Raków CzęstochowaRaków Częstochowa
22:21

Dziękujemy za relację LIVE z tego meczu. Do zobaczenia niebawem.

22:20

W pierwszej połowie Motor dorównywał tempem gościom, w drugiej to jednak "Medaliki" dały prawdziwy pokaz i meldują się w półfinale PP.

90'

I koniec spotkania. Raków wygrał 3:0.

88'

Żółtą kartkę obejrzał Fran Tudor.

87'

I MAMY 3:0! FRAN TUDOR! JUŻ WIEMY, KTO AWANSOWAŁ DO PÓŁFINAŁU!

84'

Raków przy piłce. Gospodarze jakby stracili nadzieje.

82'

Koniec z atakiem Motoru. Piłkę łapie Kacper Trelowski.

80'

Kolejny pokaz siły bramkarza Motoru Łukasza Budziłka. Obronił uderzenie Mateusza Wdowiaka, choć strzelec drugiej bramki nie wysilił się zbytnio przy tym strzale.

79'

Zbiega na ławkę Władysław Koczerhin. W jego miejsce Marek Papszun wprowadził Marcin Cebula.

77'

Kolejna świetna interwencja bramkarza Motoru. Główka Stratosa Svarnasa i obrona koniuszkami palców lecącego golkipera Motoru. Cóż za parada!

76'

Chwila przerwy w grze. Leży Milan Rundić, którym zajmują się lekarze.

74'

Ależ to było groźne! Na raty obronił Łukasz Budziłek. Dwie niemożliwe interwencje po strzałach Tomasa Petraska.

71'

Nie przedarł się Mateusz Wdowiak. Pomocnik położony przez rywala, ale milczy gwizdek sędziego. Gramy dalej!

69'

W ekipie Rakowa występ zakończył Ivi Lopez - przeciętne zawody Hiszpana. Zmienił go Gustav Berggren.

69'

Zmiana w Motorze. Zszedł Piotr Ceglarz, w jego miejsce Mikołaj Kosior.

69'

I MAMY DRUGĄ BRAMKĘ DLA RAKOWA! MATEUSZ WDOWIAK, ZMIENNIK W TYM MECZU.

66'

Dużo walki w środkowej strefie. Nikt tutaj nie odpuszcza.

65'

Ależ starta Frana Tudora pod własną bramką. Rywale odpowiedzieli strzałem Sebastiana Rudola, ale uderzenie obronił Kacper Trelowski.

64'

Vladislavs Gutkovskis ukarany żółtą kartką.

62'

Udana akcja Motoru zakończona strzałem Piotra Ceglarza, ale w górę powędrowała chorągiewka sędziego asystenta. Zacznie Raków z rzutu wolnego.

60'

Boisko opuścił także Sebastian Musiolik. W jego miejsce podstawowa "9" Rakowa czyli Vladislavs Gutkovskis.

60'

Zmiany także w Rakowie. Schodzi mało widoczny dziś Bartosz Nowak. Za niego Mateusz Wdowiak.

59'

...zszedł także Wojciech Reiman, za niego Marcel Gąsior.

59'

Zmiany w Motorze. Zbiega do linii bocznej Jakub Szuta. W jego miejsce Kacper Wełniak...

58'

Znów zaatakowali gospodarze. Akcja lewą stroną, wybili piłkarze Rakowa. Będzie rzut z autu na wysokości pola karnego.

57'

Przerwa w grze. Ucierpiał w starciu kapitan Motoru Rafał Król.

56'

Ciekawa próba graczy Motoru. Uderzał Bartosz Zbiciak, ale ponad bramką.

55'

Akcja Rakowa zakończona strzałem Patryka Kuna. Mocne i niecelne uderzenie skrzydłowego.

54'

Raków prowadzi piłkę po obwodzie. Gracze Motoru biegają za piłką.

52'

Szkoda tej kontry dla Rakowa... podanie do tyłu, strata piłki i w efekcie nici z szybkiego ataku "Medalików".

