3 : 1
SSC NapoliSSC Napoli
1. połowa3 : 0
96'

Koniec spotkania. Barcelona wygrywa i jest w ćwierćfinale. Jej kolejnym rywalem będzie Bayern Monachium!

96'

Ważna interwencja ter Stegena! Obronił strzał z ostrego kąta. Strzelał bodajże Di Lorenzo.

92'

W chwili zejścia Suarez otrzymał jeszcze żółtą kartkę.

92'

Firpo za Suareza.

91'

Trwa doliczony czas. Sędzia z Turcji doliczył w sumie pięć minut. Pierwsza już minęła.

91'

Zablokowany strzał Napoli. Tu już chyba nic się nie zmieni.

89'

Zabawa Napoli pod własną szesnastką. Messi przejmuje od Di Lorenzo, ale źle się zabiera i traci.

87'

Całkiem groźnie pod bramką Barcelony. Niewiele brakowało, żeby Napoli zdobyło kontaktową bramkę.

84'

Monchu Ramon za Griezmanna.

82'

GOL? NIE MA! Milik strzelił gola, ale znalazł się na minimalnym spalonym. Ależ pech!

80'

I jeszcze na boisku pojawia się Elmas.

80'

Milik za Ruiza. A więc dostał kilkanaście minut.

77'

Suarez przewrócony w okolicach szesnastki. Nie ma decyzji o karnym. Sędzia z Turcji nakazuje kontynuować grę - i słusznie.

77'

Alba miękko w pole karne - źle. Ospina złapał piłkę.

75'

Napoli swoich szans upatruje już tylko po stałych fragmentach. Przypomnijmy, do awansu potrzebuje dwóch goli.

70'

I jeszcze Lozano w miejsce słabego dziś Zielińskiego.

70'

Politano w miejsce Callejona.

69'

Wyrzucony do boku Griezmann nie dał rady oddać strzału. Piłkę jednak zawrócił do pola karnego. Seria zablokowanych strzałów ze strony Barcelony.

67'

Messi uderza, ale za lekko.

67'

Barcelona bawi się piłką. Wymienia kilka szybkich podań bez żadnego celu. Napoli w końcu odbiera, ale nie umie zbudować akcji.

63'

Strzały to 7 do 9 na korzyść Napoli. Ale strzały celne to 4 do 2 - dla Barcelony.

62'

Rakitić zbyt głęboko dośrodkował w szesnastkę - z wolnego.

60'

O, jest Zieliński na boisku! Właśnie dostał kartkę za faul na Messim. Przerywał jego szarżę na lewej flance.

59'

Niewykluczone, że w końcówce wejdzie młodzież Barcelony. Sporo niej na ławce.

54'

Za słabe uderzenie Insigne. Najniższy uderzał głową.

53'

Ruiz uderzył obok słupka. Ale wywalczyl rzut rożny. Wcześniej dwie szanse Napoli po kornerach.

49'

Napoli musi postawić wszystko na jedną kartę. Na razie cierpliwie rozgrywa piłkę.

46'

Gramy dalej. Messi jest na boisku.

46'

Lobotka za Demme na drugą połowę.

45'

Po pięciu doliczonych minutach mamy koniec pierwszej połowy. Barcelona prowadzi wysoko.

45'

GOOOOOOOOOOOL! Insigne odrobinę zmniejsza straty.

45'

45'

Trwa czas doliczny pierwszej połowy. Karnego otrzymuje... Napoli!

45'

Wygląda na to, że znamy ostatnich ćwierćfinalistów. Parę utworzą Barceloną (3:0, 1:1) z Bayernem (3:0, 2:1). Wracamy za kwadrans.

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Trafił Suarez. Uderzył w lewy róg. Messi chyba wróci na boisko, ale po przerwie.

45'

Rzut karny dla Barcelony.

45'

Analizy VAR trwają dziś niezwykle długo. Sędzia Çakır biegnie właśnie do monitora, by obejrzeć zdarzenie Koulibaly vs. Messi.

