tym spotkaniem, musimy zobaczyć, czy nie ma jakichś kontuzji.

źródło: TVP Sport

REPREZENTACJA w GOL24

Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/9b2e426c-a77b-b6e1-bdb3-57d86140f24c,3522e9d0-6464-fbf0-0cce-ca4bfee252e1,embed.html[/wideo_iframe]