• Łukasz Zjawiński - 2 (Jakub Sypek - 3)
  • Jordi Sanchez - 4
  • Juliusz Letniowski - 3 (Karol Danielak - 3)
93'

Koniec meczu! Widzew Łódź wypunktował po przerwie Stal, wygrywając w Mielcu 3:0! Bramki strzelili Jordi Sanchez, Dominik Kun i Jakub Sypek.

93'

Po indywidualnej akcji Adam Ratajczyk uderza w stronę bramki. Henrich Ravas nie dał się pokonać.

91'

Jakub Sypek szykował się do główki z kilku metrów. Został trafiony nogą w tę część ciała przez Arkadiusza Kasperkiewicza. Zawodnikiem Widzewa zajmuje się sztab medyczny,

90'

Trzy minuty doliczone.

89'

Serafin Szota blokuje strzał Mikołaja Lebedyńskiego.

88'

... a za Dominika Kuna pojawia się Adam Dębiński.

88'

Podwójna zmiana w Widzewie: Bożidar Czrobadżijski zastępuje Martina Kreuzrieglera...

87'

Łodzianie punktują Stal! Mocne zagranie do Dominika Kuna, który pognał lewą stroną. W polu karnym podaje do nadbiegającego Jakuba Sypka, który uderza tam, skąd przyszła, nie do obrony przy lewym słupku!

87'

GOL DLA WIDZEWA! JAKUB SYPEK!!!

85'

Tym razem Bartosz Mrozek spokojnie broni strzał Jordiego Sancheza.

84'

Dominykas Barauskas zmienia Macieja Domańskiego.

82'

Kontrę w środku pola zapoczątkował Dominik Kun. Nie miał zbyt wielkiego wsparcia. W końcu piłkę przed polem karnym piłkę do staje Paweł Zieliński. Jego strzał został zablokowany, ale do piłki w polu karnym dopada Kun, który w sytuacji sam na sam z Bartoszem Mrozkiem uderza do siatki obok bezradnego bramkarza!

82'

GOL DLA WIDZEWA! DOMINIK KUN!!!

81'

Po centrze z lewej strony zakotłowało się w polu karnym Widzewa. Goście wyszli jednak z opresji.

80'

Przydał się teraz Patryk Lipski przy swoim polu karnym. Przerwał atak Stali, ale po chwili okazję miał Said Hamulic! Po dośrodkowaniu z prawej strony uderza anemicznie głową w kozioł i piłka ląduje w rękawicach Henricha Ravasa.

78'

Pospieszył się Adam Ratajczyk. Podaje prostopadle w pole karne do nikogo, a miał dużo miejsca, by złożyć się do strzału...

77'

Bogdan Vastsuk zastępuje Fryderyka Gerbowskiego.

76'

Henrich Ravas ratuje beniaminka przed utratą bramki! Paruje strzał Saida Hamulica z kilku metrów, który dostał bardzo dobre podanie od Fryderyka Gerbowskiego!

75'

4 953 widzów w Mielcu.

74'

Jordi Sanchez dostaje piłkę przed linią 16. metra. Balansem ciała chciał wywieźć w pole Arkadiusza Kasperkiewicza, ale ciut za mocno trącił sobie piłkę do przodu, co wykorzystał obrońca Stali.

73'

Nie udało się mielczanom przedrzeć. Henrich Ravas niespiesznie wznawia grę z "piątki".

70'

Jakub Sypek zmienia Łukasza Zjawińskiego.

70'

Składna akcja Stali mogła dać wyrównanie! Po płaskim wstrzeleniu piłki z lewej strony w "szesnastkę" Mikołaj Lebedyński uprzedził Serafina Szotę, ale uderzył nad poprzeczką.

69'

Mocne zagranie Dominika Kuna do rozpędzonego Jordiego Sancheza. Bliżej piłki miał jednak Mateusz Matras, który wycofuje piłkę do własnego bramkarza.

67'

Dobre zagranie na wolne pole do Karola Danielaka. Poza polem karnym skutecznie interweniuje Bartosz Mrozek.

13:56

[WIDEO] JORDI SANCHEZ Z BRAMKĄ W MIELCU

65'

Said Hamulic pada na murawę tuż przed linią 16. metra. Domagał się rzutu wolnego, ale sędzia nakazuje grać dalej.

