Wtorek, 26 maja 2020, godz. 20:10
Miedź LegnicaMiedź Legnica
1 : 2
22:05

W pierwszym meczu po 76 dniach przerwy Legia ograła w Legnicy Miedź 2:1 (1:0). Po golu strzelili Walerian Gwilia i Mateusz Cholewiak. Dla pierwszoligowca honorowo trafił Paweł Zieliński - brat Piotra. Stołeczny zespół został trzecim półfinalistą Totolotek Pucharu Polski, dołączając do Cracovii i Lechii Gdańsk.

97'

Ostatni gwizdek Bartosza Frankowskiego! Legia wygrała z Miedzią 2:1 i awansowała do półfinału Totolotek Pucharu Polski!

96'

Łobodziński faulowany. Dośrodkowanie Marquitosa z rzutu wolnego, ale radzą sobie obrońcy Legii.

95'

Zbyt krótkie piąstkowanie Wojciecha Muzyka. Od razu uderzał Jakub Łukowski, ale bardzo niecelnie.

94'

Marquitos uderzał na bramkę Muzyka z ponad 30 metrów. Rykoszet... i będzie rzut rożny dla Miedzi.

90'

Arbiter doliczył do drugiej połowy aż siedem minut!

89'

Żółtą kartką ukarany został Josip Soljić.

88'

Maciej Śliwa dośrodkował z prawej strony w pole karne. Błąd popełnił Wojciech Muzyk, a piłkę głową do siatki skierował Paweł Zieliński. Miedź łapie kontakt!

88'

GOOOOOOOOL! PAWEŁ ZIELIŃSKI! 1:2!

87'

Luquinhas odegrał na 18 metr do Bartosza Slisza. Po strzale pomocnika Legii na ratę piłkę złapał Łukasz Załuska.

85'

Okazja Legii! Paweł Wszołek odegrał do Jose Kante. Gwinejczyk próbował zaskoczyć Łukasza Załuskę, ale został zablokowany.

83'

Roszada także w ekipie Legii. William Remy zameldował się na boisku w miejsce Mateusza Cholewiaka.

82'

Ostatnia zmiana w zespole Miedzi. Dawid Kort wszedł w miejsce Omara Santany.

81'

Santana nie będzie mógł kontynuować gry. Piłkarza zastąpi Dawid Kort.

80'

Czerwona kartka dla Igora Lewczuka! Bardzo spóźniony legionista nadepnął Omara Santanęw okolice stawu skokowego.

77'

Kolejna zmiana w drużynie gości. Luquinhas wszedł w miejsce Waleriana Gwilii.

75'

Zmiana w Legii. Artur Jędrzejczyk wszedł na boisko w miejsce Marko Vesovicia.

72'

Przyblokowany strzał Macieja Śliwy. Piłka w rękawicach Wojciecha Muzyka.

70'

Walerian Gwilia kolejny raz próbował swoich sił uderzając z dystansu. Strzał bardzo niecelny.

67'

Jose Kante przymierzył tuż zza pola karnego, ale został zablokowany. Chwilę wcześniej w starciu z rywalem ucierpiał Michał Karbownik. Potrzebna jest interwencja sztabu medycznego. Piłkarz Legii krwawi z nosa.

65'

Kolejna zmiana w ekipie Miedzi. W miejsce Patryka Makucha wszedł 18-letni Maciej Śliwa.

62'

Po raz pierwszy do kieszonki sięgnął sędzia Bartosz Frankowski. Marquitos nieprzepisowo zatrzymał Domagoja Antolicia.

58'

Pierwsza zmiana w ekipie Miedzi. W miejsce Joana Romana, na boisku zameldował się Wojciech Łobodziński.

57'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Mateusza Wieteski. Obrońca Legii uderzył obok bramki.

55'

Znakomite wejście w pole karne Michała Karbownika. Futbolówka trafiła do Pawła Wszołka, który uderzył nieczysto. Piłka po nodze obrońcy wyszła na rzut rożny.

52'

Paweł Wszołek wyłożył piłkę w polu karnym. Ta trafiła pod nogi Waleriana Gwilii. Gruzin w doskonałej sytuacji chybił celu!

50'

Po dośrodkowaniu Marko Vesovicia główkował Jose Kante. Piłka po strzale Gwinejczyka trafiła w słupek. Po nieudanej interwencji obrońcy futbolówka znalazła się pod nogami Mateusza Cholewiaka. Pomocnik Legii z zimną krwią wykończył akcję! 2:0 dla przyjezdnych!

50'

GOOOOOOOOOOL! MATEUSZ CHOLEWIAK! 2:0 DLA LEGII!

47'

Domagoj Antolić miał dużo miejsca w polu karnym, ale zwlekał z decyzją i został przyblokowany przez obrońców Miedzi.

46'

Druga połowa już się rozpoczęła! Oba zespoły bez zmian!

20:58

Ciekawa pierwsza odsłona spotkania! Legia prowadzi od 17. minuty po bramce Waleriana Gwilii. Gruzin tuz przed przerwą nie wykorzystał jeszcze wybornej okazji na drugiego gola. Miedź także miała swoje szanse. W poprzeczkę trafił Patryk Makuch, a w spojenie słupka z poprzeczką Jakub Łukowski. Wracamy za niespełna 15 minut!

