Niedziela, 15 września 2019, godz. 12:45
2 : 2
Olimpia GrudziądzOlimpia Grudziądz
1. połowa1 : 2
95'

"Sędzia ch..." - skandują trybuny. Tylko po co? Koniec spotkania! Miedź na remis z Olimpią. To pierwszy remis gości w tym sezonie - od razu w debiucie trenera Trzeciaka.

94'

Duriska ukarany za przeszkadzanie Załusce.

94'

Maloku zablokowany! Działo się pod bramką Miedzi.

93'

Źleeeeee.... Kort obił tylko mur. A teraz na boisku cierpi Duriska.

92'

Uderzy albo Kort, albo Marquitos. Obaj ustawili się przy piłce...

92'

Sędzia doliczył trzy minuty.

91'

Będzie doskonała okazja z wolnego. Marquitos po raz drugi?

92'

ALEŻ BLISKO GOLA DLA MIEDZI! Sabala przegrywa z Sapelą, potem jednak podaje wzdłuż linii, gdzie na szóstym metrze mija się z piłką Marquitos!

89'

Kolejny debiut w Olimpii. Na ostatnie minuty wchodzi Maloku. Opuścił murawę za to Haydary.

87'

Purzycki kopie z okolicy czternastego metra. Zostaje zablokowany. Zmiana! Na murawie pojawił się Śliwa. Za innego młodzieżowca - Makucha.

85'

W ofensywnie nadal Olimpia. Uderzył Bogusławski, ale obok długiego słupka. Fatalnie to wykończył!

83'

Monterde zablokowany!

82'

I mamy debiut w Miedzi. Na murawę wszedł Kort. Zmienił Łukowskiego, a więc byłego gracza Olimpii, który dzisiaj niespecjalnie sobie pograł.

78'

Na murawie zameldował się Bogusławski. Zastąpił Konę. Czyli Olimpia już broni tego remisu.

78'

Haydary drybluje i zostaje sfaulowany. Kartka dla Mijuskovicia.

75'

Miedzi zaczyna się spieszyć. Pozostał kwadrans do zakończenia meczu. Za chwilę zmiana w Olimpii.

72'

Po raz pierwszy w meczu sędzia pokazał żółtą kartkę. Ukarany został Pikk.

72'

Sabala po zagraniu Makucha - prosto do rąk Sapeli.

71'

Haydary niedokładnie w kierunku Monterde.

67'

Łukowski z dystansu. Obok bramki. Chyba mógł zaczekać na kolegów i inaczej rozegrać tę akcję.

66'

Sabala zmienił Danielewicza.

67'

Gra nam się zaostrza. Ucierpieli dwaj piłkarze Olimpii. Kartek brak.

66'

Monterde wrzuca z rożnego, Kamiński uderza głową, ale piłka ląduje w szesnastym rzędzie na trybunie za bramką.

62'

Załuska lapie piłkę po celnym uderzeniu. Brawa od widowni.

60'

Jęk zawodu na trybunach. Frelek w ostatniej chwili uprzedza Danielewicza.

57'

Jest zmiana w Olimpii. Na boisku pojawił się Monterde. To debiut.

57'

Makuch obija słupek! Coraz bliżej Miedź, by wyjść na prowadzenie.

56'

Haydary zwodem szukał swojej okazji. Nieudanie. Zieliński przejął piłkę i rozpoczął kolejną akcję gospodarzy.

53'

Frelek popełnia błąd przez własną bramką. Piłkę przejmuje Purzycki i uderza - źle! Obok bramki.

51'

Makuch złapany na pozycji spalonej.

50'

Lewa noga, nad murem, przy lewym słupku. Sapela wyciągnął się jak struna, ale piłki nie sięgnął. Znowu mamy remis.

48'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ależ przyłożył Marquitos. 2:2!

48'

Zieliński miękko w pole karne, ale na głowę rywala. Za chwilę faul i będzie okazja dla Miedzi na drugiego gola.

46'

Gramy dalej. Od środka wznowiła Olimpia. Liczymy na drugie, równie emocjonujące 45 minut

46'

Za moment rozpoczęcie drugiej odsłony.

45'

Koniec pierwszej odsłony. Trzy gole i sporo emocji. Na razie dość zaskakująco prowadzi Olimpia. Wracamy za kwadrans.

44'

Dwa przeciągnięte dośrodkowania Miedzi. Będzie jednak korner.

42'

Pikk uderza. Obok bramki. Miedź w natarciu od paru minut.

42'

Duriska ślizga się, ale bez konsekwencji. Dośrodkowanie z lewej strony zostało zatrzymane przez innego zawodnika Olimpii.

39'

Kuriozalny błąd Wawszczyka. Po wrzutce Danielewicza obrońca Olimpii chciał głową zgrać piłkę do bramkarza, by ten złapał ją w ręce. Podanie przeciął Zieliński, który zmniejszył straty.

38'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Zieliński na 1:2!

38'

Wrzutka w kierunku Marquitosa. Hiszpan już skacze do piłki, ale Sapela go uprzedza. Dobra interwencja.

36'

Haydary uderza, Załuska zbija do boku.

34'

Pikk wyjechał z futbolówką za linię końcową. Jest na siebie bardzo zły.

32'

Marquitos wrzucił, lecz do nikogo. Potem jeszcze centra Musy - też niecelna.

31'

Marquitos dał się sfaulować przed szesnastką. Może teraz? Okazja bardziej do dośrodkowania niż strzału.

31'

Olimpia na połowie Miedzi - dziesięć celnych podań. Miedź na połowie Olimpii - jedno podanie i strata.

29'

Gwizdy na trybunach. Miedź oddaje pole Olimpii.

25'

Zderzenie Danielewicza i Ciechanowskiego. Wyglądało to groźnie. Na szczęście obaj kontynuują mecz.

23'

Danielewicz spróbował bezpośrednio z wolnego. Piłka po koźle ostatecznie wędruje do rąk Sapeli. Za słaby strzał.

23'

Olimpia wybija z rytmu Miedź. Faulowany na 35 metrze był Łukowski.

20'

- Wczoraj obiecałaś mi na pewno, że trzy punkty dzisiaj będą - skandują sympatycy Miedzi. - Legnica czeka, my czekamy, na zdobycie pierwszej bramy.

18'

Ojamaa wpada w pole karne. Wrzutka na Marquitosa, lecz nieudana. Strata, a potem faul na środku boiska.

18'

Miedź jest w szoku. Wynik taki miał być, ale w drugą stronę! - przekonują kibice.

16'

Przyjął prawą, kropnął lewą - Ciriciuma na 2:0 od poprzeczki! Przepiękny gol z okolicy szesnastego metra. Znowu błąd Załuski!

15'

GOOOOOOOOOOOOOOL! ALEŻ POCZĄTEK! 2:0 dla OLIMPII!

12'

GOOOOOOOOOOOOL! Tak jest! Błąd Załuski, który wypuścił piłkę z rąk, wykorzystuje Szywacz! 1:0 dla przyjezdnych.

11'

Piłka w siatce! Czy sędzia zaliczy gola dla Olimpii?

9'

Makuch! Po wrzutce z prawej strony uderzył głową. Obok prawego słupka. Było groźnie.

8'

Purzycki najpierw podaje, potem uderza. Obie próby fatalne. Futbolówka przeleciała kilka metrów nad poprzeczką. Od bramki wznowił już Sapela.

6'

Jeszcze bez strzału na bramkę. Przed chwilą w polu karnym źle przyjmował Zieliński.

3'

Wysoki pressing ze strony Miedzi. Nie ma miejsce na rozegranie piłki na jej połowie.

1'

Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka gospodarze. Miedź na niebiesko, Olimpia na zielono-biało.

12:39

- Nowi piłkarze potrzebują czasu na zgranie - podkreśla trener Jacek Trzeciak. - U mnie każdy ma nową, czystą kartę. Straty Alvesa i Łukowskiego? Statystyki mówią same za siebie. To duże straty.

12:35

W ostatnim spotkaniu (7. kolejka) Miedź pokonała Wigry Suwałki 2:1. Tym samym wynikiem zakończył się mecz Olimpii z Wartą Poznań.

12:35

Zdecydowanym faworytem jest Miedź. Przyjezdni mają jednak kim straszyć. Omran Haydary strzelił już sześć goli. To lider strzelców 1 ligi.

12:33

W Legnicy przyjemna aura. Świeci słońce, jest około 22-23 stopni:

12:33

U gości na ławce rozpocznie natomiast Elvir Maloku. To także nowy gracz. Ławka Olimpii: Lemanowicz, Lewandowski, Pfertzel, Monterde, Twarowski, Bogusławski, Maloku.

12:31

Jest szansa, że zadebiutuje dzisiaj Dawid Kort. Mecz zaczyna na ławce. Ławka Miedzi: Kort, Hewelt, Byrtek, Barczak, Mislov, Śliwa, Sabala, Heredia.

12:29

Za kwadrans rozpocznie się ostatni mecz 9. kolejki Fortuna 1 Ligi. Po jednej stronie zobaczymy spadkowicza z ekstraklasy, po drugiej drużynę, która awansowała z 2 ligi. Na ławce trenerskiej zadebiutuje trener Jacek Trzeciak.