65'

Składna akcja gospodarzy środkiem. Na lewej stronie pojawił się Marcin Flis, ale jego dośrodkowanie nie znajduje adresata przed bramką Widzewa.

64'

Arkadiusz Kasperkiewicz bez problemu poradził sobie w defensywie z Mato Milosem. Bartosz Mrozek wznawia grę z "piątki".

62'

Karol Daniela zmienia Juliusza Letnowskiego.

60'

Adam Ratajczyk zmienia Fabiana Hiszpańskiego.

60'

Po krótkim rozegraniu Juliusz Letniowski uderza trzykrotnie. Pierwsze dwie próby zostały zablokowane, a trzecia poszybowała wysoko nad bramką

59'

Groźnie zapowiadała się kontra Widzewa! Łukasz Zjawiński na lewej stronie pola karnego chciał zagrać przed bramkę do Jordiego Sancheza, ale w ostatniej chwili zablokował go Marcin Flis. Rzut rożny.

57'

Jordi Sanchez w roli lewoskrzydłowego. Prostopadłym podaniem chciał uruchomić Łukasza Zjawińskiego, ale obrona Stali zdołała opanować piłkę.

56'

Strzał Macieja Domańskiego z dystansu zablokowany.

53'

Niespodziewanie to łodzianie wychodzą na prowadzenie! Mocne zagranie Pawła Zielińskiego w pole karne do Jordiego Sancheza. Nie zdołał go zablokować Arkadiusz Kasperkiewicz i Hiszpan uderza z narożnika pola bramkowego do siatki między nogami stojącego przy słupku Bartoszowi Mrozkowi!

53'

GOL DLA WIDZEWA! STRZELCEM JORDI SANCHEZ!!!

52'

Dobre dośrodkowanie Macieja Domańskiego w pole karne, skąd Mikołaj Lebedyński główkuje obok bramki. Troszkę przeszkodził mu tutaj... Piotr Wlazło.

51'

Fabian Hiszpański powalony przez Mato MIlosa ok. 25 metrów od bramki Widzewa. Kartki jednak nie ma.

50'

Marcin Flis upomniany żółtą kartką za faul.

49'

Said Hamulic miał kapitalną okazję do otworzenia wyniku spotkania! Za mocno wypuścił sobie piłkę w "szesnastce" po zagraniu Macieja Domańskiego!

48'

Maciej Domański rozrzuca ciężar gry na prawą stroną do Fryderyka Gerbowskiego. Ten zagrywa w okolice narożnika pola bramkowego do Mikołaja Lebedyńskiego, lecz nie oddał strzału. Henrich Ravas wznawia grę z "piątki".

13:38

Mielczanie są obecnie na 8. miejscu w tabeli, łodzianie zaś są "piętro" wyżej

46'

Dobre dośrodkowanie Pawła Zielińskiego z prawej strony w pole karne. Juliusz Letniowski uderza głową wysoko nad poprzeczką.

46'

Czas na drugą odsłonę! Stal przystępuje do niej bez zmian.

46'

Patryk Lipski wychodzi na drugą połowę w miejsce Marka Hanouska.

13:30

Statystyki z pierwszej połowy

13:27

Wracamy do Mielca, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 10. kolejki Ekstraklasy między Stalą a Widzewem. Po pierwszej połowie mamy remis. Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+3' Koniec pierwszej polowy. Mimo przewagi Stal Mielec bezbramkowo remisuje z Widzewem Łódź.

45'

+2' Marcin Flis uderza z ok. 30 metrów. Piłka poleciała nad bramką.

45'

Krzysztof Jakubik dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

44'

Marek Hanousek opatrywany przez sztab medyczny. Ma problemy z żebrami, ale pozostaje na murawie.

42'

Kolejna bardzo dobra interwencja Arkadiusza Kasperkiewicza. Wespół z Fabianem Hiszpańskim powstrzymuje w "szesnastce" Jordiego Sancheza.

39'

Jordi Sanchez ruszył odważnie na trzech rywali. Zgubił jednego, ale w polu karnym Stali czysto poradzili sobie z nim Arkadiusz Kasperkiewicz i Piotr Wlazło.

38'

Henrich Ravas spokojnie łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu z prawej strony.

