Niedziela, 3 października 2021, godz. 15:00
4 : 1
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
1. połowa2 : 1
92'

Koniec! Pogoń Szczecin bardzo pewnie pokonała u siebie Górnika Łęczna 4:1. Dziękujemy za uwagę.

89'

Kąśliwe uderzenie Fornalczyka i kapitalnie do boku odbija Gostomski!

85'

Akcja młodych rezerwowych Pogoni. Fornalczyk do Żurawskiego, a ten uderza centymetry obok słupka!

83'

Tomasz Tymosiak wchodzi za Drewniaka.

79'

Strzał z głowy Triantafyllopoulosa po rogu i znowu wysoko nad bramką.

75'

Alex Serrano za Gąskę.

74'

Schodzi też Grosicki. Zastępuje go Maciej Żurawski.

73'

Mariusz Fornalczyk za Kozłowskiego.

72'

Piłka wystawiona piętą przed pole karne do Kurzawy, mocny strzał po poprzeczkę odbija nad bramką Gostomski!

70'

Ekwilibrystyczna próba strzału po rzucie rożnym Triantafyllopoulosa.

64'

W zespole Pogoni Luka Zahović za Jean Carlosa.

64'

A także Łukasz Szramowski za Kalinkowskiego.

63'

Jason Lokilo za Wędrychowskiego, żegnanego brawami.

63'

Michał Mak zastępuje Serhija Krykuna.

60'

Grosicki wypuścił Jean Carlosa, płaski strzał odbił przed siebie Gostomski. Czekał już tam na piłkę Kucharczyk, który pokazał, że ma nosa do zdobywania bramek.

60'

GOOOOOOL!!! KUCHARCZYK NA 4:1!!!

58'

A Rafał Kurzawa za Kowalczyka.

58'

Podwójna zmiana w Pogoni. Michał Kucharczyk za Parzyszka.

55'

Dużą szybkość pokazał Jean Carlos, wyprzedził obrońców, ale zwlekał za długo i w końcu został wyblokowany.

52'

Mocne uderzenie sprzed pola karnego w wykonaniu Damiana Gąski przechodzi tuż nad poprzeczką.

49'

Dąbrowski rozciągnął akcję na prawo. Stolarski z pierwszej zgrał na 11. metr, gdzie nabiegał Kozłowski i precyzyjnym strzałem przy słupku zaskoczył Gostomskiego.

49'

GOOOOOL!! KACPER KOZŁOWSKI PODWYŻSZA NA 3:1!!!

46'

Wznawiamy spotkanie po przerwie.

16:03

A tak padła druga bramka dla Pogoni:

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Bramka do szatni. Mocne dośrodkowanie z prawej strony Kozłowskiego, piłki nie sięgnął rzucający się Gostomski. A ta trafiła w nogi Szczęśniaka. Karygodny błąd całej defensywy łęcznian.

45'

GOOOOOOL!!! POGOŃ ZNOWU PROWADZI!! SAMOBÓJ KRYSPINA SZCZĘŚNIAKA!!

42'

Dośrodkowanie na Parzyszka, zachował czujność Maciej Gostomski.

40'

Wędrychowski prostopadle w pole karne do Śpiączki, ten uderzył mocno po długim rogu i pokonał bramkarza Pogoni.

40'

GOOOOOL!!! WYRÓWNANIE!!! BARTOSZ ŚPIĄCZKA!!!

38'

Parzyszek wystawił piłkę Jean Carlosowi na 17. metr, ale Hiszpan uderzył na wiwat.

37'

Grosicki wypuszczony w pole karne, minął obrońcę Górnika, lecz oddał za lekki strzał ze szpica.

34'

Kalinkowski przyjął piłkę i bez namysłu uderzył z 25 metrów. Niecelnie.

30'

Rozpędzony Kowalczyk swobodnie wbiegł w pole karne i oddał płaski strzał, który zaskoczył bramkarza. Bardzo łatwy gol dla Portowców.

30'

GOOOOOL!!! 1:0 DLA POGONI!! KOWALCZYK!!!

26'

Groźnie Górnik! Kropnął sprzed pola karnego Leandro i Stipica musiał wyciągnąć się jak długi!

24'

Bardzo aktywny na lewym skrzydle jest Grosicki, ale wszystkie piłki zagrywane w pole karne nie trafiają do kolegów.

22'

Z najwyższym trudem broni się Górnik, przed momentem w ostatniej chwili uprzedzony Parzyszek.

17'

Celny strzał Bartłomieja Kalinkowskiego sprzed pola karnego, ale piłka ledwo doleciała do Dante Stipicy.

14'

W odpowiedzi zablokowany w polu karnym strzał Marcela Wędrychowskiego.

13'

Zablokowany strzał z woleja Parzyszka! Świetnie dorzucił mu piłkę Grosicki.

12'

Gospodarze długo, cierpliwie budują atak pozycyjny.

9'

Coraz mocniej naciskają Portowcy. Defensywa Górnika ma ręce pełne roboty.

6'

Piłka trafiła z prawej strony na sam środek pola karnego, gdzie stał Piotr Parzyszek. Napastnik Pogoni uderzył jednak nieczysto i za słabo.

5'

Trzy akcje z udziałem Kamila Grosickiego, ale nie jest w stanie przedrzeć się Pogoń w pole karne rywali.

3'

Dobry początek łęcznian, którzy utrzymują inicjatywę.

1'

Początek spotkania.

14:58

Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę, za moment zaczynamy.

14:38

14:35

14:25

Zielono-czarni z kolei wciąż maja na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo w PKO Ekstraklasie w tym sezonie. Nastroje łęcznianom z pewnością nieco poprawił awans do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Kamila Kieresia rzutem na taśmę pokonali w Polkowicach tamtejszego Górnika, dzięki bramkom Sergieja Krykuna i Michała Maka z 90. minuty.

14:23

Pogoń Szczecin w bieżącym sezonie jeszcze nie przegrała na własnym boisku. Jedyną jak dotąd porażkę zaliczyła w wyjazdowym starciu z Zagłębiem Lubin. W minionej kolejce Portowcy przełamali się po serii trzech remisów 1:1 i zwyciężyli z krakowską Wisłą. Teraz z pewnością chcą pójść za ciosem i odnieść przekonujące zwycięstwo nad czerwoną latarnią ligi.

14:22

14:20

Witamy! W drugim sobotnim meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin zagra u siebie z ostatnim w tabeli Górnikiem Łęczna. Zapraszamy na relację na żywo.