51'

Będzie szansa dla gospodarzy. Motor ma rzut rożny.

50'

Zatrzymał atak Motoru Władysław Koczerhin. Piłka dla rywali, Raków ma czas żeby się utrzymać.

49'

Długa piłka w wykonaniu piłkarzy Motoru, ale Tomas Petrasek przeczytał to zagranie i wybił piłkę.

47'

Raków z odważnym atakiem, ale piłka odskoczyła Bartoszowi Nowakowi. Trzeba akcję budować od nowa.

46'

Wraz z początkiem drugiej połowy pojawił się Mariusz Rybicki. Zastąpił Piotra Kusińskiego.

46'

Rozpoczęliśmy drugą połowę.

21:27

Statystyki I połowy:

• Posiadanie piłki - 60% na korzyść Rakowa,
  • Strzały - aż 18 do 2 na korzyść "Medalików".
45'

Koniec pierwszej połowy. Raków prowadzi 1:0. Wracamy za kilkanaście minut.

44'

Strzał na zamknięcie akcji w wykonaniu Giannisa Papanikolaou, ale niecelnie. Wcześniej uderzał Patryk Kun, ale wprost w rywala.

43'

Władysław Koczerhin dogrywał w pole karne, ale wybił to jeden z obrońców Motoru. Jest rzut rożny dla gości.

42'

Świetna akcja Rakowa, ale zawiodła finalizacja. Przeszkodzili sobie zawodnicy z Częstochowy. Ale trzeba ich pochwalić za koronkowy atak.

40'

Motor fantastycznie wyszedł z pressingu i zakończył akcję strzałem. Niecelnie jednak Piotr Ceglarz. Zacznie Raków od bramki.

39'

Milan Rundić nieprzepisowo zatrzymał groźnie rozpoczynający się atak Motoru i zaczną gospodarze od rzutu wolnego.

38'

Gospodarze przechwycili piłkę - prosty, techniczny błąd Frana Tudora.

37'

Piłkarze Rakowa mieli słuszne pretensje do gwiżdżącego Tomasza Kwiatkowskiego - piłkarz Motoru dwiema nogami wślizgiem ruszył po piłkę, a w rezultacie trafił w nogi Patryka Kuna. Upiekło się piłkarzowi Rakowa.

36'

Zawrzało między piłkarzami. Arbiter sięgnął do kieszonki - żółta kartka dla piłkarza Motoru Piotra Kusińskiego.

34'

Gospodarze przy piłce. Nie dają pograć Rakowowi.

33'

Było groźnie! Płaski strzał po ziemi Iviego Lopeza. Uderzenie Hiszpana obok bramki Motoru.

31'

30'

I MAMY OTWARCIE WYNIKU! W KOŃCU! RAKÓW WCISNĄŁ BRAMKĘ. STRZELCEM SEBASTIAN MUSIOLIK, KTÓREGO STRZAŁ GŁOWĄ Z NAJBLIŻSZYCH METRÓW ZNALAZŁ DROGĘ DO BRAMKI.

29'

Była poprzeczka, teraz słupek obity bramki Motoru. Uderzał Patryk Kun, który bardzo w tym meczu poluje na gola.

28'

Ależ kontra Rakowa zakończona strzałem. Na wysokości zadania stanął Łukasz Budziłek i jest korner dla gości.

26'

Wymiana piłki w środkowej strefie. Obie drużyny nie odpuszczają.

24'

Główka Sebastiana Musiolika, ale ten strzał nie mógł zagrozić bramce Motoru. Pewna interwencja Łukasza Budziłka.

22'

Była szansa dla Rakowa z rzutu wolnego, ale popsuta ta szansa. Piłkę na trybuny dograł Fran Tudor.

21'

Akcja Rakowa zakończona niecelnym strzałem. Próbował Fran Tudor.

