Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
3 : 2
CracoviaCracovia
94'

Koniec spotkania! Niezła druga połowa. Różnicę zrobił Płacheta, który miał udział przy każdym golu. Śląsk po tym zwycięstwie umacnia się na czwartym miejscu. Do wicelidera traci tylko punkt.

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Lopes na raty. Uderzył głową.

91'

Z dystansu Loshaj - kompletnie nieudanie. Uderzył wysoko nad bramką.

90'

Sędzia dolicza trzy minuty. Trener Lavicka apeluje do piłkarzy o uspokojenie tempa.

87'

Gąska za Picha. To ostatnia zmiana w Śląsku.

87'

Jeszcze jeden strzał Wdowiaka - niecelny.

85'

Zbliżamy się do końca meczu. Śląsk już nie forsuje tempa - raczej wyczekuje ostatniego gwizdka.

82'

Uwaga! Strzela Hanca, lecz obok bramki.

82'

Gromkie brawa żegnają Płachetę. W jego miejsce wchodzi Bergier.

82'

Loshaj za Dimuna.

79'

Niesamowity luz i zabawa Płachety. Podanie od Exposito, wygrany pojedynek jeden na jeden, odwrócenie się z piłką i strzał obok Peskovicia. Rewelacja.

79'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Fantastyczne zachowanie PŁACHETY!

79'

Putnocky piąstkuje na dziesiątym metrze. Wrzucał z wolnego Hanca.

75'

Jest zmiana. Marković w miejsce Chrapka.

75'

Tamas też dostaje kartkę.

75'

Przepychanki na murawie. Króluje w tym Dytiatjew. Żółta kartka.

73'

Puerto wybija na róg. Cracovia walczy o drugiego gola. Końcówka będzie ciekawa.

72'

Ależ blisko wyrównania... Hanca odwraca się z piłką w szesnastce, ale uderza tuż obok długiego słupka.

69'

Płacheta! Płaskie podanie w polu bramkowym, ale nikt go nie przecina.

68'

Probierz brawami zachęca piłkarzy do wysiłku.

68'

Thiago w miejsce Lusiusza.

67'

Przed zejściem Lusiusz dostał kartkę.

67'

Śląsk fauluje w polu karnym. Dlatego z wolnego wyszły nici.

64'

Z boiska zszedł Fiolić. Ferraresso dostaje pół godziny gry.

63'

Dla Płachety to trzecia asysta, dla Exposito to ósmy gol.

62'

Strata Cracovii na połowie, Płacheta wypuszcza Exposito, ten zbiega do środka i ładuje pod poprzeczkę.

62'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! CO TU SIĘ DZIEJE! ŚLĄSK NA 2:1! Piękny strzał EXPOSITO!

62'

No i robi się ciekawie. Pich dośrodkował, nabiegający Płacheta skończył. Szósty gol Polaka, piąta asysta Słowaka. Mecz zaczyna się od nowa!

60'

I GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Płacheta na 1:1!

59'

Główka van Amersfoorta, próba dobitki Wdowiaka, ale na miejscu Putnocky. Śląska ma niewątpliwie problemy w drugiej połowie. Za dużo pozwala Cracovii, za mało sam kreuje.

58'

Za ten faul Musonda obejrzał kartkę.

57'

Musonda faulem zatrzymał Wdowiaka. Wcześniej zablokowany strzał Exposito. Gwizdy na trybunach.

55'

Płacheta wjechał z piłką w pole karne, po czym wyjechał z nią za linię. Zresztą podanie i tak trafiło do rąk Peskovicia.

54'

Żółta kartka dla Chrapka.

53'

Lopes ponownie główkował po rożnym - niecelnie. Wcześniej gwizdek sędziego. Sfaulowany został zawodnik Śląska.

52'

W dalszym ciągu atakuje Cracovia. Dimun kopnął po rożnym. Piłka przeszła obok lewego słupka.

50'

Zobaczymy, czy Cracovia się cofnie, czy jednak poszuka drugiej bramki. Jest w komfortowym położeniu

48'

Dziesiąty gol Lopesa, pierwsza asysta Fiolicia. Cracovia objęła prowadzenie.

47'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Lopes na 1:0! Głową po rożnym.

47'

Wdowiak! Dobra pozycja strzelecka, ale strzał słaby. Putnocky wybija na róg.

46'

Wracamy na drugą połowę. Grę wznowili goście. Zmian w składach jeszcze nie ma.

46'

Błędy Cracovii w szesnastce. Stiglec uderza, ale zostaje zablokowany.

45'

Koniec pierwszej połowy. Strzałów całe mnóstwo, ale gola ani jednego. Wracamy za kwadrans.

