5 : 0
Wisła PłockWisła Płock
1. połowa3 : 0
20:05

Zagłębie Lubin w ciągu 45 minut pozbawiło piłkarzy Wisły Płock złudzeń. "Miedziowi" już do przerwy wbili bezradnym "Nafciarzom" trzy gole. W końcówce meczu gospodarze dobili gości jeszcze dwoma trafieniami. Spotkanie w Lubinie obejrzało zaledwie 2876 widzów, w tym typowany na nowego trenera Zagłębia Martin Sevela.

93'

Koniec meczu! Zagłębie zmiażdżyło Wisłę Płock 5:0!

93'

Kolejna asysta Alana Czerwińskiego! Jego podanie na bramkę zamienił rezerwowy Dawid Pakulski!

92'

GOOOOOOOOOOL! 5:0! DAWID PAKULSKI!

90'

Bartosz Slisz stawia kropkę nad "i". Po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego Slisz głową wpakował piłkę do siatki. 4:0!

90'

GOOOOOOOOOOL! BARTOSZ SLISZ! 4:0!

88'

Dawid Pakulski zmienił jednego z bohaterów meczu - Damjana Bohara.

85'

Szarża Kamila Mazka, ale Alan Uryga wślizgiem wygarnął piłkę pomocnikowi Zagłębia.

82'

Kamil Mazek wszedł w miejsce Sasy Żivca.

79'

Filip Starzyński brzydko sfaulował Cezarego Stefańczyka. Zasłużona żółta kartka.

77'

Patryk Szysz lewą nogę uderzał z 12 metrów, ale został zablokowany.

75'

W Lubinie bardzo słaba frekwencja. Spotkanie obserwuje zaledwie 2876 kibiców.

72'

Suad Sahiti dograł w pole karne do Grzegorza Kuświka. Napastnik Wisły źle przyjął piłkę, a po chwili próbował jeszcze uderzać nożycami. Piłka minęła bramkę.

70'

Ewidentnie faulował Dominik Furman, który ostro zaatakował Filipa Starzyńskiego. Żółta kartka.

69'

Sasa Balić dostrzegł w polu karnym Patryka Szysza. Napastnik gospodarzy powinien uderzać z kilku metrów na bramkę, ale źle przyjął futbolówkę.

66'

Suad Sahiti wszedł w miejsce Piotra Tomasika.

66'

Podwójna zmiana w Wiśle. Damian Michalski zastąpił Macieja Ambrosiewicza.

65'

Posypały się żółte kartki. Grzegorz Kuświk ostro wszedł w nogę Jakuba Tosika. Żółta kartka.

63'

Patryk Szysz przerwał rajd Piotra Tomasika. Napastnik Zagłębia zobaczył żółtą kartką.

62'

Żółta kartka dla Merebaszwiliego po faulu na Alanie Czerwińskim.

60'

Jakub Rzeźniczak uderzał z półwoleja zza pola karnego. Po rykoszecie futbolówka wyszła na rzut rożny.

58'

Chwila przerwy w grze. Patryk Szysz leżał na boisku, ale nic groźnego się nie stało. Napastnik Zagłębia będzie mógł kontynuować grę.

55'

Miedziowi oddali inicjatywę gościom. Nafciarze mają dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale póki co nie są w stanie skonstruować groźnej akcji.

52'

Sasa Balić obejrzał żółty kartonik za nieprzepisowe zagranie łokciem.

50'

Bartosz Kopacz uderzał głową na bramkę Wisły, ale niecelnie. Podawał Filip Starzyński.

48'

Alan Uryga uderzał głową po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu wolnego. Strzał obrońcy płocczan niecelny.

46'

Jakub Rzeźniczak zmienił w defensywie Wisły Jarosława Fojuta.

46'

Gramy! Druga połowa już się rozpoczęła!

18:58

Wisła Płock nie zawiesiła dzisiaj zbyt wysoko poprzeczki Zagłębiu Lubin. Pierwsza część spotkania toczyła się pod dyktando gospodarzy. "Miedziowi" bardzo łatwo dochodzą do sytuacji strzeleckich, a trzy z nich zdołali wykorzystać. Wracamy za kwadrans.

45'

Koniec pierwszej połowy! Zagłębie do przerwy deklasuje Wisłę Płock!

44'

Kontratak Zagłębia zakończony trzecim golem! Sasa Żivec podawał do Damjana Bohara, Piłka nieco szczęśliwie dotarła do pomocnika Miedziowych, który z bliska wpakował ją do siatki!

44'

GOOOOOOOOOOL! DAMJAN BOHAR! 3:0!