20'

Imponująco minął kilku rywali skrzydłowy Motoru Filip Wójcik. Piłkarz wyrzucił się jednak i w rezultacie piłka dla Rakowa.

18'

Będzie rzut wolny dla Motoru. Faulował Tomas Petrasek. Piłka w dobrym miejscu na strzał.

17'

Nie popisał się teraz Władysław Koczerhin. Strata Ukraińca, jednak Motor tego nie wykorzystał. Goście muszą być czujni.

16'

Piotr Ceglarz zagrał w pole karne, ale piłka nie trafiła do żadnego z partnerów. Imponuje jednak tempo gospodarzy, bo Raków przez moment biegał za futbolówką.

14'

Próba uruchomienia Piotra Ceglarza, ale podanie do skrzydłowego Motoru zbyt mocne. Zacznie Raków od bramki.

12'

Przekroczył przepisy Patryk Kun, który sfaulował jednego z rywali. Obyło się bez kartki dla skrzydłowego Rakowa.

11'

Patryk Kun wywalczył rzut rożny. Będzie szansa dla Rakowa ze stałego fragmentu gry.

9'

Ależ tutaj pachnie golem dla Rakowa. W świetnej okazji Sebastian Musiolik, piłkę w ostatniej chwili spod jego nóg wybił stoper Motoru Bartosz Zbiciak.

8'

Niepewnie zachował się bramkarz Rakowa Kacper Trelowski. Na szczęście dla Rakowa obronił, choć z problemami.

7'

To powinien być gol. Piłka idealnie dograna na szesnastym metrze pod nogi Milana Rundica. Ten wbiegł w drugie tempo i huknął w poprzeczkę.

5'

Na strzał z dystansu zdecydował się Władysław Koczerhin. Bramkarz Motoru broni, ale nie była to łatwa interwencja.

4'

Nieźle to wymyślili piłkarze Rakowa. Dogranie z lewej strony i sytuacyjny strzał Sebastiana Musiolika. Uderzenie jednak ponad bramką.

3'

Raków póki co na własnej połowie. To Motor prowadzi atak.

1'

I zaczęliśmy mecz! Rozpoczął Raków.

20:29

Już za chwilę pierwszy gwizdek sędziego. Arbitrem zawodów jest Tomasz Kwiatkowski, który był m.in. sędzią VAR w meczu finału katarskiego mundialu.

20:20

Dla Motoru jeden mecz z Rakowem zapisał się wyjątkowo, bo 24 maja 1980 roku, po zwycięstwie z tą drużyną 1:0 podopieczni wówczas Bronisława Waligóry, na pięć kolejek przed końcem rozgrywek drugoligowych zapewnili sobie pierwszy w dziejach piłkarstwa na Lubelszczyźnie awans do Ekstraklasy.

20:15

Dopiero co za nami udany mecz w Białymstoku, a już musimy szykować się do kolejnego wyjazdu do Lublina, tym razem na mecz pucharowy. To jest już ćwierćfinał, więc wkraczamy w decydującą fazę tych rozgrywek i oczywiście będziemy chcieli awansować do półfinału. Taki jest nasz cel i z takim nastawieniem wyruszymy we wtorek do Lublina - mówił przed meczem Marek Papszun.

20:07

Raków Częstochowa idzie w obecnym sezonie jak burza. Podopieczni Papszuna są liderem Ekstraklasy i są coraz bliżej upragnionego mistrzostwa Polski. "Medaliki" nie chcą zadowolić się tylko triumfem w lidze, ale także w rozgrywkach pucharowych.

20:05

Wyraźnym faworytem tej rywalizacji będzie Raków, ale Motor może zawiesić poprzeczkę bardzo wysoko. Klub z Lublina we wcześniejszych fazach tych rozgrywek pokonał Zagłębie Lubin oraz Wisłę Kraków, czyli ekipy, który są w wyższych ligach niż Motor.

20:00

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację LIVE z ostatniego ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym drugoligowy Motor Lublin podejmie lidera PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa.