• Ernest Muci - 3, (Blaz Kramer - bez oceny)
  • Paweł Wszołek - 3, (Maciej Rosołek - 2)
  • Carlitos - 3, (Robert Pich - bez oceny)
19:30

Raków był lepszy i dojrzalszy w dzisiejszym meczu. Jednak końcówka i wysoki wynik nieco zamazuje przebieg meczu. Gospodarze odkuli się za wysoką porażkę sprzed tygodnia z Cracovią.

97'

Koniec meczu w Częstochowie! Raków rozbija Legię Warszawa aż 4:0!

94'

Sebastian Musiolik trafia do bramki rywala, ale arbiter dopatrzył się spalonego!

93'

Znakomity kontratak gospodarzy, Fabian Piasecki wpadł w pole karne Legii, wyłożył piłkę do Bartosza Nowaka, który z łatwością umieścił piłkę w bramce!

92'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Ależ pogrom w Częstochowie! Bartosz Nowak na 4:0!

91'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

91'

Fabian Piasecki wygrał pojedynek siłowy z Rafałem Augustyniakiem w polu karnym Legii i mocnym strzałem zdobył trzecią bramkę dla Rakowa!

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Fabian Piasecki pieczętuje zwycięstwo Rakowa! Już 3:0 dla gospodarzy!

87'

Dośrodkowanie w pole karne Rakowa trafiło pod nogę Mattiasa Johanssona, ale ten nie trafił nogą w piłkę.

84'

Natomiast Bartosz Kapustka pojawił się w miejsce Bartosza Slisza.

84'

Dwie zmiany w Legii Warszawa. Blaz Kramer zmienił Ernesta Muciego

82'

Giannis Papanikolaou ucierpiał po starciu we własnym polu karnym.

80'

Stratos Svarnas zagrał znakomite prostopadłe podanie w pole karne Legii do Bartosza Nowaka, a ten technicznym uderzeniem posłał piłkę nad interweniującym Kacprem Tobiaszem!

79'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Bartosz Nowak podwyższa na 2:0!!!

79'

W drużynie Legii Warszawa Robert Pich pojawił się w miejsce Carlitosa.

78'

Fabian Piasecki wpadł z piłką w pole karne Legii, oddał strzał, ale trafił wprost w rywala.

77'

Natomiast Bartosz Nowak pojawił się w miejsce Mateusza Wdowiaka.

77'

Dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Sebastian Musiolik zmienił Ivi Lopeza

75'

Ivi Lopez zaś wpadł w pole karne Legii, ale znowu bez zagrożenia.

73'

Ivi Lopez dostał piłkę w polu karnym gości, ale gracz Rakowa nie dał rady oddać strzału.

71'

Ivi Lopez zdecydował się na strzał z dystansu, ale gracz Rakowa uderzył bardzo niecelnie.

68'

Bartosz Slisz został ukarany żółtą kartką.

67'

Maciej Rosołek dośrodkował w pole karne Rakowa, ale podanie nie trafiło do żadnego z graczy Legii.

65'

Władysław Koczerhin pojawił się w miejsce kontuzjowanego Szymona Czyża.

64'

Niestety Szymon Czyż jest znoszony na noszach.

63'

Szymon Czyż mocno ucierpiał po starciu z Bartoszem Sliszem.

62'

Natomiast w Rakowie Częstochowa Fabian Piasecki pojawił się w miejsce Vladislavsa Gutkovskisa.

61'

W Legii Warszawa Maciej Rosołek zmienił Pawła Wszołka.

59'

Legia długo rozgrywała piłkę, ale ostatecznie Raków ją przejął przed własnym polem karnym.

56'

W odpowiedzi zaatakował Paweł Wszołek, ale skrzydłowy Legii łatwo stracił piłkę.

53'

Ivi Lopez pokusił się o indywidualną akcję, zbliżył się do pola karnego i oddał strzał, który z wielkim trudem wybronił Kacper Tobiasz!

52'

Stratos Svarnas został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

50'

Ivi Lopez dostał piłkę po prawej stronie boiska, dośrodkował w pole karne, do piłki dopadł Zoran Arsenić, ale uderzył niecelnie.

49'

Dośrodkowanie z narożnika boiska nie zagroziło bramce gospodarzy.

48'

Ładna, kombinacyjna akcja Legii, której efektem okazał się być rzut rożny.

47'

Fran Tudor został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

46'

Rozpoczynamy drugą część meczu!

46'

Zmiana w zespole Legii Warszawa. Patryk Sokołowski zmienił Makanę Baku.

18:32

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Częstochowie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

18:19

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Raków Częstochowa prowadzi z Legią Warszawa 1:0.

45'

Fran Tudor wpadł w pole karne Legii, zagrał wzdłuż bramki gości, do piłki dopadł Vladislavs Gutkovskis, ale w stuprocentowej sytuacji nie trafił czysto w piłkę i nie zdołał zdobyć gola!

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

44'

Mateusz Wdowiak próbował dośrodkować w pole karne Legii, ale trafił wprost do rąk Kacpra Tobiasza.

42'

Paweł Wszołek wpadł w pole karne Rakowa, minął rywala, ale uderzył wprost we Vladana Kovacevića.

40'

Patryk Kun ucierpiał po starciu w środku pola.

38'

Mattias Johansson został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

36'

W odpowiedzi Carlitos dostał piłkę w polu karnym Rakowa, przelobował Vladana Kovacevića, ale z linii bramkowej piłkę wybił Milan Rundić!

34'

Vladislavs Gutkovskis kapitalnie przyjął piłkę i ruszył na pole karne Legii, jednak Łotysz przegrał pojedynek z Kacprem Tobiaszem!

32'

Raków zyskał więcej pewności siebie po zdobyciu bramki. Teraz gospodarze coraz śmielej atakują bramkę rywali.

30'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Ivi Lopez pewnym strzałem otwiera wynik tego meczu!

29'

Rzut karny dla Rakowa Częstochowa!

28'

Ivi Lopez został sfaulowany w polu karnym Legii! Na razie arbiter czeka z decyzją.

26'

Ivi Lopez dośrodkował w pole karne Legii, ale tam Vladislavs Gutkovskis nie zdołał oddać strzału.

23'

Na razie mecz bez fajerwerków. Obie z drużyn próbują przejąć inicjatywę, ale na razie niewiele z tego wynika.

20'

Ernest Muci ponownie doszedł do piłki, tym razem oddał strzał wprost w obrońcę, a dopadający do piłki Carlitos sfaulował rywala.

19'

Josue zagrał w pole karne Rakowa do Ernesta Muciego, ale ten odegrał bardzo niedokładnie.

17'

Mateusz Wdowiak upadł w polu karnym Legii, ale arbiter nie zdecydował się na użycie gwizdka.

16'

Legia Warszawa stara się uspokoić grę i rozgrywa futbolówkę w środku pola.

13'

Ivi Lopez dośrodkował wprost na głowę Arsenića, ale ten trafił wprost w Kacpra Tobiasza.

12'

Gracz Rakowa został sfaulowany na połowie Legii i gospodarze będą mieli okazję na dobre dośrodkowanie.

11'

W odpowiedzi Fran Tudor ruszył prawą stroną boiska, ale również dośrodkował niedokładnie.

9'

Ernest Muci oddał strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę gospodarzy.

8'

Ponownie Paweł Wszołek popędził prawą stroną boiska, ale dograł niemal identycznie i tym razem Legia straciła piłkę.

7'

Wrzutka z rzutu rożnego nie zagroziła bramce Vladana Kovacevića.

6'

Paweł Wszołek dostał piłkę po prawej stronie boiska, zagrał w pole karne, a tam jeden z graczy Rakowa wybił piłkę na rzut rożny.

5'

Raków ma wyraźną przewagę w pierwszych minutach, ale nie potrafi znaleźć dziury w defensywie Legii.

2'

Spokojny początek drugiej połowy meczu. Na razie Raków swobodnie rozgrywa piłkę w środku pola.

17:31

Czas na rozpoczęcie tego meczu!

17:27

Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Częstochowie. Za moment rozpoczniemy rywalizację!

17:18

Natomiast oto zestawienie Rakowa Częstochowa:

17:17

Tak prezentuje się skład Legii Warszawa na dzisiejsze spotkanie:

17:16

W poprzednim sezonie starcie Raków mierzył się z Legią w Częstochowie dwukrotnie. W lidze padł remis 1:1, dla Legii bramkę zdobył Paweł Wszołek, a dla Rakowa odpowiedział Ivi Lopez. Natomiast w półfinale Fortuna Pucharu Polski zespół z Częstochowy wygrał 1:0 po bramce Mateusza Wdowiaka już w 5. minucie meczu. Ponad rok temu przy Łazienkowskiej Raków także był lepszy wygrywając 3:2. Wtedy dla Rakowa trafiali Fran Tudor i dwukrotnie Ivi Lopez. Natomiast dla Legii gole zdobywali Mahir Emreli i Igor Kharatin.

17:12

Natomiast Raków Częstochowa ma o cztery punkty mniej od swojego dzisiejszego rywala. Gospodarze dzisiejszego meczu przed tygodniem nieoczekiwanie zostali rozbici w Krakowie przez "Pasy" aż 0:3. Wcześniej Raków odniósł dwa ważne zwycięstwa z Pogonią Szczecin i Śląskiem Wrocław. Pytanie, czy dzisiaj zobaczymy Raków bezradny jak w Krakowie, czy zdecydowanie lepszy od przeciwników jak w dwóch wcześniejszych meczach.

17:10

Pierwszy raz od dłuższego czasu Legia Warszawa przystąpi do tego spotkania z wyższej pozycji w tabeli niż Raków Częstochowa. Zespół ze stolicy kraju zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów, czyli tyle samo co Wisła Płock i Pogoń Szczecin znajdujące się na dwóch pierwszych miejscach w tabeli. Legioniści nie przegrali od sześciu meczów. Przed tygodniem wygrali u siebie z Radomiakiem Radom 1:0.