43'

Świetna szansa Wisły Płock! Grzegorz Kuświk trafia w słupek!

41'

Bartosz Kopacz zablokował uderzenie Giorgi Merebaszwiliego. Rzut rożny dla przyjezdnych.

37'

Filip Starzyński zwodem położył w polu karnym Mateusza Szwocha, a następnie uderzył z 14 metrów na bramkę Wisły! Piłka minimalnie minęła słupek bramki Daehne!

35'

Silny strzał Jakuba Tosika z lewej flanki! Thomas Daehne odbił futbolówkę na rzut rożny.

32'

Gwizdek arbitra Dobrynina. Giorgi Merebaszwili złapany na pozycji spalonej.

29'

Znakomita akcja Zagłębia! W roli głównej wystąpił Sasa Balić i Alan Czerwiński. Do Balicia odgrywał w polu karnym Damjan Bohar. Lewy obrońca Miedziowych przerzucił piłkę w kierunku Czerwińskiego, który trafił precyzyjnie z powietrza i zaskoczył Thomasa Daehne.

29'

GOOOOOOOOOOOOL! ALAN CZERWIŃSKI! 2:0!

27'

Ricardinho przejął piłkę odbitą po dośrodkowaniu Piotra Tomasika. Brazylijczyk uderzał z około 25 metrów. Futbolówka wyraźnie minęła cel.

24'

Wymienili kilka podań gracze Zagłębia. Alan Czerwiński dośrodkował z prawego skrzydła w kierunku Patryka Szysza. Napastnik Miedziowych uderzył głową, ale minimalnie się pomylił!

19'

Sasa Żivec otrzymał w polu karnym podanie od Damjana Bohara, ale w prosty sposób stracił futbolówkę.

18'

Ricardinho uderzał głową z kilku metrów po podaniu Merebaszwiliego. Znakomicie w bramce lubinian spisał się Konrad Forenc!

16'

Patryk Szysz uderzał z woleja z ponad 20 metrów. Skuteczna interwencja Thomasa Daehne.

14'

Sasa Żivec miał bardzo dużo miejsca. Obok Słoweńca stało czterech obrońców Wisły, ale żaden go nie zaatakował. Żivec zdecydował się więc na mocny strzał lewą nogą, a piłka wpadła niemal w okienko.

14'

GOOOOOOOOOOL! SASA ZIVEC! 1:0 DLA ZAGŁĘBIA!

10'

Niezła okazja Miedziowych! Filip Starzyński uderzał zza pola karnego. Futbolówka nieznacznie minęła słupek bramki Wisły.

7'

Alan Uryga obejrzał żółty kartonik za przewinienie na Filipie Starzyńskim.

7'

Mateusz Szwoch dośrodkował z prawej strony. Bez najmniejszych problemów piłkę przejął Lubomir Guldan.

4'

Dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego. Poradzili sobie z tym zagraniem obrońcy płockiej Wisły.

2'

Piotr Tomasik wywalczył rzut rożny. Po kornerze ofensywny faul na Lubomirze Guldanie.

1'

Pierwszy gwizdek w meczu. Zawody prowadzi sędzia Zbigniew Dobrynin z Łodzi.

18:04

Siatka w bramce Thomasa Daehne jest zbyt luźna. Póki co nie zanosi się, by ktoś miał ten problem szybko rozwiązać.

18:00

Piłkarze ponownie na rozgrzewce. Jest pewien problem z siątką w bramce płockiej Wisły...

17:37

Rezerwowi Wisła Płock: Wrąbel, Michalski, Marcjanik, Sielewski, Kwietniewski, Angel Cabezali, Rzeźniczak, Zawada, Sahiti.

17:36

17:35

Rezerwowi Zagłębie: Hładun, Dąbrowski, Oko, Jończy, Pakulski, Tajti, Żyra, Mazek, Sirk.

17:34

17:33

Miedziowi rozpoczynali sezon z trenerem Benem van Daelem. Wisła Płock - z Leszkiem Ojrzyńskim. Po obu, z różnych powodów, nie ma już w klubach śladu. Holender spakował się niedawno. Podziękowano mu po porażce 2:4 z Wisłą Kraków - trzeciej z rzędu w lidze. Z ławki Zagłębie poprowadzi dzisiaj asystent Paweł Karmelita. Płocczan od początku sierpnia prowadzi Radosław Sobolewski.

17:30

Po niemal dwóch tygodniach przerwy wraca ligowa piłka. Na początek 8. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin skonfrontuje się z Wisłą Płock. Początek meczu o godzinie 18. Witamy w relacji LIVE!