45'

Koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi w Legnicy 1:0!

45'

Ależ szansa Legii! Piłka minęła już Załuskę i trafiła do Gwilii. Gruzin włożył bardzo dużo siły w uderzenie, ale tylko ostemplował słupek!

42'

Domagoj Antolić zbyt głęboka dograł w pole karne. Piłka trafiła w rękawice Łukasza Załuski.

41'

Bartosz Slisz dośrodkował z prawej strony. Centra zablokowana przez Pawła Zielińskiego. Rzut rożny dla Legii.

39'

Michał Karbownik prawą nogą mocno dośrodkował w kierunku Jose Kante. Gwinejczyk nie zdołał trącić piłki.

36'

Domagoj Antolić chciał uruchomić na lewej flance Michała Karbownika, ale zagranie było odrobinę za mocne.

33'

Marquitos przymierzył z około 25 metrów. Na posterunku był Wojciech Muzyk.

30'

Walerian Gwilia postanowił niespodziewanie uderzyć z dużej odległości. Futbolówka przeleciała obok bramki Miedzi.

28'

Jakub Łukowski z rzutu wolnego. Wojciech Muzyk wyciągnął się do piłki, ale ta wyraźnie minęła jego bramkę.

27'

Marquitos zwiódł Bartosz Slisza, ale legionista sfaulował Hiszpana. Rzut wolny dla Miedzi z około 20 metrów.

24'

Jose Kante przechwycił piłkę i ruszył na bramkę Łukasza Załuski. Został jednak powstrzymany przez powracających obrońców Miedzi.

23'

Dośrodkowanie z lewej strony na pole karne Miedzi. Paweł Wszołek odpychał przy wyskoku do główki Pawła Zielińskiego.

20'

Pressing Legii tuż za polem karnym Miedzi. Piłka przebita po zagraniu Gwilii wpada w ręce Łukasza Załuski.

18'

17'

Josip Soljić źle przyjął piłkę, co wykorzystał Jose Kante. Gwinejczyk od razu podał do Waleriana Gwilii, a ten strzelił precyzyjnie tuż zza pola karnego. Legia prowadzi w Legnicy!

17'

GOOOOOOOOL! WALERIAN GWILIA! 1:0!

15'

Jakub Łukowski huknął z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę! Piłka uderzyła w spojenie słupka z poprzeczką!

12'

Jakub Łukowski zagrał na dobieg do Patryka Makucha. Ten wyprzedził Mateusza Wieteskę i oddał strzał. Piłka zahaczyła o zewnętrzną część poprzeczki!

10'

Joan Roman wyciął Marko Vesovicia. Rzut wolny dla przyjezdnych.

7'

Uderzenie z 20 metrów Josipa Soljicia. Obrońcy i pomocnicy Legii zagęścili ten fragment boiska. Strzał został zablokowany.

6'

Legioniści cały czas przy piłce. Zbyt mocny przerzut Domagoja Antolicia na lewą stronę do wbiegającego Michała Karbownika.

4'

Znowu akcja Legii prawą stroną. Paweł Wszołek dograł w pole karne kierunku Waleriana Gwilii. Pomocnik gości został zblokowany.

2'

Marko Vesović z pierwszej piłki zagrał do Pawła Wszołka, który natychmiast oddał strzał z pola karnego! Świetnie broni Łukasz Załuska!

1'

Pierwszy gwizdek arbitra! Od środka piłkarze Legii! Wracamy do gry!

20:01

Spotkanie w roli arbitra głównego poprowadzi Bartosz Frankowski z Torunia.

19:57

W Legnicy obowiązują restrykcyjne zasady bezpieczeństwa. Mają one do minimum ograniczyć możliwość zachorowania.

19:53

Rezerwowi Legia: Mateusz Kochalski, William Remy, Piotr Pyrdoł, Luquinhas, Mateusz Praszelik, Ariel Mosór, Artur Jędrzejczyk, Andre Martins, Tomas Pekhart.

19:51

Rezerwowi Miedź: Mateusz Hewelt, Wojciech Łobodziński, Marcin Garuch, Dawid Kort, Grzegorz Bartczak, Bożo Musa, Artur Pikk, Maciej Śliwa, Mateusz Zatwarnicki.

19:49

19:49

W meczu z Miedzią w bramce Legii zadebiutuje Wojciech Muzyk. 21-letni golkiper do tej pory występował tylko w trzecioligowych rezerwach Wojskowych, w których zagrał w 10 meczach (13 bramek wpuszczonych, 3 czyste konta).

19:47

Dyspozycja obu drużyn jest wielką niewiadomą. Za zdecydowanego faworyta uchodzi oczywiście Legia Warszawa, która przewodzi stawce w Ekstraklasie. Miedź to spadkowicz z najwyższej klasy rozgrywkowej, który chciałby szybko wrócić do krajowej elity. Obecnie podopieczni Dominika Nowaka są na 6. miejscu w Fortuna 1 Lidze.

19:45

Po 78 dniach bez piłki wracamy w Polsce do gry! Futbol zostanie odmrożony w Legnicy. We wtorek w meczu 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski Stal Mielec skonfrontuje się z Legią Warszawa. Początek spotkania o godzinie 20:10