37'

Mielczanie co chwila mają stały fragment gry. Do tej pory nie byli w stanie przełożyć na bramki.

13:06

Dyskusyjna sytuacja z 32. minuty. Wybiegający na czystą pozycję Said Hamulic powalony przez Serafina Szotę; za nim biegnie Martin Kreuzriegler

35'

Maciej Domański uderza prostym podbiciem. Piłkę musnął głową stojący w murze Mare Hanousek, przez co ta ląduje na górnej siatce!

34'

Decyzja podtrzymana! Żółta kartka dla Serafina Szoty i rzut wolny z 25 metrów.

33'

Krzysztof Jakubik biegnie do monitora VAR. To może być czerwona kartka dla defensora Widzewa!

32'

Źle rozegrany rzut wolny dał szansę Stali na wyjście z kontrą! Said Hamulic wyskoczył wyżej do górnej piłki, poradził sobie z Serafinem Szotą i pognał w stronę bramki. Defensor Widzewa fauluje go i zostaje upomniany żółtą kartką. Taka decyzja arbitra nie podoba się kibicom. a Krzysztof Jakubik czeka na komunikat z wozu VAR.

30'

Szeroko ustawiony na lewej stornie Mato Milos dostaje dokładne podanie. Podholował kilka metrów, po czym centruje w pole karne. Piłka odbija się od zawodnika Stali i wpada do "koszyczka" Bartosza Mrozka. Sędzia dopatrzył się jednak zagrania ręką zawodnika gospodarzy.

29'

Kolejny przechwyt Mateusza Matrasa na boku. Zagrywa przed pole karne do Saida Hamulica, ale ten nie zdołał opanować piłki.

27'

To mógł być gol dla Widzewa! Po dośrodkowaniu z prawego narożnika wyskoczyło dwóch zawodników w czerwonych strojach i jeden ze Stali. Piłka odbijała się od nich tak, że trafiła w głowę zdezorientowanego Piotra Wlazły, po czym turlała się w stronę bramki! Musnęła słupek, a następnie przekroczyła linię końcową! "Tylko" rzut rożny!

27'

Łodzianom udało się przenieść ciężar gry na połowę gospodarzy. Wywalczyli rzut rożny.

26'

Mocne zagranie do Mikołaja Lebedyńskiego w okolice prawego narożnika pola karnego gości. Bez problemu poradził sobie z nim Serafin Szota, który dla uspokojenia wycofał piłkę do bramkarza.

24'

Fryderyk Gerbowski centruje w pole karne dokładnie tam, gdzie było dwóch zawodników... Widzewa. Mikołaj Lebedyński i Said Hamulic nie ruszyli w tempo do tego zagrania.

23'

Łukasz Zjawiński chciał urwać się prawą stroną. Stracił piłkę tuż za linią środkową.

21'

Przechwyt gospodarzy blisko "szesnastki" Widzewa. Po wymianie podań płasko w stronę prawego rogu uderza Fryderyk Gerbowski, ale Henrich Ravas skutecznie interweniuje.

20'

Said Hamulic poradził sobie na lewej stronie z Patrykiem Stępińskim i "zabrał się" z piłką wzdłuż linii końcowej. Kapitan Widzewa zdążył wrócić, by wślizgiem wybić piłkę na rzut rożny.

19'

Fryderyk Gerbowski z łatwością poradził sobie na skrzydle z rywalem na prawej stronie. Przełożył piłkę do lewej nogi, po czym... przeciągnął dośrodkowanie.

17'

"Stempel" Fabiana Hiszpańskiego na stopie Juliusza Letniowskiego. Sędzia nie sięga do kieszonki, ale pomocnikiem Widzewa zajmuje się sztab medyczny.

16'

Obrona Widzewa radzi sobie z dośrodkowaniem, a ostatecznie piłkę łapie Henrich Ravas.

15'

Fabian Hiszpański faulowany przez Dominika Kuna. Do bramki Widzewa ok. 35 metrów.

14'

Maciej Domański centruje w pole bramkowe, gdzie podbijają piłkę obrońcy Widzewa. Do niej ruszył Marcin Flis, który najpierw zastawił drogę Arkadiuszowi Kasperkiewiczowi ręką, po czym złożył się do uderzenie PRZEWROTKĄ! Pomylił się nieznacznie!