43'

Wygląda to tak, jakby Messi miał nie dokończyć meczu. Twarz schował w dłoniach. Nadal jest opatrywany.

43'

Za chwilę Barcelona może dostać rzut karny. Trwa analiza VAR. Tymczasem Messi mocno poturbowany.

41'

Trzech zawodników padło na murawę - w tym Messi. On został kopnięty przez Koulibaly'ego.

40'

Dość smętne tempo w końcówce pierwszej połowy.

38'

Napoli mogło zaskoczyć Barcelonę. Insigne dobrze wrzucił, ale przeciwnicy połapali się i wybili futbolówkę z pola bramkowego.

34'

A jednak bramka na 3:0 nie została uznana. Po długiej analizie VAR cofnięto ją. Sędzia dopatrzył się zagrania ręką.

32'

Messi przyjmuje w polu karnym na klatkę piersiową, a potem uderza z lewej obok bramkarza.

24'

Czyli jest pozamiatane. Messi minął trzech (!) rywali), wbiegł do szesnastki i tam oddał skuteczny strzał. Świetna, przebojowa akcja.

23'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! MESSI na 2:0!

21'

Napoli wyraźnie schowane. Czeka na dobry moment. A Barcelona szuka drugiej bramki. Aktywny na połowie rywala jest Semedo.

16'

Z dystansu uderzył Rakitić. Mocno, ale obok prawego słupka. Ospina kontrolował sytuację do samego końca.

15'

Teraz to Barcelona kontroluje grę. Wyraźnie odżyła po bramce.

12'

VAR bramkę uznał. Barcelona prowadzi w dwumeczu 2:1.

11'

Pierwsza okazja dla Barcelony i od razu gol. Po wrzutce głową trafia Lenglet.

10'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Barcelony!

9'

Kolejna akcja Napoli. Tym razem odgwizdano pozycję spaloną. Zresztą uderzenie okazało się niecelne.

7'

Messi szukał podaniem Semedo - nieudanie. Dobra interwencja Koulibaly'ego.

6'

Uwaga! Ciekawy pomysł na lobowanie. Ter Stegen faktycznie był daleko od bramki, ale zdążył do niej wrócić. Poza tym strzał był niecelny.

5'

Druga sytuacja dla Napoli. Ruiz został zablokowany w okolicach szesnastki.

4'

Na razie piłka po stronie Napoli. Akcja rozgrywana długo na lewej stronie. Prowadzi grę Insigne.

3'

SŁUPEK! Ależ blisko gola dla Napoli w pierwszej akcji. Bliski szczęścia był Mertens.

3'

Setien w białej koszuli, Gattuso w czarnej koszulce. A na boisku Napoli próbuje przekroczyć własną połowę.

1'

Od środka zaczęli goście. Mecz poprzedziła minuta ciszy.

20:57

Piłkarze wychodzą na boisko - oddzielnie. Barcelona w podstawowym komplecie, Napoli na biało.

20:35

W składzie Napoli widzimy Zielińskiego. Na ławce zaczyna Milik. Barcelona bez Busquetsa, Dembele, Umtitiego czy Vidala.

20:34

W ćwierćfinale na zwycięzcę czeka Bayern. Możemy tak napisać, bo zespół z Monachium broni dziś trzybramkowej zaliczki z Chelsea.

20:33

Pierwszy bezpośredni mecz odbył się jeszcze w lutym. Na bramkę Mertensa odpowiedział po przerwie Griezmann. Dziś Barcelonie wystarczy bezbramkowy remis do awansu.

20:32

Przypomnijmy, Barcelona przegrała walkę o tytuł z Realem, a Napoli znalazlo się w tabeli dopiero na siódmym miejscu - nawet za Milanem. Z tego powodu nie będzie reprezentować Włoch w kolejnej edycji europejskich pucharów.

20:31

Bez kibiców, ale o wielką stawkę. Mecz na Camp Nou zapowiada się niezwykle ekscytująco. Tylko jedna z tych drużyn może uratować beznadziejny sezon.