Warta Poznańwarta
1 : 2
Chrobry GłogówChrobry Głogów
93'

Koniec! Walczący o awans zespół Warty Poznań przegrał u siebie z Chrobrym Głogów (1:2) we wtorkowym meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi. Goście zaprezentowali zabójczą skuteczność - oddali tylko dwa celne strzały, które znalazły drogę do siatki.

93'

Po stałym fragmencie przechytrzył obrońców Jakóbowski, który okazał się najsprytniejszy i najszybszy w polu karnym.

92'

GOOOOOL!! WARTA ŁAPIE KONTAKT!! JAKÓBOWSKI!!

87'

Asysta Drewniaka z rzutu wolnego, który dograł idealną piłkę na czubek głowy Lebedyńskiego.

86'

GOOOOOOOL!!! 2:0!! LEBEDYŃSKI!!

85'

Tym razem Kozak przegrał pojedynek na skrzydle z Grobelnym.

83'

Boczek wygral pojedynek biegowy z Lebedyńskim i wyłuskał piłkę napastnikowi Chrobrego.

79'

Nikodema Fiedosewicza zastępuje Michał Grobelny.

77'

Do przewrotki w ataku składał się Boczek, ale trafił prosto w twarz Mandrysza.

75'

Za Banaszewskiego melduje się na murawie Miłosz Kozak.

71'

Uderzenie Łukasza Trałki główką po rzucie rożnym, ale wybijają przed linią obrońcy gości.

67'

Michał Ilków-Gołąb ukarany żółtą kartką.

64'

Pierwsza groźna akcja Chrobrego w tym meczu i pierwszy celny strzał. Szymon Drewniak prostopadle do Mandrysza, który płaskim strzałem pokonał bramkarza.

63'

GOOOOOOL!! ROBERT MANDRYSZ I 1:0 DLA CHROBREGO!!

62'

Za Danielewicza wchodzi Robert Janicki.

61'

Oliver Praznovsky na wślizgu do bramkarza, a ten... załapał piłkę. Sędzie nie zareagował.

59'

I Michał Jakóbowski zastępuje słabego dzisiaj Napołowa.

58'

Bardzo prosty błąd techniczny w przyjęciu Serhija Napołowa.

55'

Starają się szanować piłkę gracze Chrobrego, którzy długo budują akcję od tyłu.

52'

Z 30 metrów z pierwszej piłki odważnie kropnął Tomasz Boczek, ale przestrzelił.

49'

Górna piłka w pole karne dotarła do niepilnowanego Krzysztofa Danielewicza, który uderzył z powietrza, ale wyraźnie obok.

46'

Damian Piotrowski zszedł. W jego miejsce pojawia się Mikołaj Lebedyński.

46'

Wznawiamy spotkanie po przerwie.

45'

Koniec pierwszej połowy.

44'

Teraz chwila przerwy, bo Trałka leży na murawie. Sporo drobnych urazów mamy w tym meczu.

42'

Boczek dał się ograć na lewej stronie i ratował się faulem.

40'

Banaszewski próbował wymusić rzut karny. Upadł na murawę, ale gwizdek sędziego milczy.

39'

Stolc popędził z futbolówką co sił w nogach, ale przegrał walkę o pozycje i znów trzeba wracac do obrony.

36'

Kilkanaście podań poznaniaków w środkowej strefie.

34'

Znów za mocno uderzona piłka w pole karne i Lis pewnie chwyta.

30'

Nie za wiele dzieje się w tym meczu. Pierwsze 30 minut bez sytuacji bramkowych i odważniejszych ataków.

28'

Goscie wyszli z kontratakiem, ale dwóch zawodników na skrzydle nie dogadało się przy rozegraniu i Warta znowu w posiadaniu piłki.

25'

Boczek dobrze interweniował we własnym polu karnym. Tylko korner

23'

Danielewicz faulował Mandrysza.

21'

Kupczak znalazł sobie miejsce do oddania strzału, ale był on za mocny. Od bramki zacznie Szromnik.

18'

Spóźniona interwencja Drewniaka. Naraził rywala na kontuzje, wiec mamy kartke.

17'

Poznaniacy długo rozgrywają między sobą piłkę. Ewidentnie grają na posiadanie piłki i liczą, że w końcu znajdą sposób na ogranie rywali.

15'

Stolc ma zakładany opatrunek na głowę, natomiast Kieliba wyszedł cało ze starcia.

13'

Stolc zderzył się z Kielibą. Jak tak dalej pójdzie, do 30. minuty zabraknie trenerom zmian.

7'

Krzysztof Kubica za Adriana Benedyczaka.

6'

Źle rozpoczął spotkanie Benedyczak. Leży na murawie i prosi o zmianę.

5'

Lis złapał głębokie dośrodkowanie.

4'

Kontratak Chrobrego zatrzymany faulem. Będzie szansa na dośrodkowanie i pierwszą groźną sytuację.

17:42

Zaczynamy spotkanie!

17:33

Chrobry Głogów miał za sobą bardzo trudny okres i powoli wychodzi na prostą. Może być jednak na to za późno, bo do bezpiecznej pozycji jeszcze trochę brakuje. W dodatku głogowianie grają na wyjeździe, gdzie wygrali w tym sezonie tylko dwukrotnie na 12 spotkań.

17:27

Zielonym to się nie udało, a za to w 28. kolejce komplet punktów zdobyli główni konkurenci Warty, czyli Podbeskidzie Bielsko-Biała (2:0 ze Stomilem) i Stal Mielec (wygrana 2:0 z Radomiakiem). Obecnie Warta traci odpowiednia do Podbeskidzia dwa punkty, a do Stali jeden.

17:25

Warta Poznań po remisie w Legnicy mogła być i zadowolona, i rozczarowana. Zadowolona, bo pierwsza połowa była zdecydowanie dla Miedzi, a rozczarowana, gdyż w drugiej podopieczni Piotra Tworka mieli kilka okazji na wywiezienie z Dolnego Śląska kompletu punktów.