44'

Lopes z powietrza po świetnym dograniu Wdowiaka! Niestety (dla Cracovii) nieczysto trafił w futbolówkę.

41'

Exposito główkuje niecelnie. Kończył akcję po wolnym.

38'

Spięcie Hanki z Pichem. Kartek brak. Debiutujący w ekstraklasie sędzia uspokaja obu piłkarzy.

38'

A teraz Pich! Z dystansu w Peskovicia. Trzy strzały w krótkim czasie.

37'

Lopes zablokowany w szesnastce. Robi się ciekawie.

37'

Ależ blisko gola dla Cracovii. Dytiatjew po kornerze uderza nogą. Akurat trafił tam, gdzie stał Putnocky. Co za pech!

36'

Śląsk ma przewagę. Znowu gościł w polu karnym Cracovii, lecz w ostatniej chwili został powstrzymany.

33'

Płacheta uderzył prosto z wolnego. Był to trudny strzał. Pesković bronił go jakby na raty - ale skutecznie.

30'

Wdowiak do rąk Putnockiego. Na razie to wyrównane spotkanie. Trudno powiedzieć, kto miałby objąć prowadzenie.

27'

Tym razem van Amersfoort wycofuje do Dimuna. Jest strzał, jednak bardzo nieudany.

26'

Najlepsza okazja Cracovii. Hanca wrzuca z wolnego, głową kończy van Amersfoort, ale piłka przechodzi tuż obok lewego słupka.

25'

Akcja Musondy zakończona celnym strzałem. Pesković na posterunku.

22'

Nieporozumienie Łabojki z kolegami, dlatego od bramki wznawia Pesković.

19'

Helik nieco za mocno w kierunku Wdowiaka.

17'

Cracovia mogła zagrozić Śląskowi. Lopes jednak przepuścił i tym samym stracił piłkę. Gdyby sam się z nią zabrał to miałby szansę na dobrą pozycję do strzału.

15'

Tym razem Płacheta obija boczną siatkę. Fajnie rozegrał piłkę z Chrapkiem.

12'

Płacheta uderza efektownie, ale niecelnie.

11'

Wdowiak wrzuca, ale do rąk Putnockiego. Wcześniej pod drugą bramką nieudane dośrodkowanie Picha - z rożnego.

9'

No i proszę. Stiglec kolejny raz świetnie dogrywa w pole karne. Tam głową uderza Pich, ale Dytiatjew przeszkodził mu i jest rożny.

9'

Probierz w marynarce, Lavicka na białej koszuli. Czekamy aż mecz nabierze rumieńców.

6'

Siedmiu zawodników podpisało dziś aneksy do umów ze Śląskiem. Do końca sezonu (a nie do końca czerwca) zostają m.in. Chrapek, Broź czy Pich.

5'

Cracovia oddala zagrożenie. Hanca wychodzi na lewej flance do kontry, ale Łabojko zatrzymał go.

5'

Płacheta zablokowany. Uderzał z powietrza. Śląsk ma drugi rzut rożny.

3'

Exposito! Źle się zachował po wbiegnięciu w pole karne. Uderzył wysoko nad poprzeczką.

3'

Pestka nie dogonił piłki, która wyszła na aut. Akcję napędzał wcześniej Fiolić.

1'

Hanca to skrzydłowy. Natomiast dzisiaj pełni rolę prawego obrońcy.

1'

Gramy! Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka zaczęli gospodarze. Z trybun niesie się głośny doping. Jest kilka tysięcy osób.

18:58

Śląsk w strojach zielonych, Cracovia w białych z czerwonymi pasami na koszulce.

18:55

To pierwszy mecz z kibicami na trybunach we Wrocławiu.

18:49

We Wrocławiu nadal ciepło - powyżej 20 stopni. Zawody poprowadzi sędzia Dominik Sulikowski (Gdańsk). Za VAR odpowiedzialni są Bartosz Frankowski i Adam Kupsik.

18:35

To trzeci bezpośredni mecz tego sezonu. W sierpniu górą był Śląsk (2:1), w grudniu zwyciężyła Cracovia (2:0).

18:33

18:31

Policzmy Polaków w wyjściowych składach. W Śląsku jest ich czterech, w Cracovii równiez czterech.

18:30

Obie drużyny poległy w weekend. Cracovia przegrała z Jagiellonią, a Śląsk z Legią.

18:29

Wyjątkowo w czwartek o 19 dokończymy 32. kolejkę PKO Ekstraklasy. Śląsk spróbuje skrócić dystans do trzeciego Lecha i drugiego Piasta, a Cracovia postara się zrównać punktami właśnie ze Śląskiem.