13'

Piłkarze Stali "zamknęli" beniaminka tuż przy jego polu karnym. Przynosi to serię rzutów rożnych, tak jak i w tej sytuacji -po centrze z lewej strony Serafin Szota uprzedza rywala. Głową wybija piłkę za linię końcową.

12'

Niepewne wyjście z bramki Henricha Ravasa do piłki mogło zakończyć się stratą bramki! Piłka po główce jednego z zawodników Widzewa ląduje na górnej siatce!

11'

Łodzianie na moment oddalają niebezpieczeństwo. Piłka znalazła się znowu blisko pola karnego gości. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Arkadiusz Kasperkiewicz i po rykoszecie jest kolejny rzut rożny.

10'

Dobre dośrodkowanie Macieja Domańskiego w pole karne do wbiegającego Arkadiusza Kasperkiewicza. W ostatniej chwili uprzedzili go łodzianie, wybijając piłkę za linię końcową.

9'

Martin Kreuzriegler przerywa akcję Stali na lewej stronie. Gospodarze szybko wznowili grę z autu, po którym wywalczyli rzut rożny.

8'

Maciej Domański decyduje się na strzał z dystansu. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

12:38

Henrich Ravas jest pewnym punktem beniaminka

7'

Juliusz Letnniowski podaje w pole karne do Dominika Kuna, który nie opanował piłki w boisku. Bartosz Mrozek wznawia krótko grę z "piątki".

6'

Odchodzące dośrodkowanie z lewego narożnika. Piłkę na 18. metrze przejmuje Maciej Domański, którego strzał został zablokowany. Aut z prawej strony na wysokości pola karnego nie przynosi zagrożenia.

5'

Atak Stali lewą stroną przynosi rzut rożny po interwencji Patryka Stępińskiego.

3'

Na wysokości prawego narożnika pola karnego chcieli teraz pograć Juliusz Letniowski i Dominik Kun. Podanie zwrotne w "szesnastkę" został jednak przechwycone przez drużynę prowadzoną przez Adama Majewskiego.

2'

Juliusz Letniowski próbował przedrzeć się w pole karne Stali. Górą był jednak Arkadiusz Kasperkiewicz.

1'

Na gwizdek Krzysztofa Jakubika spotkanie ze środka zaczynają goście!

12:28

Kapitanami są defensorzy - Krystian Getinger i Patryk Stępiński.

12:26

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

12:23

Po raz ostatni Stal z Widzewem mierzyła się w spotkaniu ligowym, które zostało rozegrane 4 listopada 1995 roku. Wtedy lepsi okazali się łodzianie, którzy triumfowali 2:1.

12:21

Sytuacja Widzewa wcale nie wygląda lepiej, ale w Łodzi specjalnie nie mają na co narzekać, ponieważ są beniaminkiem i dorobek trzynastu punktów nikogo nie smuci, a wręcz przeciwnie, większość kibiców i władze klubu zadowala. W poprzedniej kolejce klub z Łodzi zagrał jeden z lepszych meczów i przed własną publicznością pokonał Cracovię 2:0. Dla podopiecznych Janusza Niedźwiedzia druga wygrana z rzędu byłaby świetną informację, bo pozwoliłaby uwierzyć, że łodzianie mogą punktować bardziej regularnie.

12:18

Skład Widzewa Łódź

12:15

Stal na początku sezonu pozytywnie zaskakiwała i udało się jej wygrać na trudnych terenach w Poznaniu i Zabrzu. Ostatnie pięć spotkań to natomiast sinusoida - mielczanom udało się trzykrotnie wygrać i dwukrotnie przegrać. Jedna z porażek miała miejsce w poniedziałek w Białymstoku, gdzie podopieczni Adama Majewskiego zagrali jeden ze słabszych meczów i przegrali z Jagiellonią 0:4. W sobotniej potyczce przed własną publicznością mielecki klub będzie chciał pokazać sportową złość, ale tak naprawdę ciężko powiedzieć, czego możemy się po nim spodziewać.

12:12

Skład Stali Mielec

12:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

12:05

Sobotni maraton 10. kolejki Ekstraklasy zaczynamy w Mielcu, gdzie za 25 minut Stal zmierzy się z Widzewem Łódź. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli, a dzisiejsza wygrana pozwoli zbliżyć się do podium.
Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jakubik...